Puude lõhkumine

Sain kenasti oma muruplatsid niidetud ja ühe koorma lõhutud küttepuidki koju tuua ning Mati abil ära laduda, kui hakkas sadama. Tulime tuppa ja ma hakkasin otsima võimalusi kuidas möödunud nädalavahetusel (08.05.2016) puudelõhkumisest tehtud fotoseeria pisut edevamalt pakendada. Tulemus sai selline:

Pereliikmetest oli palju abi! Tänu Maarjale ja Matile sain ise keskenduda masinale ning ajaliselt saime päevaga hakkama.

Eelmisel aastal tegin kütet nii palju, et jätkus ka teistele jagada ja müüa. Käesoleval aastal vaatan kuidas ise hakkama saan. Samas on lootus lagi ja katusealune suve jooksul ära soojustada, mis peaks tähendama teoorias madalamaid küttekulusid küttepuude näol. Ja ega mul kütte puudust ei ole, kuur on sisuliselt kuiva kuuske täis, millest peaks halvimal juhul jaguma veel üheks talveks.

Lõhkumiseks kasutasin laenatud halumasinat. Võtan seda juba mitmendat aastat ühe ja sama inimese käest ning olen teenusega väga rahul. Ka hind sobib. Naabrinaine seevastu ostab puulõhkumisteenust. Väidetavalt maksame 10 ruumi küttepuude eest enam vähem ühte hinda, samas kui temal on hinnas nii kõik kulumaterjalid ja ka kahe mehe töö! Nagu mehed olevat kinnitanud, kõrgema hinnaga ei soovi keegi nende teenust osta.

Korraks tekkis küsimus, kas nemad küsivad liiga vähe või maksan mina paljalt masina eest liiga palju? Ma ei suuda kuidagi aru saada kuidas mahub 60€ sisse (10 ruumi) sõit maakonna teisest otsast, kulumaterjalid (kütus, õli, kett) ja kahe mehe täispikk tööpäev.

Leave a Reply