Kärcher PC 15 Pipe Cleaning Kit

Sellest pole palju aega kui likvideerisin ummistust kanalisatsioonitorus ja öökisin endal peaaegu sisikonna välja. Kui ma seejärel Antsu paaki tühjendama kutsusin, uurisin, milliseid vahendeid kasutab Kommunaal ummistustest vabanemiseks ja selgus, et neil selleks on olemas spetsiaalne komplekt. Põhimõtteliselt on tegemist metallist spiraaliga, mis ennast selle otsas oleva mootori jõul takistusest läbi puurib. Kogu komplekt mahub väikesesse kohvrisse kuid selle omamine ei ole väikemajapidamises hinna ja vajaduse suhet arvestates otstarbekas. Kui ma sellest Stokkeris Kaidole rääkisin, pakkus ta mulle hoopis soodsamat lahendust: Kärcher PC 15 Pipe Cleaning Kit.

PC 15 Pipe Cleaning Kit @Nahkanuia

Millega on tegu? Põhimõtteliselt on tegemist spetsiaalse otsikuga 15 meetri pikkuse peenikese voolikuga, mis käib tööasendis Kärcher pesuri püstoli otsa. Veesurve paneb vooliku puhastamist vajava toru mööda edasi liikuma. See on võimalik tänu tahapoole suunatud väikestele avaustele vooliku otsas, kust vesi suure surve all välja lendab nii nii voolikut edasi lükkama hakkab, samal ajal toru puhastades. Lihtne, eks! Väidetavalt suudab selline lihtne seadeldis ka ummistusest läbi tungida.

PC 15 Pipe Cleaning Kit @Nahkanuia

Meil ummistust likvideerida vaja ei olnud, küll otsustasin hakata torusid korrapäraselt puhastama, et ummistuste teket ennetada. Teiseks põhjuseks komplekti soetamisel oli jube hais, mis pärast veetorude vahetust tuppa tungis kuid mis siiski oli ilmselt tingitud ilmamuutusest. Praegu on öösel miinuskraadid ja päeval soe. Usun, et temperatuuri muutustest tingitud õhu liikumine toobki haisu tuppa.

Esimese kasutuskorra pidas voolik hästi vastu ja tegi mis lubatud, ronides mööda torusid sisuliselt lõpuni. 15 meetrit – sellest jagus, et vabalt jõuda vahekaevust kogumispaaki või tuppa või tagasi sauna poole. Ainult 90 kraadine nurk ei ole voolikule vastuvõetav. Arvestades äravoolava vee värvi, oli tegemist vajaliku protseduuriga. Kes teab, milliseid “konarusi” veesurve oma teel veel likvideeris.

Kokkuvõtteks tänan Stokkerit asjaliku soovituse eest ning annan soovituse omakorda edasi neile, kel on teinekord vaja kiirelt mõni kergemalt sorti ummistus likvideerida või siis torusid puhastada. Ainus miinus on Kärcheri survepesuri vajalikkus aga minu puhul see ei toiminud, mul on see olemas.

Leave a Reply