“Meistrite nimekiri” taas päevakorral

Viimane Koeru Kaja (detsember 2009) tõi minuni huvitava leiu. Seal oli väike kuulutus, mis kutsus inimesi vaatama Koeru kandi fotosid aadressil koeruauto.ee. Läksin minagi, osalt kartusest kas vanadpildid.net keskkonnale on tekkinud konkurent, osalt  uudishimust, millega on tegu. Eneselegi ootamatult avastasin hoopis pildigaleriid nii mulle kui ka paljudele teistele koerukatele tuntud kohtadest nagu Preedi, Väinjärve ja Ervita! Ja tegemist ei olnudki vanade fotodega (huhh, kivi langes kohe südamelt) vaid kaasaegsete fotodega.

Muidugi ei jätnud selline harvaesinev huvi kodukandi vastu mind külmaks ja ma võtsin Marekiga, kes Koeru Auto nimelist ettevõtet peab, ühendust. Et äkki saame kuidagi koostööd teha. Miinimumprogramm nägi ette oma Koeru kandi pildiseeriate Mareki kaudu üllitamist (vähemalt pakkumise tegemist) aga maksimumprogrammi koha pealt polnud mul ettekujutust.

Tegelikult  oli puutepunkte rohkem kui oleksin arvanud. Marek on mõnus vestluskaaslane ja lisaks avastasime, et ta on käinud samas klassis minu tädipoja Joeliga, kellega ma lapsepõlves kõik suved koos Vahukülas vanaema juures veetsin. Juttu tuli ettevõtlusest, spordist ja selle arendamisest, kultuuri- ja looduspärandi väärtustamisest, kõike seda kohalikus kontekstis. Kahepeale paiskasime õhku mitmeid koostööprojekte ja ideid, millest mõned võiksid tulevikus ehk ka ellurakendamist leida.

Üks mõte, mis mind ennast ehk kõige enam kummitama jäi, puudutas kohalike väikeettevõtete esiletõstmist valla kontekstis. Pean silmas oma MinuEesti mõttetalgutel väljakäidud ideed tekitada kohalikku ettevõtlust ja ettevõtjat reklaamiv internetikeskkond ehk nn. meistrite nimekiri, kus on loetletud kõik Koeru vallas pakutud teenused, siin valmistatud tooted ja meie meistrid. Selline keskkond võimaldaks ettevõtjatel keskenduda oma töö võimalikult kvaliteetselt tegemisele ning mitte vaevama oma pead sellega, kuidas inimesi kõikvõimalike rohkem või vähem seotud “toodete” kaudu (fotogaleriid, vanavara müük jne.) oma kodulehele meelitada. Üldiselt võiks see olla valla ülesanne aga ma ei näe põhjust, miks ei võiks seda ära teha ka mõni ettevõtlik eraisik!

Mõtlesin ka pakkuda kohalikele ettevõtjatele võimalust (sümboolse summa eest) reklaamida ennast vahelduva bänneriga (näiteks 160×160 px) Nahkanuia ajaveebis. Aga see mõte suri peaaaegu juba eos, sest ega meil neid kodulehe ja oma logoga ettevõtjaid väga palju pole! Selles mõttes läheks eelmises lõigus nimetatud meistrite nimekiri palju paremini kaubaks. Ma siiski ei hüljanud seda mõtet lõplikult, sest oma iva on siin olemas ja mis võiks olla parem kui koos töötav, ühiste eesmärkide nimel pingutav, vastastikku toetust pakkuv kohalike ettevõtjate võrgustik.

Ühe otsuse ma tegin küll ja see seisneb Mareki juurde oma auto pesema viimises. Vähemalt prooviks! Miks ma peaksin tegema seda Paides, kui sellega kaasneb ühe vajaliku teenuse väljasuremine ja raha viimine vallast ära? Arvan, et nii on õiglane. Koeru Auto poolt pakutavate teenustega saate tutvuda nende kodulehel www.koeruauto.ee.

6 kommentaari to ““Meistrite nimekiri” taas päevakorral”

 1. Veskimees Says:

  Omast kogemusest võin kinnitada, et Koeru pesula kvaliteedist paremat pole kogenud. Tõesti tehakse seal head tööd. Soovitan soojalt ja kiidusõnad Marekile!

 2. marko Says:

  Ausalt öeldes ei jätnud Marek isegi mitte sellist muljet, et tema võiks teha tööd poole vinnaga! Käin ka ära ja informeerin tagasi!

 3. Hundi ulg Says:

  Kadedusega loen, et meil on olemas vallad, kus püütakse teha midagi kasulikku lisaks ilusale.

  Omaenda tegematusele toon vabanduseks kehva tervise, teatud vanuse. Omette mõtiskledes ka laiskuse.

  Olete tublid!

 4. Ramon Says:

  Marko, palun tee jah see Koeru valla meistrite nimekiri! Isegi telliks. Tulles 5.a. tagasi (küll Albu valda) osaliselt maale oligi suurimaks jamaks see, et kes kaevab kopaga auku, kellel on tõstuk, kust saab palki, kes oskab torutööd, kes elektritööd, jne? Ise näe, selline laisk aga vajadus oleks sellise valla põhise äriinfo järgi küll. Mõttetu ju kõiki töid Paidest tellida.

 5. marko Says:

  Ohhoo, juba seepärast tasus see teema üles võtta, et “kuulda” Hundi ulgu ja Ramonit siin sõna võtmas! :) Väga meeldiv!

  Teen mis suudan aga ajaliselt esialgu endale mingeid kohutusi ei võta. Isegi kui Ramoni kommentaarist võib välja lugeda, et tegemist on teatud mõttes lausa rohujuure tasandil vajadusega (mis tegelikult nii ongi!).

 6. Valev Says:

  Väike tähelepanek. Kõik tehtud fotod on sündides ajalugu ja tänase päeva “dokumenteerimine” on oluline, et tulevikus täiendada näiteks vanadpildid.net-i :)

Leave a Reply