vanadpildid.net kogub tuure

Ma ei pane siia üles järjekordset külastusrekordit vanadpildid.net statistikast. Seda kahel põhjusel! Esiteks pole mul peale eelmist tipptulemust midagi paremat ette näidata ja teiseks, pole neil numbritel tegelikult mingisugust tähtsust! vanadpildid.net on ideaalis ju omavahelist suhtlust ning kogukonnatunnet arendav keskkond, mis kasvab pöördvõrdeliselt selles projektis osalejate arvuga. Mida rohkem on osalejaid, seda rohkem on külastajaid.

Sellega seoses oli Nahkanuia täna ajaloolise sündmuse tunnistajaks! :) Esmakordselt jõudis minuni – minuni – mitte vastupidi, pildialbum vanade fotodega! Tavaliselt käin ma ju ise pilte otsimas ja skanneerimas, seekord tulid pildid minu juurde ja võimaldasid ennast digitaliseerida mugavaimal viisil, minu “kodukontoris”.

Aitäh Toomasele ja tema perele, kes on võtnud vaevaks Nahkanuia ajaveebis kajastatule kaasaelamise ning oma jõudu mööda ka abistamise. Tänu neile (ja tegelikult Toomase vanatädile), sain ma täna vanadpildid.net veebikeskkonda üles laadida mitmed väga põnevad fotod. Et mitte põnevust röövida, soovitan ma huvilistel neid ise vaadata. Kergitades siiski pisut saladuseloori annan teada, et esmakordselt sai mulle võimaluks avaldada foto Tudre küla inimestest. Sest just Tudre küla Tambla talust on pärit Toomase vanavanaisa ja -vanaema, Johannes ja Erna Grauberg.

Muidu oli tegemist “tavalise” albumiga. Ootuspäraselt võis sellest leida põnevaid pilte mitmest erinevast Koeru otsast. Oli Aruküla, oli Abajat, natuke Koerut ja pealekauba Tallinna, Tartu ning Paide vaateid. Kui leidunuks keegi, kes piltidel kujutatu nimede ja kuupäevadega varustab, olnuks huvipakkuvat veelgi.

Mõned pildid on mulle viimastel päevadel saabunud ka maili teel. Vähemalt kolm inimest on seda teinud ja suur tänu siinkohal neilegi! Tänu teile saab vanadpildid.net taas uhkeldada fotodega käegakatsutamatust (kas selline sõna on üleüldse eesti keeles olemas?) Koerust, selle lähiümbrusest ja inimestest. Kui mõni pilt ei saagi kohe üles, ei tähenda see, et need prügikasti oleksid rännanud või väheväärtuslikena arhiveeritud. Ei. Mõne pildi avaldamiseks on tarvis taganttõuget või põhjust, mida ma praegu ootangi.

Ise käisin mõned päevad tagasi ära Jaanuse ja Kiltre taludes Jõekülas, kust lootsin saada täiendust oma digitaalsele fotokogule. Kuigi sain lahke vastuvõtu osaliseks, pidin sealt lahkuma tühjade kätega, kuna nende talude elanikud ei ole põlisasukad vaid sõjajärgsetel aastatel siia tulnud. Aga eks nad nii tulevad! Kui skeptikud on Nostradamust võrrelnud kehva vibukütiga, kes igas suunas nooli lastes paratamatult ka midagi tabas, on vanade piltide otsimine teadlik noolte lauspildumine igas suunas, lootuses, et mõni neist tabab. Sarnased olukorrad, erinevad eesmärgid! vanadpildid.net läheb edasi!

Leave a Reply