niidanmuru.ee

Oleme Nahkanuial elanud 2008 aasta sügisest alates. Majaümbrust hakkasime korrastama ja niitma kohe esimesest, see on 2006 aasta suvest ja sealtpeale on niiduala iga aastaga kasvanud. Kui ma viimati vaatasin, niitsin julgelt kaht hektarit. Seda on on väga palju. Ajakulu nädalas ca 9-10 tundi ehk rohkem kui täispikk tööpäev ja seda oma palgatöö otsa ning perega koosveedetud aja arvelt. Olid aastad, kus ma otsisin endale kedagi abiliseks aga see osutus keeruliseks. Kõigepealt pole maapiirkondades sellise teenuse pakkujaid ja teiseks ei tahtnud ma oma traktorit võõrastesse kätesse usaldada. Seda enam, et ega neid võõraid käsi väga võtta ka polnud.

Kui ma käesoleva aasta alguses oma tööandja juurest lahkudes hakkasin mõtlema kuidas iseenda peremehena hakkama saada, oli niitmisteenus minu esimene valik. Aeg ei ole ju lihtsalt ressurss, see on midagi, mille kvaliteetne kasutus hakkab looma lisaväärtusi: puhkus muutub efektiivsemaks, nädalavahetus müravabaks, suhted naabritega paremaks ning rohkem jääb aega iseendale ja perele. Nendest väärtustest ajendatuna sündis niidanmuru.ee projekt.

Näiteks minu naabripere veedab ühe oma kahest nädalavahetuse päevast muru niites. Ja nii toimub see tuhandetes Eestimaa suvekodudes ja/või eramutes. Alguses on tegemist vaheldusega, mis aga üsna kiirelt rutiinseks ja nüristavaks muutub. Ja seal tulengi mängu mina: alati kainena, kaasas naise soovitused. Niidan Sinu muru ära kokkulepitud ajal ning viisil! :)

Kui me Andrusega firmast Elever niidanmuru.ee kontseptsiooni arutasime, leppisime kokku, et hindadest me kodulehel ei räägi. Põhjuseid oli mitu. Kõigepealt juhiks see tähelepanu kõrvale teenuse kvaliteedilt aga mis veelgi olulisem, võiks põhjustada (ostjale) vääraid ootusi ning (müüjale) purunenud lootusi. Näiteks kulub mul oma murutraktoriga 500 ruutmeetrisel manööverdamist vajaval pinnal 30-40% enam aega kui puhtal muruplatsil. Standartne varuga hinnakiri teeks seda silmas pidades liiga ostjale, varuta hinnakiri aga mulle endale. Seepärast tekib hind alles pärast konkreetse platsi ülevaatust ning arvestab soovitud teenustega! Muidugi olen huvitatud pigem hooajalistest kokkulepetest kui ühekordsetest tehingutest aga tehing on tehing, kui kokkulepe on saavutatud, pole muul enam tähtsust. Seega küsi ikka ja alati!

Kas tegemist on kullaauguga? Kindlasti mitte. Kas ma võin oma ideega põruda? Võin. Olen arvestanud halvimaga ja see ei löö mind jalust. Teenus on vajalik, selles pole kahtlust. Ning nende põgusate vestluste baasil, mis ma olen oma tuttavatega pidanud tundub, et paljud on selleks valmis. Ma ei trügi kommunaalteenuseid pakkuvate ettevõtete turule kuna jään hinnasõjas seal selgelt alla vaid eelkõige neile maja- ja/või suvilaomanikele, kes tahavad oma nädalavahetusest võtta viimast selle parimas tähenduses. Mul on olemas tahtmine, oskused, masin(ad) ja aeg!

Seega kui Sa tunned, et niitmine on ebameeldiv rutiin ning Sul oleks oma ajaga midagi oluliselt paremat peale hakata, võta minuga ühendust. Vaatame üle, räägime läbi ja langetame otsused. Minul on kasutada töönädal ja kui see on täis müüdud, siis rohkem mul aega võtta ei ole. Helista või kirjuta kohe! Kontakti leiad siit: niidanmuru.ee või siis FB lehelt, klikkides allolevale bännerile.

