Kanuu renditasu vanades fotodes

Vanad fotod Hillarilt

Rentisin eile oma kanuu kolmeks päevaks välja. Reeglina ma oma asju laenata ei armasta, isegi sõpradele mitte kuid seekord tegin erandi. Ja mitte ainult seepärast, et küsija on minu jaoks läbinisti usaldusväärne inimene vaid paljuski ka renditasu tõttu. Nimelt “maksti” mulle kanuu laenutuse eest Koeru fotodega!

Minu kogusse lisandus 17 valdavalt väga heas säilivuses fotot, millest omakorda umbes pooled Martin Öömanni ja Alma Stokmanni vormistuses. Need on küll inimestest ja inimestega kuid mõned torkasid juba esmapilgul silma suurepärase tehnilise teostusega. Alma Stokmanni fotod on lisaks veel ka harvaesinevad kuna see naisfotograaf tegutses Koerus lühikest aega. Ja kui ma ütlen inimestest, ei tähenda see midagi alaväärtuslikku. Saadud fotode seas on näiteks paar Vao kooliga seotud fotot ja kolm fotot koorijuht Hans Linnoga, ühel figureerib skandaalne Koeru politseikonstaabel Ariwa. Lisaks oli pakis üks kartulikasvatusega seotud pilt.

Fotod panen ükshaaval üles vanadpildid.net keskkonda.

6 kommentaari to “Kanuu renditasu vanades fotodes”

 1. Addy Says:

  Väga ilusa teostusega fotod! Tore, et need õigetesse kätesse jõudsid :)

 2. andrus Says:

  Leidsin täna Nahkanuia veebist Nava talu kohta pilte, olen kunagi ka käinud, kena kant. Ega vist Navalt mälestusi ei ole kirja pandud või on? Oskate öelda. Keegi võiks raamatu teha neist Endla maastikukaitseala taludest. Kena piirkond.

 3. Hillar Ümar Says:

  See keegi, kes “neist Endla maastikukaitseala taludest raamatu teha võiks” peaks küll Marko ise olema.

  Hoo andmiseks lisan artikli ajalehest “Postimees”, 24. okt. 1921, lk 2….”Kaerassaare taluomanik SITSKA Paide laadal käies ära tapetud. Kaasas olnud sulane koos hobusega kadunud…”

  …”Postimees”, 24.dets., lk. 10…Kaerassaare mõrtsukas Kukrusel kätte saadud…

 4. andrus Says:

  no ma mõtlen sama! :) et Marko peaks tegema! ma seda tahtsingi tegelikult öelda :) Tänan!

 5. Hillar Ümar Says:

  Laiuse koguduse õpetaja, (1908-1922) ja pärastine Tartu Ülikooli rektor, on oma “Mälestuste radadel”, IV, lk. 86, rääkinud Kitse talu peremehest Jaan Tomsonist võib-olla kõige rohkem ja kõige soosivamalt, rääkides Laiuse koguduse inimestest….

  “kihelkonna teises servas, Endla järve taga “Kitse” ta, kuhu ligipääs üle suure ja laia soo on võimalik ainult talvel, tekib iga kord nagu väike “kirik” talumaja ruumikas toas. Peremehe Jaan Tomsoni väikesel koduorelil laulu saates peame täieliku jumalateenistuse agendas ette nähtud korra järele. On rohkesti tänulikke sõnu nelja talu peaaegu täielikus koosseisus kokku tulnud inimeste poolt….”

  Tähendab Kõpp käis kohal mitu korda. Huvitav mis teed mööda ta kohale sõitis?

 6. Hillar Ümar Says:

  ….Laiuse koguduse õpetaja ja pärastine rektor Johan Kõpp, tahtsin ma kirjutada +

  + …Endla järve taga “Kitse” talus…

Leave a Reply