Preedi “mõistatus”

Hommikul läbi Preedi Tartusse sõites märkasin, et ainsa katusega mõisakompleksi hoonel on uks pärani. Lahti murtud või jäetud, polnud aega uurida, seepärast tegin autoaknast foto ja sõitsin minema. Tagasiteel ei andnud lahtine uks rahu ja ma peatusin, et asja lähemalt uurida. Huvi oli muidugi ka hoonesse sisse vaadata enne kui see lõplikult kokku kukub.

Preedi "mõistatus" @Nahkanuia

Mulle avanes allolev vaade. Tegelikult mitte päris selline, sest foto saamiseks pidin lahtise ukse all olevast paarist heinapallist üle ronima. Tegemist peaks olema kunagise laudaga, mis hetkel näikse olevat kasutuses panipaigana. Arvestades hoone seisundit ning osaliselt sissekukkunud katust, siiski mitte enam kauaks.

Preedi "mõistatus" @Nahkanuia

Ukse all maas märkasin mitut heledat hülssi. Heinapakkidel ronides silmasin nende vahel veel nii umbes 20. Korjasin need kokku ja tegin asitõendina foto. Ma ei suutnud ega suuda siiani mõista, miks vedelesid need selles hüljatud laudas? Kas keegi tegi aega parajaks? Kas need on sinna visatud kui prügi? Jahiti mingeid röövloomi (rotid)? Täpsuslaskmine? Lihtsalt paugutamine? Ühel heinapakil vedeles mulle tundmatu looma paljaksnäritud korjus. Kas see on kuidagi hülssidega seotud? Arvestades punaste hülsside asukohta, pidid lasud toimuma ruumis sees suunaga minu ülaloleva foto suunas, ka vahemaa klapib. Valged hülsid võidi vabalt tühjaks tulistada ka uksest välja.

Selline on siis minu Preedi “mõistatus”. Kas keegi tahab või oskab seda lahendada? Kas tegemist on süütu ja legaalse tegevusega?

Preedi "mõistatus" @Nahkanuia

One Response to “Preedi “mõistatus””

  1. Heleri Says:

    Aitäh informeerimast, uurime asja. Nii tore, kui keegi hoolib ja annab teada mis toimub!

Leave a Reply