vanadpildid.net Facebook’is

Juba ammu moodustab nii nahkanuia.net kui vanadpildid.net keskkondade jaoks ühe peamise klikkide allika Facebook. Need klikid tulevad peamiselt läbi nende postituste, mida jagan oma ajajoonel. Kui ajaveebi postitused lähevad üles automaatselt, tuli seda vanadpildid.net puhul teha eraldi käsitööna. Väga tülikas ja lisaks kartsin oma “sõbrad” üheülbaste postituste ja jagamistega ära tüüdata.

Siin on vanadpildid.net külastatavuse statistika ajavahemikus 01.01.2015 – 27.10.2015. Nagu näha moodustab sotsiaalvõrgustikest tulev külastus ca 16% kogukülastustest ja kui see omakorda lahku lüüa, on Facebook number üks.

Traffic Channels 01.01-27.10.2015 vanadpildid.net

Traffic Channels 01.01-27.10.2015 vanadpildid.net

Nimetatud põhjustel tellisin vanadpildid.net keskkonna arendajalt lisatööna toimiva vanadpildid.net Facebook lehe (Page) ja täna sai see üles. Mis sai tehtud?

Alates tänasest ilmub iga vanadpildid.net lehele postitatud foto selle Facebook lehel. Lisaks pealkirjale, kaastekstile, fotole endale ja algse postituse juurde viivale lingile kuvatakse FB postituses ka hastag’id, mis antud juhul kujutavad endast foto juurde lisatud silte. Kuigi vanadpildid.net keskkonnas on praeguseks ligi 2000 fotot, lasin lehekülje avamiseks üles panna viimased 30. Ma ei oska seda valikut hästi põhjendada aga ma pole ka kindel, et kõigi fotode ülespanek oleks olnud hea mõte. Mul ei ole ju soovi vahetada Facebook vanadpildid.net vastu vaid tõmmata läbi sotsiaalvõrgustiku tähelepanu põhiprojektile. Lisaks on mul võimalus vanemaid fotosid ka ükshaaval Facebooki postitada ja seda ma teha ka kavatsen.

Ühel oma heal sõbral ja kauaaegsel koostööpartneril Urmasel palusin üle vaadata ka vanadpildid.net logo ja päise. Loodetavasti läbib ka see lähipäevil väikese uuenduskuuri proffessionaali käe all.

Nagu ikka on arendusel ka rahaline pool. Maksma läks see 250€. Arve on esitatud ja tuleb tasuda 7 päeva jooksul. Aitäh kõigile senistele toetajatele, iga vanadpildid.net arenduseks tehtud annetus kasutatakse ära sihtotstarbeliselt koos kaasneva ülevaatega laekumised vs kulud siin ajaveebis. Neile kes tahaksid õla alla panna, olgu ära toodud MTÜ Nahkanuia arveldusarve ja annetuse põhjendus: a/a 221045230148, selgitus “vp.net arenduseks”.

Kuid toetusena läheb kirja ka see, kui märgid vanadpildid.net Facebook lehe enda lemmikuks. Selleks ei ole vaja muud kui klikkida sellel lingil ja vajutada “Like/Meeldib” nuppu. Mida rohkem on meeldimisi, seda kindlamini end projekti vedades tunnen. Vastutasuks saad regulaarselt kvaliteetselt skanneeritud ja suurelt üles laetud vanu fotosid sirvida. Olen vaadanud siia ja sinna kuid teist nii heade fotodega keskkonda Eestist leidnud ei ole. Pilte küll jagatakse kuid kohati lausa piinlike parameetritega.

Hetkeks mil ma käesoleva postituse avaldan, on vanadpildid.net lehte laikinud 21 inimest, sealhulgas mina ise.

vanadpildid.net Facebook leht

 

Leave a Reply