Archive for the ‘KOV’ Category

Koeru piirkonnajuhi valimisest

“Värske” Facebook kuulutab, et Järva vald on leidnud endale piirkonnajuhi, kelleks sai endine Koeru abivallavanem Toomas Tammik. See postitus ei tule Toomasest vaid sellest kuidas toimus piirkonnajuhi valimine minu silmade läbi. Kandideerisin samuti.

(veel …)

Teisipäev, jaanuar 23rd, 2018

Maakad

Vardja tee lükkamata ©Nahkanuia

Mõned päevad tagasi tuli lumi maha. Mitte palju aga korralikult. Isegi sedavõrd palju, et järgmisel päeval lükkas riik oma teed lahti. Kohalik omavalitsus pole seda vaevunud tegema tänaseni.

Kui maal elavad inimesed tunnevad end teinekord riigi poolt hüljatuna, siis kindlasti see nii paljuski ka on. Minu arvates aga näitab veelgi suuremat hoolimatust üles kohalik omavalitsus. Sest just neile tuleb igat oma soovi alandaval kombel põhjendada ja selgitada. Siit Nahkanuialt paistab, et ainult 8 kilomeetri kaugusel asuvad vallaisandad elavad oma kaunis klaaspallis ja arvavad, et kui asulas lund pole, pole seda ka kusagil mujal. Ometi on meil olemas talvise teehanke võitnud ettevõte, kes ilmselt tahaks ja oleks valmis teid lükkama kui aga korraldus antakse.

(veel …)

Reede, veebruar 19th, 2016

Kas äkki teeks midagi korralikult ka?

Üleeile hööveldati taaskord Vardja tee vallale kuuluvat osa. Olin seda juba pikemat aega oodanud ja tundsin siirast rõõmu, kui höövlit nägin. Nägemisega kahjuks rõõm ka piirdus.

Olen aastaid rääkinud ja kirjutanud, et kruusateid ei saa nii nagu see täna toimub, pikaajaliselt hooldada. Kui höövel teeääri lahti ei lükka, kasvavad need tasapisi tee tasapinnast kõrgemaks. Selliselt valliga piiratud teed poleks mõtet ka profiili hööveldada, sest veel kusagile minna ei ole. Tegelikkuses mingit kallet pole keegi sellele teele (peale Janeki) kunagi anda üritanud. Kahju on sellestki, et vallid tee servades ei teki ainult teeääres kasvavatest ja kõdunevatest taimedest, seal on ka hiigelkogus kruusa, mille höövel sinna regulaarselt ja järjepidevalt kannab. Kui sel kevadel künti Rõhu ristist meie poole põldu, tõmbas traktor teest tavapärasel kaugusel liikudes lahti kruusase ja suurte kividega täidetud teevalli. See andis aimu, kui kaugele on tee tegelikult nihkunud ning milline kogus materjali kasutult tee servas rohu all peidus on.

(veel …)

Neljapäev, september 17th, 2015

Vau!

Vähemalt abivallavanema poolt möödunud nädalal edastatud info vastas tõele. Parim pakkuja on valitud ja täna jõudis too ringiga ka Nahkanuiale. Omalt poolt tänan südamest kuigi küsimus, miks hangitakse ja niidetakse suve südames, jääb ikka.

Kolmapäev, juuli 8th, 2015

Täna toimub jalgrattamatk Vardjale!

Koeru valla neljaetapilise liikumissarja „Tunne Koeru valda“ raames toimub täna rattamatk Vardjale. Kui oled huvitatud ja vihma ei pelga (praegu hommikul sajab Nahkanuial vihma), löö kindlasti kaasa! Korraldaja esitas ka mulle kutse osaleda aga kuna pean tööasjus Narvas käima, pole ma kindel kas jõuan. Parimal juhul liitun matkalistega Nahkanuial, halvimal juhul ei liitu üldse.

Liikumissarja kava:

I etapp: 21.05.15 Jalgrattamatk Vardjale, matka algus kell 17:00, kogunemine Koeru vallamaja ees.
II etapp: 04.06.15 Jalgrattamatk Norra-Oostriku allikatele, matka algus kell 17:00, kogunemine Koeru vallamaja ees.
III etapp: 09.07.15 Jalgsimatk Umbjärvele, matka algus kell 17:00, kogunemine Ervita bussijaama juures.
IV etapp: 20.08.15 Jalgrattamatk Merja linnamäele, matka algus kell 17:00, kogunemine Vao seltsimaja ees.

Pakume igal etapil osalejatele kehakinnitust ja matkajooki. Kõikidel etappidel osalenutele auhind.

Vardja veskitalu kohta leiad huvitavat lugemist sellelt lingilt.

Neljapäev, mai 21st, 2015

Mida ma arvan Väinjärve hüppetorni lammutamisest

Mis Sulle meenub esimese asjana kui keegi ütleb “Väinjärv”. Paljudele seondub Väinjärv kindlasti kodukohaga, mõnele kalastamisega, teisele veepeoga. Siiski usun, et enamikele koerukatele tuleb Väinjärvega seoses meelde suvised ujumaskäigud ja pole kahtlustki – hüppetorn. Hüppetorn on olnud Väinjärve sümbol aastakümneid, isegi minu jaoks, kes ma alles kaheksa aastat tagasi siia kodu looma hakkasin. Kui vaadata vanu fotosid, on ka seal Väinjärve hüppetorn aukohal, juba eelmise sajandi esimesest poolest alates.

Et vanad asjad vajavad kõpitsemist ja/või väljavahetamist, on siililegi selge. Puidust torn, mis seisab vees, tekitab igas puiduga vähegi kokkupuutunud inimeses huvi ja küsimusi. Nii olen minagi alati huviga uurinud hüppetorni konstruktsiooni ning selle seisukorda. Ja et Väinjärve hüppetorn vajas hädasti põhjalikku remonti, pole kellelegi olnud saladus. Seda enam paneb mind imestama uudis Järva Teatajas. See on teie ees ainult osaliselt kuna JT keelas täismahus artikli avaldamise:

(veel …)

Pühapäev, veebruar 8th, 2015

Riigikontroll omavalitsusreformist

Riigikontrolli hinnangul tuleb kiiremas korras viia läbi omavalitsusreform. Omavalitsuse mõistlikuks toimimiseks peaks seal elama vähemalt 5000 inimest.” Artikkel Postimehes, allolev tabel (Omavalitsuste võimekus Foto: graafika: Alari Paluots) samuti.

Kohaliku omavalitsuse võimekuse indeks 2010-2013

Tahaks ka midagi arvata aga ei oska vist. Selles, et kusagil arutatakse seda kuidas kümned ja sajad Eesti pered peavad elama ning hakkama saama, pole ju iseenesest midagi valet. Eriti kui seda teevad mehed ja naised, kes “teavad” kuidas “peavad käima”.

(veel …)

Teisipäev, november 4th, 2014

Tagasivaade Vardja tee suvisele hooldusele

Suvine teehooldus 2014 @Nahkanuia

Mõtet tagantjärele 2014 aasta suvise teehoolduse teemal kirjutada, olen mõlgutanud pikalt. Peamiseks põhjuseks on soov olukord ajaloo tarbeks fikseerida ning kusagil hingepõhjas eksisteerib ka lootus, et keegi asjaosalistest seda loeb ja õppust võtab.

(veel …)

Pühapäev, oktoober 26th, 2014