Kes külastab Nahkanuia ajaveebi?

Statistika on põnev asi. Numbreid lugedes ning erinevate meetoditega töödeldes võib teinekord saada üllatavaid tulemusi, mis kummutavad senised arusaamad täielikult. Võtkem kasvõi Nahkanuia ajaveebi külastajad ning nende asukoht!

Mul on alati olnud soov (enese arvates ka põhjus) uskuda, et see ajaveeb on eelkõige koerukate meelispaik. :) Vaadates samas Google Analytics poolt genereeritavat kaarti, pean selle seisukoha vähemalt osaliselt hülgama.

Nagu juba kaardilt vaadetes selgub, tuleb lõviosa külastajatest Tallinnast või siis Harjumaalt. Detailsemalt annab ülevaate järgmine loetelu:

Analüüsi periood on 1 kuu (27.10-27.11.2009). Selle aja jooksul on kokku ajaveebi külastatud 4254 korda 18-st Eesti linnast. Rohkem kui pool neist külastustest ehk 2600 tuleb Harjumaalt, teine pool jaguneb enam vähem ära ülejäänud Eesti vahel. Kuna külastajaid ei loeta valla, küla ega talu põhiselt, koonduvad Koeru ümbruskonna lugejad Paide, Rakvere ja Jõgeva alla. Neist kolmest “linnast” on külastajaid täpselt 800. Palju neist Koeru kihelkonna omasid on, ei oska isegi aimata.

Arvestada tuleb, et kaardil on näidatud külastused, mitte külastajad. Samal perioodis on unikaalseid külastajaid (erinevad) 1810. Võttes aluseks lähivaldade külastuste osakaalu protsendina külastuste koguarvust, see on 19%, oleks külastajaid umbes 325. Palju neist Koerust? Ehk sadakond!

Nii et üks järeldus sellest keerulisest jutust võiks olla see, et Nahkanuia ajaveeb on pigem populaarne väljaspool koduvalda, kust tuleb suurem osa külastusi. Neid “agasid” mis võimaldavad seda numbrit suurendada või vähendada on veelgi aga muutused jäävad kogu külastuste arvu võttes marginaalseks.

Nagu sissejuhatuses öeldud, lootsin südames teistsugust tulemust aga ei kurda ka praeguse üle. Kui Tallinnast siis Tallinnast. Järelikult mul on neile midagi pakkuda.

4 kommentaari to “Kes külastab Nahkanuia ajaveebi?”

 1. MM Says:

  Ära sellest kaardist küll mingeid järeldusi tee. Ma küll täpselt ei tea kuidas need IP-aadressid on kohtadega seotud aga näiteks Rapla ja vist terve Rapla maakond läheb Tallinna alla. Arvatavasti paljud kohad eestis lähevad Tallinna alla.

 2. marko Says:

  Ei vötagi väga tösiselt. Lihtsalt sattusin vaatama ja tegin möned kiired järeldused. Üpriski selge on, et suurem osa külastustest on väljastpoolt Koerut.

 3. imre Says:

  Loen seda ajaveebi suure huviga. Ise elan inglismaal, nii et peate oma kaarti suuremaks tegema. Edaspidiseks edu soovides. Imre

 4. marko Says:

  Aitäh Imre! Kaarti laiendan suurima heameelega!

Leave a Reply