vanadpildid.net + veebipood

Elu tahab elamist ja raha teenimist. Ma ei ole seda meelt, et kõik meie ümber peab omama rahalist väärtust kuid paraku ei anna maailm meile teist võimalust. Vabatahtlikkuse ja annetuste baasil toimivad projektid ei ole ju muud kui kasumlike äriprojektide peegeldus. Selleks, et neis osaleda, peab osalejal olema aega ja vahendeid, mis ei teki iseenesest. Keegi kuskil teenib selle ressursi kellegi või millegi arvel ning suunab siis heategevusse kas otse või läbi vahendaja.

vanadpildid.net on selline projekt. Et seda projekti edukalt vedada, tuleb omada sissetulekut või teine võimalus, tuleb keskkond panna raha teenima. Mul on olnud mitmeid mõtteid kuid ühe, enamlevinuma, realiseerisin läbi miniarenduse eile ja integreerisin Vilk Veebipoe tootevaliku vanadpildid.net keskkonda. Nüüdsest on nii, et kui sirvida tavavaates fotosid, on parempoolse menüüriba all 2-3 kollektsioneerimisega seotud toodet. Neil klikkides viiakse kasutaja Vilk Veebipoe keskkonda.

Lasin sellel juhtuda ainult seepärast, et Vilk Veebipood on tegelikult vanadpildid.net keskkonnast inspireeritud ning nii olemuslikult kui otsustajate poole pealt on mõlemad keskkonnad seotud. Olemuslikult selles mõttes, et mõlemad keskkonnad väärtustavad vanu fotosid, tehes seda erineval moel, üks väärtustades ajalugu ja teine ajalugu kandvat füüsilist eset. Otsustajate poolelt seeläbi, et kui soetad midagi Vilk Veebipoe vahendusel, võid kindel olla, et raha jõuab ühel või teisel moel lõpuks ka vanadpildid.net keskkonda.

Koos arendajaga püüdsime leida sellise toodete kuvamise viisi, mis ei mõjuks otsese reklaamina vaid pigem uudishimu tekitavalt või soovitusena. Seepärast puudub viide veebipoele või kaubamärgile ning tooted on esitletud samamoodi nagu vanad fotod, võrreldavas suuruses väikevaadetena. Otsustasime ka mitte lisada tootevalikut esilehele. Üldiselt on isegi nii, et enamikel ekraanidel ei pruugi tooteid näha enne kui näiteks teksti lugedes otsustatakse lehte ülespoole kerida.

Mõned mõtted on mul veel kuid nende realiseerumine võtab aega. Tulevikuplaanidest niipalju, et hetkel valmistan ette projektitaotlust LEADER programmi eesmärgiga suurendada vanadpildid.net kasutusmugavust läbi täiendava funktsionaalsuse. Sellest lähemalt mõni teine kord. Tegevuste eelarve on ca 2400€.

Andke siis teada mida te vanadpildid.net kommertsialiseerumisest arvate. On see põhjendatud või mitte? Kas lahendus meeldib? Mis ei meeldi? Kuidas võiks olla paremini? Oma mõtteid võite jagada siinsamas postituse all kommentaaridena.

Järgnevatest ekraanitõmmistest esimesel on näha tootereklaami paigutus tavavaates ning järgmisel siis, kui kasutaja on lisanud mingi otsingufiltri ja talle kuvatakse tulemus. Kuna otsingu puhul paremas menüüs lisainfot pole, tõuseb tooteinfo kõrgemale.

One Response to “vanadpildid.net + veebipood”

  1. Addy Says:

    Ma leian, et selline lahendus on mõistlik. Kui lähtuda vanadpildid.net eesmärgist, milleks on ju tegelikult ajalooliste fotode säilitamine, katalogiseerimine ning kõigile vabalt kättesaadavaks muutmine, siis on piltide kui ajalooallikate korrektseks säilitamiseks vajalike vahendite pakkumised just õigel kohal!

Leave a Reply