Kivivedu Nahkanuial

Kui ma möödunud kevadel lauta tühjendasin ja killustikuga täitsin, lasin ühe tekkinud ajaaugu täiteks kopal Kördil mõned kivid maa seest välja tõmmata, hunnikusse tõsta ja nende alt paljastunud pinna tasandada. Küsimus polnud mitte murupinna juurde võitmises, nagu üks teravmeelne kommentaator Facebook vahendusel arvas, vaid lihtlabane krundi korrastamine ning tehnika säästmine. Maapinna sisse vajunud ja rohuga varjatud kivid on ebameeldivad asukad, nendel võib niiduki ära lõhkuda ja ka trimmerdada on keeruline. Seepärast siis hunnikusse.

Kuigi kopa tehtud kuhi jäi silmale ilus vaadata, olid kivid mul ikkagi ees. Probleemid jätkuvalt samad, keeruline ligi pääseda ja ka trimmerdada. Jäin ootama aega ja võimalust, et need sealt eest ära saada. “Aega” selles mõttes, et kividele pääseb ligi ainult siis kui põld seda lubab. “Võimaluse” all pean silmas eelkõige rahalist võimekust. Magasin hea aja mitu korda maha kuid sel sügisel otsustasin idee osalt vastutuult realiseerida.  Kõrrepõld võimaldas head ligipääsu nii kividele kui ka kiviaiale, kuhu need tulnuks maha panna. Rahaline olukord pole küll parim kuid lootsin, et paaritunnise arve suudan ikka maksta.

Tegelikult kulus kivide toimetamiseks üle kolme tunni, kaugelt rohkem kui soovisin. Kuna masin oli kohal ning murupind rikutud, lasin sellel ka kõrvalolevat maamügarikku kompida. Tulemuseks teine samapalju kive nagu olime juba ära vedanud. Vastutasuks sain Kördi endise küüni, kunagise rehielamu, taguse rahuldaval kombel korda ja jätkuvalt üllatada suutvad kivikarid muru seest välja. Maarjal jääb see pind ainult rehaga üle käia …

Sammudes mõõdetuna tõi traktor kiviaeda 40 meetri jagu kivimürakaid, millest mõnda üksi liigutada ei suudagi, teised saab vaevu paika kangi abil. Samas ei tohiks lasta ennast kivide kogusest mõjutada, sest valdavalt piisab neist ühe külje ladumiseks. Teisalt jällegi lihtsustab ainuüksi see üks külg ülejäänud aia tegemist tohutult. Eile nügisin paika esimesed 9 meetrit ja ladusin kevadel kivikorje tulemusel toodud kivihunniku sinna sisse. Teha on veel palju ja kui seda postitust loeb keegi, kellel on jõudu ja aega üle ning keda ei ähvarda surm songa läbi, on ta oodatud külaline!

Lõpetuseks tahan veel tänada Jarkko kopajuhti, kes ei ole mitte ainult tore inimene vaid valdab ka kõiki töövõtteid! Kui löögile saate, soovitan kindlasti!

Kivivedu Nahkanuial 01.10.2015 @Nahkanuia

Kivivedu Nahkanuial 01.10.2015 @Nahkanuia

Kivivedu Nahkanuial 01.10.2015 @Nahkanuia

Kivivedu Nahkanuial 01.10.2015 @Nahkanuia

Kivivedu Nahkanuial 01.10.2015 @Nahkanuia

Kivivedu Nahkanuial 01.10.2015 @Nahkanuia

2 kommentaari to “Kivivedu Nahkanuial”

  1. Rene Says:

    Järjeloona sobiks põdravedu

  2. marko Says:

    Pisut kannatust, käin jooksmas ära ja siis see tuleb …

Leave a Reply