Kas äkki teeks midagi korralikult ka?

Üleeile hööveldati taaskord Vardja tee vallale kuuluvat osa. Olin seda juba pikemat aega oodanud ja tundsin siirast rõõmu, kui höövlit nägin. Nägemisega kahjuks rõõm ka piirdus.

Olen aastaid rääkinud ja kirjutanud, et kruusateid ei saa nii nagu see täna toimub, pikaajaliselt hooldada. Kui höövel teeääri lahti ei lükka, kasvavad need tasapisi tee tasapinnast kõrgemaks. Selliselt valliga piiratud teed poleks mõtet ka profiili hööveldada, sest veel kusagile minna ei ole. Tegelikkuses mingit kallet pole keegi sellele teele (peale Janeki) kunagi anda üritanud. Kahju on sellestki, et vallid tee servades ei teki ainult teeääres kasvavatest ja kõdunevatest taimedest, seal on ka hiigelkogus kruusa, mille höövel sinna regulaarselt ja järjepidevalt kannab. Kui sel kevadel künti Rõhu ristist meie poole põldu, tõmbas traktor teest tavapärasel kaugusel liikudes lahti kruusase ja suurte kividega täidetud teevalli. See andis aimu, kui kaugele on tee tegelikult nihkunud ning milline kogus materjali kasutult tee servas rohu all peidus on.

Vardja tee 27.07.2015 @Nahkanuia

Olen oma mõtteid jaganud vallaametnikega kuid kasu pole sellest olnud midagi. Minu korduvatele palvetele lasta höövlil sõita edasi tagasi kaks korda, lükates esimesel korral lahti tee servad ning kandes teisel korral kruusa tee äärtest tee keskele, pole vastatud. Nii raiskab vald omaenda raha. Usun, et paaril eelneval aastal Vardja teele veetud kruus on koguseliselt tänaselt teejoonelt kraavi lükatud. Tulemus on ootuspärane, hööveldamine teeauke ei täida, sest neid ei ole millegagi täita. Just see teadmine ajendas mind taaskord teeteemalist postitust kirjutama. Kas äkki teeks midagi korralikult ka?

Tõestuseks kaks fotot, mille tegin täna hommikul. Esimesel neist on näha, et hööveldamine pole kandnud löökauke isegi mitte kruusa täis ning need on peatselt tagasi. teiselt fotolt on näha 10-15 cm kõrgune kruusavall tee servas. Sellist valli on seal kümneid meetreid. Samal teemal kirjutasin ka aasta tagasi!

Vardja tee 17.09.2015 @Nahkanuia

Vardja tee 17.09.2015 @Nahkanuia

2 kommentaari to “Kas äkki teeks midagi korralikult ka?”

 1. Toomas Says:

  Tere, Marko.

  Sul on õiged tähelepanekud ja kindlasti võtan teenuseosutajaga ühendust. Panin neid puuduseid tähele, kui käisin see nädal teostatud töid üle vaatamas.

  Alati on tänuväärt, kui kodanikud teede küsimustes minuga otse telefoni või e-posti teel ühendust võtaksid. Teehooldus on sellest aastast minu üks ametiülesannetest.

  Toomas Tammik
  abivallavanem
  58145848

 2. marko Says:

  Tänan Toomas! Mul oli tegelikult plaanis Sulle helistada aga jätsin lõpuks tegemata.

Leave a Reply