Imed ei ole maailmast otsa lõppenud

Kuigi ma olen loomult suhteliselt emotsionaalne ning teinekord võib tähelepanelik lugeja seda ka postitustes tajuda, ei arva ma elust maal ja inimestest sugugi nii halvasti kui seda võiks arvata (ja nagu paljud arvavadki!). Tegelikult on viimased kuud olnud eriti toredad ning pannud mind varasemast veelgi enam uskuma (maa)inimeste loomuomasesse headusesse. See ei ole kiidulaul hiljuti saadud tunnustusele Kultuurkapitalilt, mis tegelikult on tõend millestki enamast. Ja see “enam” mind innustabki näidates maailma hoopis päikeselisemast küljest.

Samas vanadpildid.net keskkonnaga on asi seotud küll. Sest tundub tõepoolest, et vähemasti see veebikeskkond seob ja innustab inimesi, toob kokku ja paneb kaasa mõtlema, mõnda lausa tegutsema. Iga päev toob vanadpildid.net keskkonda uusi kommentaare ja uusi kommentaatoreid. Palju on neid, kes oma vabast ajast otsivad koos minuga ja isegi innukamalt vanu pilte, käies läbi oma sugulasi, tuttavaid. Leidub ka selline huviline, kes (väidetavalt) on leidnud tänu vanadpildid.net vanadele fotodele lausa uue hobi!

Alahindamata kohalike panust teeb muidugi rõõmu ka see kui vanadpildid.net kaugemal tunnustust ja mõistmist leiab! Üks esimesi, kes lehe potensiaali läbi nägi, oli Ants Leppoja. Hiljem tegi head meelt Kaarel Aluoja nõusolek minuga oma Koerut puudutava fotokogu jagada, millele sekundeeris Rene Viljatiga saavutatud kokkulepe teoses “Järvamaa vanadel fotodel” avaldatud fotode taasavaldamiseks vanadpildid.net keskkonnas (paljusid pole ma teatud tehniliste probleemide tõttu üles saanud panna). Kuid … Ants on olnud Nahkanuia ajaveebi lugeja selle esimestest postitustest peale, Kaarel tundis hästi minu isa ja tunneb ka äia ning Rene on saanud fotosid oma kollektsiooni nii minu tädilt kui ka (taaskord) äialt … :)

Seevastu Kalev Kivistega ei seo mind mitte miski! Ma pole kuulnud seda nime ega tunne inimest nime taga. Mis aga ei takistanud temal minuga (täna) ühendust võtmast, tänamast naudingu eest mida talle pakkus vanadpildid.net oma fotodega ning abi pakkumast vanadpildid.net veelgi paremaks tegemisel! Kalev kogub fotosid kirikutest ning tänu talle saan ma peatselt ilmutada paari seninägematut vaadet Koeru kirikule. Selliseid vaateid, mis vähemalt minul suu üllatusest lahti venitasid ning kahtlemata vanadpildid.net väärtust tõstavad!

Hea vana foto võib olla inspiratsiooni allikas, pole kahtlustki. Kuid sellest enam annavad jõudu ja indu alustatud asjadega tegelemiseks, hallist argipäevast läbi ronimiseks just sellised kohalikud abimehed ja tundmatud kaaselajad. Anned, toomased, antsud, kaarelid, rened, monikad ja kalevid. See nimekiri võiks veel kesta. Nende poolt antud panus on nagu väikene ime meie argipäevas ja uskuge, sellel on tohutu jõud! Aitäh kõigile teile. Mis iganes vanadpildid.net keskkonnast ka ei saa, oma otstarbe inimeste ühendamisel on see oma olemasoluga täitnud. Jälle killukene head rohkem …

Kalevi pildid postitan tulevaste päevade jooksul vanadpildid.net keskkonda. Esimene neist seal juba ilutseb!

One Response to “Imed ei ole maailmast otsa lõppenud”

  1. monika Says:

    Täitsa põnev, kas on tegu sama inimesega – Kalev Kiviste on meie piirkonnas (märksõna Kaiu Eko), eeskätt aga Raplamaal Kaiu kandis väga tuntud inimene, sh ka ühistegevuste eestvedajana ja Kaiu kandi sündmuste fotograafina (kaitseliidualaste tegevustega isegi üleriiklikult tuntud, teda on ikka ära mainitud paraadidel). Kui on sama Kalev, siis südamlikud tervitused Alansi-Kirivalla kandist :)

Leave a Reply