Nahkanuia mini-õunapuuaed

Eile panime Maarjaga maja juurde maha 30 õunapuud1. Tegemist on osaga testprojektist, mille tulemuseks võib olla mõne aasta pärast Nahkanuial laiuvad õunapuude ja/või marjapõõsaste read. Tahame lihtsalt katsetada asjadega, mis tunduvad meile jõukohased, huvitavad ning millega tegelemisel on mingigi perspektiiv. Koht õunapuudele sai valitud maja lähedale, lauda ja küüni vahelisele murualale, kuhu sügisel tuleb kindlasti püstitada ka kaitsev traataed.

Istutamisprotsessi jäädvustasin GIF failina (ca 13MB), mille vaatamiseks tuleb klikkida alloleval fotol. Kuna fail on mahukas, võib juhtuda, et fotode vahetumiseks pead pisut ootama.

Õunapuuaed @Nahkanuia

 1. Panen õhtul siia ka istutatud sortide nimed. []

2 kommentaari to “Nahkanuia mini-õunapuuaed”

 1. imbi Says:

  Ah et 30 õunapuud on miniaed(:
  Hindan väga teie ettevõtlikkust. Tööd ja jama tuleb rohkem kui küll, selleks olge valmis. Aga kui suudate korraldada korjamise ja realiseerimise, on kõik ok. Mustsõstar tuleb ju realiseerida kiiresti, kas saite hilisemaid sorte ka panna? Endal mahla- või veinitootmine nõuab pinda, investeeringuid ja muidugi aega.

 2. marko Says:

  Nendega ei tohiks suurt probleemi tekkida kuna tegemist on madalakasvuliste ja spetsiaalselt suurtesse õunapuuaedadesse mõeldud puudega. Marja põõsastega enam vähem sama lugu.

  Midagi pole kindel. Katsetame ja otsustame. Kuna kulu jäi mõistlikkuse piiridesse, saab “tülikaks” osutuvad puud-põõsad vajadusel kiirelt likvideerida, rääkimata laiendamise mõtte matmisest.

Leave a Reply