vanadpildid.net – 1500

Huvilised, kes on jälginud paralleelselt Nahkanuia ajaveebile ka vanadpildid.net arengut, on kindlasti märganud, et fotode arv viimases on jõudsalt kasvanud. Kuna vahepeal on ka minust saanud küllaltki tõsiseltvõetav Koeru fotode kollektsionäär, on kogusse soetatud ja vahetatud fotod tõusnud peamiseks keskkonda edasiviivaks mootoriks. Kuid mitte ainult, aeg ajalt leidub inimesi, kes on valmis midagi oma albumist või kogust jagama. Siinkohal tänud Kaarlile, Aivole, Timole, Ahtole, Addyle ja teistele. Lõpptulemusena olen täna vaid mõne pildi kaugusel ümmargusest vahefinishist – 1500 fotot!

Eile kohtusin taaskord Ülo Aas’aga ja veetsin pika õhtu Vello Kallandi juures. Sain enda kätte mõlema mehe perefotod, eesmärgiga need uuesti ja kvaliteetsemalt skanneerida. Nimelt muretsesin hiljuti endal uuema, suurema ja parema skänneri Canon 9000F Mark II, mis koheselt tõi välja varasemate skanneeringute suhteliselt kehva kvaliteedi. Lisaks otsustasin, et fotod peavad jõudma vaatajani koos servadega ning sirvimiskogemuse täiustamiseks olen neid aja jooksul ning jõudu mööda välja vahetanud. Eile tegelesin näiteks Ülo fotodega, mis peaaegu kõik on nüüd üleval selgemalt ja lõikamata. Siin on ka üks näide, kas on erinevus näha?

ENNE:

vanadpildid.net enne

NÜÜD:

vanadpildid.net pärast

Mäletate, kunagi kirjutasin siin sarnasest vanade fotode jagamise projektist vanafoto.ee? Sain isegi selle tegijaga kokku, et võimalikku koostegemist kaaluda. Täna, klikkides vanafoto.ee aadressile, saate tulemuseks “This webpage is not available“. Selles valguses pole kohe-kohe saavutatav 1500 üleslaetud fotot paha tulemus. Millised saavad olema viimased fotod vahefinishini, selgub järgnevate päevade jooksul. Pole võimatu, et  maagiline piir ületub märkamatult ehk ühe hooga. Aga võid ka enda poolt mõne erilise foto välja pakkuda.

Leave a Reply