Archive for veebruar 17th, 2017

Potiriiul

Maarja soovil tegi sepp Lehter meile potiriiuli. Sepaga võimalusi ja lahendusi kaaludes arvestasime mõne potiga millele on vaja köögis täiendav riiulikoht leida, tegelikkuses selgus, on neid palju rohkem ja mul tekkis korraks isegi kahtlus, et kas nad üldse ära mahuvad. Seepärast olin rõõmus kui ootamatult avastasin, et sepa poolt igaks juhuks kaasa tehtud neli konksu sobivad ideaalselt ka pottide-pannide riputamiseks.

Riiul on valmistatud nii, et selle kandekonstruktsioon toetub müürile ja on ülemises otsas omakorda kinnitatud palkseina külge.

Reede, veebruar 17th, 2017

Mida ma arvan haldusreformist ja Koeru ühinemisest

Olen teadlikult püüdnud hoida isikliku kokkupuute Eestis käimasoleva haldusreformiga minimaalsena. Seda lootuses, et küllap keegi siiski teab, miks see kõik meile vajalik on ja oskab protsessi suunata. Kuna aga olen Koeru valla elanik ja tunnen sügavat huvi piirkonna heakäekäigu vastu, ei saa ma jääda päris erapooletuks ning olen seetõttu osalenud rahvakoosolekutel ning kuulanud seal erinevate osapoolte seisukohti. Osalesime abikaasaga ka rahvaküsitluses, kus sooviti teada inimeste arvamust ühinemise kohta Järva vallaga ning andsime oma “ei” hääle.

Kui ma kuulasin eile rahvakoosolekul istudes erinevate osapoolte seisukohti, tuli mulle meelde üks ammune hetk pikalt jalgsimatkalt. Lõunapausi pidades nägime kaaslastega meie poole lendavat kotkast, kes nägi välja nagu vares, lendas nagu vares, häälitses nagu vares ja lõpuks, meie suureks pettumuseks, osutuski vareseks.

Haldusreform paistab mulle samamoodi. On suur hulk inimesi, kes kangesti tahavad näha toimuvates muutustes “kotkast” ning eiravad märke, mis selgelt ütlevad, et tegemist on hoopis “varesega”.

(veel …)

Reede, veebruar 17th, 2017