Eraldi tänusõnad lähevad Tarmo Mikussaarele fotode eest ja Andrus Roosaarele veebilahenduse eest!

2 kommentaari to “niidanmuru.ee”

 1. Anna-Liisa Mets Says:

  Ma paneks kindlasti kodulehele mingi orienteeruva hinnakirja üles, märkusega, et lõplik hind selgub pärast objektiga tutvumist. Mõistlik oleks tunnihind.
  Kasutan ise suvekodus sellist teenust ja praakisin kohe välja kõik need pakkujad, kellel polnud mitte mingit hinnainfot saadaval. Mul on kiire, teha on palju, ma tahan kohe teada saada, kas mul on mõtet teenusepakkujat kaaluda või jääb ta mu hinnaskaalast liiga välja.

  Puutun palju kokku sisustuse, koduga seonduvate teenuste pakkumise ja muu taolisega ja julgen seetõttu öelda, et inimestele üldiselt ei meeldi, kui toote või teenuse pakkuja hinda enda pakutava juurde ei märgi ja ootab, et klient ühendust võtaks. Paljud ei võta, vaid liiguvad edasi konkurendi juurde, kellel hinnainfo olemas.

  Täitsa lihtsalt sõbralik soovitus, et võib-olla see on midagi, mille peale tasuks mõelda.

  Algatus muidu kiiduväärt ja usun, et kliente on. Me suvitame Saaremaal ja seal on see teenus juba väga levinud ja tööd on rohkem, kui tegijad ära jaksavad teha. Meie muruniitja pakub lisaks ka puude lõikamise, võsakoristuse jmt teenust. Panimegi temaga kokku paketi, maksame igakuiselt kindla summa ja selle eest on muru niidetud, puud hooldatud ja lisaks teeb veel sellised mõned konkreetse alguse ja lõpuga maastikuhoolduse tööd. Et võib-olla tasub ka sellist laienemist kaaluda tulevikus, kui äri edenema hakkab.

  Jõudu igal juhul!

 2. marko Says:

  Aitäh Anna-Liisa soovituse eest! Kaalusime seda tõsiselt ja jätsime esialgu siiski kõrvale.

  On ettevõtteid, kellel on hinnaklassid välja toodud. Selle eelduseks on tegutsemine suuremates keskustes, kus selline standariseerimine on praktiline (aga mitte alati õiglane). Mina oma piirkonnas hinnaorientiiri andmist väldin. Mitte seetõttu, et see on mulle keeruline. Pigem seepärast mida see võimalikule kliendile ütlema peaks. Ruutmeetri muru niiduhind kõigub 0,01-0,06€. Vahe võib olla sõltuvalt pinnast ja selle keerukusest mitmekordne! Mul kulus hulk aega enne kui hakkasin aru saama, mis loogika alusel erinevad haldusfirmad oma niitmishindu arvestavad. Kliendina poleks ma üldse millesti aru saanud, sest hinna arvutamise alused on erinevad ja helistanud esimesse sümpaatsena tunduvasse kohta ning võtnud sealt selle, mida pakutakse. Ainsaks kriteeriumiks teeninduse tase.

  Mõelge mis juhtuks kui keegi helistaks müügisalongi ja väljendaks soovi osta auto! Iseenesest lihtsale soovile järgneks laviin küsimusi: otstarve, värv, võimsus, lisavarutuse komplekteeritus jne., jne.! Keegi ei müü lihtsalt või keskmist autot nagu ka mina ei saa müüa lihtsalt muruniitmise teenust. Seda pole olemas.

  Loodetavasti on niidanmuru.ee esileht piisavalt sümpaatne, et panna potensiaalne klient peatuma, mõtlema ja kontakti võtma. Ma ei müü hinda vaid usaldusväärsust. Hinna lisamine ajaks asja segasemaks ning ei omaks lõpptulemusena mingit tähtsust, välja arvates see, et suurendab pettumuse võimalust kui lõplikult väljapakutud hind polegi see, milleni klient ise jõudis.

  Äge on lugeda, et Saaremaal selline teenus populaarne on. Ehk siis läheb Kesk-Eestis ka käima. Ja veelkord tänud kommentaari eest, mis võimaldas mul pisut paremini oma seisukoht lahti mõtestada.

Leave a Reply