Archive for aprill, 2017

vanadpildid.net muutub nutikamaks

Osalesin veebruaris projektitaotlusega MTÜ Järva Arengu Partnerid poolt väljakuulutatud 2017 aasta Kevadvoorus. Värskelt üles riputatud kevadvooru taotluste pingereas on MTÜ Nahkanuia projekt saanud 79,43 punkti, mis tähendab antud meetmes auväärset teist tulemust. Põhimõtteliselt võib öelda, et projekt on heaks kiidetud.

(veel …)

Kolmapäev, aprill 19th, 2017

niidanmuru.ee

Oleme Nahkanuial elanud 2008 aasta sügisest alates. Majaümbrust hakkasime korrastama ja niitma kohe esimesest, see on 2006 aasta suvest ja sealtpeale on niiduala iga aastaga kasvanud. Kui ma viimati vaatasin, niitsin julgelt kaht hektarit. Seda on on väga palju. Ajakulu nädalas ca 9-10 tundi ehk rohkem kui täispikk tööpäev ja seda oma palgatöö otsa ning perega koosveedetud aja arvelt. Olid aastad, kus ma otsisin endale kedagi abiliseks aga see osutus keeruliseks. Kõigepealt pole maapiirkondades sellise teenuse pakkujaid ja teiseks ei tahtnud ma oma traktorit võõrastesse kätesse usaldada. Seda enam, et ega neid võõraid käsi väga võtta ka polnud.

(veel …)

Teisipäev, aprill 18th, 2017

Toolse küla jaanituli

Kuigi väljas on veel kevadiselt karge ning vahele viskab isegi lund, mõeldakse paljudes Eestimaa kohtades eelseisvale suvele. Näiteks valmis värskelt Toolse küla jaanitule reklaam. Eriliseks ning Nahkanuia ajaveebis kajastamise vääriliseks teeb selle reklaami taustapilt. See on minu tehtud. Ilusat suve kõigile!

Neljapäev, aprill 13th, 2017