Läbi Sinijärve jää

Juhuslikult leidsin oma vanu fotosid üle vaadates ühe haruldase foto aastast 2004. Sellel on näha auk jääs, auku torgatud suusakepp ja seljakott.

Foto on tehtud Sinijärve ääres külmal talvepäeval. Võtsin tookord suuskadel ette pika matka Jõekülast Sinijärve äärde, et seal uisujääd proovida. Mäletan kuidas läbi metsa rassisin, suusad pidevalt takerdumas oksarägasse ja korra isegi okastraati (Räägu talu juures). Ma ei tulnud mööda teed vaid teisel pool kanalit, piki selle kõrget kaldavalli, kus omal ajal ilmselt traktoriga sõita sai.

Kohale jõudes olin väsinud aga vahetasin siiski suusad uiskude vastu ja astusin jääle. Kes on käinud, see teab kohta kus Sinijärv Räägu kanaliks moondub. Just seal ma kaldaservas seisin ja ebalesin. Ma ei olnud kindel, kas jää on piisavalt paks minu kandmiseks! Enese rahustuseks tagusin uisuga kaldaäärset jääd, et teha kindlaks selle ülemine purunemispiir. Selgus, et palju polnudki vaja, sest sumatasin äkki läbi jää vette tükkis oma uiskudega. Õnneks olin nii kalda ääres, et jalad jäid pidama vee alusel mättal ja suurem kahju jäi nii sündmiata. Märg olin sellegipoolest ja pidin hakkama tagasi sõita. Kilomeetreid oli minna umbkaudu 8 …

Auk jääs

Vot selline lugu siis selle pildi juurde. Imestan isegi tagantjärele kui palju ma aastatel 2004 ja 2005 siinkandis looduses käisin. Küll üksi, küll naise, küll õe perega. Küll sõpradega matkamas ja telkimas. Aga tagantjärele on tore meenutada! Isegi läbi jää Sinijärve kukkumist.

Leave a Reply