Kanuumatk lastega

Usun, et me pole Maarjaga ainsad lapsevanemad, kelle lastel suvel kodus “midagi teha pole”. Kuigi neljapäeval olime Türil kohvikute päeval, reedel käsime Põhja-Eesti, laupäeval Väinjärve ääres ja õhtul veel Paides minu õe juubelil, vahitakse kodus telerit, istutakse arvutis ja mossitatakse. Parimal juhul leitakse endale 10-ks minutiks tegevus väljas, et siis taas virtuaalmaailma sukelduda. Ma pisut liialdan ja teen ülekohut aga suures plaanis on see nii, eriti Matiga. Tüdruk oleks ja on muidugi rohkem väljas.

Kanuumatk lastega @Nahkanuia

Et tänane ilm polnud tugeva tuule tõttu klassikaline rannailm, otsustasin hommikupoole lastega ette võtta lühikese kanuumatka. Ideaalne lõik selleks jääb Kirikumäe ja Jõeküla vahele. Ilusate kallaste, selge vee ja valdavalt kivise põhjaga käänuline Vanajõgi ei kaota kvaliteedis ka pärast Sinijärvest väljuva kanaliga ristumist. Põnevust lisavad Araksaare kärestik ja üksikud jõkke kukkunud puud, millest mööda- või ülesaamiseks tuleb kasutada nii akrobaatikat kui leidlikkust.

Uurisin teadjatelt järgi Kirikumäe tee läbitavuse ja läksime. Päris jõe äärde me ei saanud aga need viimased 200 meetrit kanuud vedada polnud ka ülemäära raske. Üldiselt on tee lõpuosa päris kehvas seisus aga väikestviisi loodusesõbrana ei ole ma seisukohal, et jõeni peaks igaüks autoga pääsema. Meil ei olnud palju asju kaasas, nii et pärast ühist perepilti lükkasime lastega kanuu veele.

Esimese peatuse tegime pärast Araksaare silda, kus ma kanuust väljudes riietega vette plärtsatasin. Tegemist oli poolenisti hooletusega ja õige pisut tahtlikkusega, sest vesi oli selles kohas puusadeni ja ka mulle meeldib väike suvine seiklus. Kuigi keegi seda ei tunnistanud, pelgasid lapsed pisut jõepõhja ja olid nõus vees oleme ainult koos minuga. Tilde oli taas julgem aga vennaga koos said nad Vanajões ujumises käe valgeks. Taaskord asi mida mitte igaüks teinud pole ning mille osas pole kunagi kindlust, et see võimalus veel kunagi avaneb.

Kokku kestis meie kanuuretk vähem kui 2 tundi, mis oli mõlemale lapsele täpselt paras, et mitte ära tüüdata. Kindlasti olid õnnestunud retke poolt ka päiksepaisteline ilm ja soe vesi. Nii et kui Koerus on lapsevanemaid, kes tahaksid oma lapsega midagi ette võtta, minge kanuutama. Usun, et Toomas Tammik aitab kanuuga. Võtke temaga ühendust. Minult saab soovija praktiku näpunäiteid. :)

Kanuumatk lastega @Nahkanuia

Kanuumatk lastega @Nahkanuia

Kanuumatk lastega @Nahkanuia

Kanuumatk lastega @Nahkanuia

Kanuumatk lastega @Nahkanuia

Leave a Reply