Puhkusepäevik – 6. päev

Tagurpidi ©Nahkanuia

Sellise isa leidsid hommikul naine ja lapsed köögilaua taga istumas. See pole mul esimene kord tagurpidi särgiga esineda, viimati olin lausa kontoris ja valmistusin koolitust läbi viima.

Me ei jõudnud päevaplaanigi kokku leppida kui helistas jahimeeste pealik ja andis teada, et kohe jõuavad mehed Nahkanuiale põdrajahti pidama ning palus mul mitte ilmuda perekonnaga tulejoonele oksi koristama ja lõket tegema. Hingasin kergendatult, sest nüüd sain täiesti objektiivsetel põhjustel istuda küdeva pliidi ees ja nokitseda sülearvutis. Mitte et ma seal oleksin midagi niiväga teinud. Mulle lihtsalt meeldib kogu selle kiirustamise ja pidevalt kuskile minemise vahelduseks niisama istuda ja mitte midagi mõelda või teha.

Jahisaagiks oli kaks põtra, kellele lisaks nähti ka emist põrsastega! Tore, et metssead ka meie kandis tagasi on.

Jahimehed ©Nahkanuia

Metsa saime 12 paiku. Läksin lastega ees, Maarja tuli pisukese aja pärast järgi plaaniga jalutada Vardjale ja tagasi. Kuna osa jahimehi tulid alles koertega Haava alt kuhu need sigade järel tormasid, jäi Mann meile appi. Kolmekesi tassisime jõudumööda oksi lõkkesse ja tüvesid virnadesse. Lapsed küpsetasid leiba ja ulgusid. On üldse huvitav jälgida kuidas näiteks Tilde mõistus töötab. On hetke kus ta meeletult kardab inimsööjaid hunte ja karusid, siis jälle ulub ise 10 minutit hundi kombel ilma, et see temas mingit hirmu tekitab.

Vardja tee puhastamine ©Nahkanuia

Lapsed lõkke ääres ©Nahkanuia

Marko ©Nahkanuia

Kui Maarja jalutuskäigult tagasi jõudis, viisin Mati koju, naised tulid jalgsi järele. Ise läksin tagasi minnes uudistama kohta kuhu lastud loomade sisikonnad olid jäetud, lootuses saada sealt mõni ilus kaader. Ega ma peale surnud jala, märja tagumiku ja ühe tihasepildi midagi ei saanud. Kaarnad ja varesed jagasid kohe ära kus ja kes ma olen ning tiirutasid ohutus kauguses, ise pidevalt omavahel infot vahetades. Selle ainsa enam-vähem õnnestunud kaadri riputasin üles Nahkanuia fotoblogisse.

Hämaruse saabudes olin ka juba kodus. Ja ausalt öelda pole sest saadik teinud suurt midagi. Sorteerisin ja sildistasin täpsemalt vanadpildid.net keskkonnas kõik kartulikasvatusega seotud fotod ja tüütan siin teisi. Raamatut ka ei viitsi lugeda.

Mann ja Tilde ©Nahkanuia

Leave a Reply