Koeru valla Teenetemärk

Koeru vald tähistas täna Aruküla mõisas oma 25. aastapäeva piduliku vastuvõtuga. Peeti kõnesid ja jagati tunnustust. Olin kutsutud kui üks Koeru valla Teenetemärgi saajatest. Koos kutsega kaasas olnud korralduses oli teenetemärgi andmine põhjendatud järgmiselt:

“Anda valla huvides aktiivse ühiskondliku tegevuse tunnustamiseks Koeru valla Teenetemärk Marko Männile.”

Kuigi põhjendusi oli teisigi, mis teenetemärki üle andes välja toodi, usun peamise põhjusel olevat vanade fotode portaali vanadpildid.net, mis on vast minu silmapaistvaim saavutus ning suurim panus kohaliku kogukonna ühtekuuluvustunde tekitamisel, mida täna tõid esile nii maavanem kui ka naabervaldade juhid.

Kui ma oleksin pidanud teenetemärki saades midagi omalt poolt ütlema, oleksin öelnud, et kõigele vaatamata teen ma seda kõike eelkõige iseenda pärast. Mulle meeldib Eestimaa, mulle meeldib siin elada, ma olen siin sündinud ja kasvanud. Koerus, täpsemalt Nahkanuial, on minu kodu ja ka kõigi nende päevade valguses, kus ma väljas olles kirun saabaste külge kleepuvaid mudakamakaid, õunapuid hävitavaid jäneseid, maasikatega maiustanud metssigu või teinekord hingematvat üksindust, hakkan ma seda igatsema juba õueväravast välja sõites. Vanad fotod on lihtsalt minu lugupidamise ja austuse väljund selle maa andide ning inimeste visaduse vastu, tänu millele või kellele me olemas oleme.

Aga aitäh ka minu poolt! Teen alati oma parima, et elu maal ja miks mitte ka Maal oleks jätkusuutlik!

***

Valik Ants Leppoja fotosid ürituselt:

Koeru vald 25. vastuvõtt ©Ants Leppoja

3 kommentaari to “Koeru valla Teenetemärk”

  1. Marianne Says:

    Palju õnne! Oled selle igati ära teeninud.

  2. Kaarel Says:

    Palju õnne!

  3. ingi Says:

    Õnnitlused ja jõudu!

Leave a Reply