Archive for veebruar, 2017

Koeru valla Teenetemärk

Koeru vald tähistas täna Aruküla mõisas oma 25. aastapäeva piduliku vastuvõtuga. Peeti kõnesid ja jagati tunnustust. Olin kutsutud kui üks Koeru valla Teenetemärgi saajatest. Koos kutsega kaasas olnud korralduses oli teenetemärgi andmine põhjendatud järgmiselt:

“Anda valla huvides aktiivse ühiskondliku tegevuse tunnustamiseks Koeru valla Teenetemärk Marko Männile.”

(veel …)

Laupäev, veebruar 18th, 2017

Potiriiul

Maarja soovil tegi sepp Lehter meile potiriiuli. Sepaga võimalusi ja lahendusi kaaludes arvestasime mõne potiga millele on vaja köögis täiendav riiulikoht leida, tegelikkuses selgus, on neid palju rohkem ja mul tekkis korraks isegi kahtlus, et kas nad üldse ära mahuvad. Seepärast olin rõõmus kui ootamatult avastasin, et sepa poolt igaks juhuks kaasa tehtud neli konksu sobivad ideaalselt ka pottide-pannide riputamiseks.

Riiul on valmistatud nii, et selle kandekonstruktsioon toetub müürile ja on ülemises otsas omakorda kinnitatud palkseina külge.

Reede, veebruar 17th, 2017

Mida ma arvan haldusreformist ja Koeru ühinemisest

Olen teadlikult püüdnud hoida isikliku kokkupuute Eestis käimasoleva haldusreformiga minimaalsena. Seda lootuses, et küllap keegi siiski teab, miks see kõik meile vajalik on ja oskab protsessi suunata. Kuna aga olen Koeru valla elanik ja tunnen sügavat huvi piirkonna heakäekäigu vastu, ei saa ma jääda päris erapooletuks ning olen seetõttu osalenud rahvakoosolekutel ning kuulanud seal erinevate osapoolte seisukohti. Osalesime abikaasaga ka rahvaküsitluses, kus sooviti teada inimeste arvamust ühinemise kohta Järva vallaga ning andsime oma “ei” hääle.

Kui ma kuulasin eile rahvakoosolekul istudes erinevate osapoolte seisukohti, tuli mulle meelde üks ammune hetk pikalt jalgsimatkalt. Lõunapausi pidades nägime kaaslastega meie poole lendavat kotkast, kes nägi välja nagu vares, lendas nagu vares, häälitses nagu vares ja lõpuks, meie suureks pettumuseks, osutuski vareseks.

Haldusreform paistab mulle samamoodi. On suur hulk inimesi, kes kangesti tahavad näha toimuvates muutustes “kotkast” ning eiravad märke, mis selgelt ütlevad, et tegemist on hoopis “varesega”.

(veel …)

Reede, veebruar 17th, 2017

Viinavabriku keldrivõlvid

Preedi keldrid

Preedi viinavabriku keldrivõlvid jäid viimasest külastusest kripeldama ja ma käisin täna neid uuesti pildistamas. Huvilistele ladusin valiku tehtud fotosid üles oma Flickr kontole.

Viinavabriku foto ajal mil seal piiritust toodeti leiad vanadpildid.net keskkonnast.

Laupäev, veebruar 11th, 2017

Koeru Padila

Siin on üks huvitav ümbrik, mis mulle hiljuti kingiti. Tegemist killukesega ärimees Rudolf Puhk kirjavahetusest, kes väidetavalt pidas Valila külas väikest pudu- ja segakauplust. Kuigi temaga seonduva loo asjaolud on hetkel segased, võimaldab see ümbrik teha mingeid järeldusi …

(veel …)

Laupäev, veebruar 11th, 2017

Berliini ja tagasi

Kulutasin oma nädalavahetusest üpris täpselt 24 tundi, et Berliinis ära käia. Tegemist ei ole millegi erakordsega, tundub lihtsalt kuidagi ebaõiglane kui enesestmõistetavaks me paljusid asju peame. Alles see oli kui ma õega talvel Soome saatkonna ukse taga järjekorras viisat ootasin, nüüd ostan neljapäeval pileti, teen telefonis ära check-in’i ja ajan oma asjad päevaga korda. Aga tore oli.

(veel …)

Esmaspäev, veebruar 6th, 2017

vanadpildid.net + veebipood

Elu tahab elamist ja raha teenimist. Ma ei ole seda meelt, et kõik meie ümber peab omama rahalist väärtust kuid paraku ei anna maailm meile teist võimalust. Vabatahtlikkuse ja annetuste baasil toimivad projektid ei ole ju muud kui kasumlike äriprojektide peegeldus. Selleks, et neis osaleda, peab osalejal olema aega ja vahendeid, mis ei teki iseenesest. Keegi kuskil teenib selle ressursi kellegi või millegi arvel ning suunab siis heategevusse kas otse või läbi vahendaja.

vanadpildid.net on selline projekt. Et seda projekti edukalt vedada, tuleb omada sissetulekut või teine võimalus, tuleb keskkond panna raha teenima. Mul on olnud mitmeid mõtteid kuid ühe, enamlevinuma, realiseerisin läbi miniarenduse eile ja integreerisin Vilk Veebipoe tootevaliku vanadpildid.net keskkonda. Nüüdsest on nii, et kui sirvida tavavaates fotosid, on parempoolse menüüriba all 2-3 kollektsioneerimisega seotud toodet. Neil klikkides viiakse kasutaja Vilk Veebipoe keskkonda.

(veel …)

Neljapäev, veebruar 2nd, 2017