Kes loeb?

Kes loeb Nahkanuia ajaveebi

Möödunud nädala(vahetuse)l jälgisin kuidas keegi luges huviga Nahkanuia ajaveebi postitusi. Kulminatsioon saabus eile kui vaatamisi tekkis ühe pühapäeva kohta tavapärasest rohkem – 724. Aga seda, et loeti ja väga põhjalikult võib järeldada mitte ainult vaatamiste järgi. Nimelt on statistikast näha ka päeva loetuimad postitused. Reeglina domineerivad seal hiljutised kirjatükid, need mida külastaja näeb avalehel. Viimastel päevadel on seal aga hulgaliselt selliseid postitusi, mille olemasolu olen isegi unustanud. Tegin näiteks ühe ekraanitõmmise ja tõmbasin punase kasti ümber sellistele postitustele, mida silmas pean.

Vanad postitused

Mul ei ole midagi selle vastu kui minu aastatepikkune hobikorras blogimine kellelegi huvi pakub. Pigem vastupidi. Lihtsalt huvitav oleks teada kes ja miks? Miks alles nüüd? Kuidas avastas ja mis nimelt huvitav on.

4 kommentaari to “Kes loeb?”

 1. Reti Says:

  Käin ja loen. Ilmselt juba ka harjumusest ja tuttavast tundest ning ka huvist. Õhtul, kui lapsed voodis ja tööasjadega ühel pool, on teetassi taga aega iseendale. Just siis loen. Aastate jooksul on mulle mõned blogid saanud väga omaseks nii nagu ka just Nahkanuia tegemised ja inimesed. Loen ja mõtlen kaasa: tekivad seosed, kujutlusvõime kujundab olustiku, inimesed savad näod ja tegemised tunduvad kõik juba nii omased ja reaalsed. Kõik on kuidagi nii lähedal siis. Nahkanuia on minu jaoks nagu üks tõeline tänapäevane Vargamäe.
  Ja lugemine on alati meeldiv ja kodune. Soovin ikka blogipidajale edu.
  Aitäh!

 2. Marianne Says:

  Tere,
  kõike head uuel aastal! 4.jaanuaril lugesin mina palju postitusi rubriikide kaupa. Ma ei olnud kunagi sellele blogile niiviisi lähenenud. Tegelikult otsisin ma üht kaarti – 1935.aasta katastrikaarti,mida ma aga rubriikide valikust ei leidnud. Siis lugesin aga huviga lugusid paljudest rubriikidest. Lõpuks tuli mul meelde, et nimetatud kaart oli Kõrtsimihkli kirjatükis. Tänu sellele kaardile olin ma juba eelnevalt leidnud Traksi talu hoonete paigutuse. Tänud selle kaardi eest! Kuna tegelen praegu just Traksi materjali koondamisega, tahtsin veel üht-teist täpsustada. Loodan sellega lähiajal valmis saada. Septembris käisime ka Traksi talu maadel. Leidsime elumaja vundamendi ja osa mingi abihoone vundamendist. Tegime ka pilte.

 3. marko Says:

  Tänan Reti ja Marianne ausate ülestunnistuste eest! Marianne – kui vähegi võimalik, jaga Traksi kohta koondatud materjali minuga ka. Oleksin tänulik.

 4. Marianne Says:

  Hea meelega.

Leave a Reply