60+ kirjutab vanadest piltidest

Ülemöödunud nädalal käisin Koeru koolis ajalootunde andmas. Tegin koolile ise pakkumise ja see võeti lahkesti vastu. Mulle usaldati kokku nelja ajalootunni juhatamine. “Erilise kohtlemise” osaliseks said kõik kolm keskkooli klassi, lisaks mõned üheksandikud ja 5b. Näitasin Triina tehtud videot, vanadpildid.net keskkonda, rääkisin lugusid vanadest fotodest ja testisin noorte oskusi detailide märkamisel ning kodukoha tundmisel. Tore oli. Ajalooõpetajalt sain tänuks Koeru kirjadega pastaka (kirjutab muideks väga hästi) ja lõppeks võttis minuga ühendust üks poiss, kes tõi skanneerimiseks mõned põnevad pildid oma vanaema fotokarbist!

Eelmisel nädalal juhatasin järjekorras neljandat ajalooõhtut, teemaks vanad fotod. Kohalviibijaid, keda oli päris palju, iseloomustas asjaolu, et nad kõik olid mulle suuremas osas tuttavad ja oma panuse vanadpildid.net arengusse andnud. Oleksin oodanud rohkem uudistajaid. Loodan siiski, et osalejaid jäi rahule. Kui mitte minuga, siis väikese meenega, mille igaühele kinkisin. Sain ka huvitava kontakti. Oma abikaasaga tuli ajalooõhtule hiljuti Vaole kolinud Vahuküla juurtega mees, Grünberg Aliide tütrepoeg ning jagas minuga pere fotoalbumist tehtud fotode skanneeringuid! Need pole veel üles pandud, sest koopiate kvaliteet ei vastanud minu kõrgetele nõudmistele ning tegime plaani uuesti kohtuda, et fotod suuremalt arvutisse skanneerida.

3. detsembril sain e-kirja:

Kirjutan teile ajakirja 60+ veebitoimetusest. Leidsin teie väga huvitava kodulehe vanadpildid.net. Tahtsin uurida, kas oleksite nõus meie ajakirja veeviversioonile natuke rääkima, kuidas see veebikülg sündis. Kindlasti on ka meie lugejate seas neid, kellele see huvi pakuks ja kes sooviks ehk enda fotosidki jagada.

Täna sai lugu üles. Lisaks loole läks 60+ veebiväljaandesse üles Triina tehtud äge video. Leiad lingid loo lõpust.

60+

One Response to “60+ kirjutab vanadest piltidest”

  1. Triina Says:

    Kes teeb oma tööd südamega ja omakasupüüdmatult, seda märgatakse.
    Nii leidsin mina Marko väga huvitava ja hästi organiseeritud kodulehe vanadpildid.net ja mul on väga hea meel, et paljude teiste hulgas leidis Marko kodulehe ka 60+ veebitoimetus.
    Soovin Sulle, Marko kõike, kõike head. Usun, et vanad fotod “tulevad” Su juurde nüüd veelgi suurema hooga.

Leave a Reply