Archive for the ‘Huumor’ Category

Minu abikaasa on …

… salaalkohoolik ja ahelsuitsetaja. See selgus hiljaaegu! Nimelt korjasin mitmel oma jalutuskäigul Vardja teelt üles suitsukonisid ja -pakke, jõe äärest aga õllepurke. Esimese hooga kahtlustasin muidugi jõe äärde suunduvaid kalamehi ning teed kasutavaid jahimehi. Kuid kuna mõlema grupi esindajad vandusid sisuliselt käsi piiblil, et nemad hoiavad loodust ning enne lasevad enne oma jäseme maha raiuda kui sellel loodust reostada, jäi vaid üks variant.

Suitsukoni Vardja teel ©Nahkanuia

(veel …)

Pühapäev, aprill 24th, 2016

Rakett

Kindlasti oskavad kõik selle ajaveebi lugejad teha lumeinglit! Ja kui ei oska või pole teinud, siis vähemalt teavad, mis see on ja kuidas käib. Pole muidugi välistatud, et lähitulevikus see teadmine hääbub kuna pealekasvav põlvkond usub imedest ja inglitest enam tehnoloogia arengusse. Telefonid, arvutid, konsoolid, isesõitvad autod, virtuaalreaalsus ja raketid on need, mis köidavad noorte meeli.

Läksime Maarjaga jalutama ja leidsime teel Vardjale lumelt alloleva pildi. Eile mängisid sealsamas kolm 10-aastast poissi. Ei hakka kirjeldama, millega see joonistus meie jaoks sarnanes aga tegin pilti ja pärisin meestelt kodus aru. Selgus, et tegemist on raketiga ja ainult rumal ei saaks sellest aru: on ju olemas raketi keha, tiivad, ülemine ots ja piklik aken. Ja tõesti, kui nii mõelda, siis mingi sarnasus siin tõepoolest on. Nii et lapsevanemad, ei maksa ehmatada kui lumeingli asemel leiate lumelt … raketi.

"Rakett" @Nahkanuia

Pühapäev, jaanuar 18th, 2015

Kuidas ma ämbrit distsiplineerisin

Lugu järgmine. Juba pikemat aega asub Hinckuse kuut aias, tema raadiopiirde sees. Paigutasime selle sauna ees/küljes asuva maapinnast kõrgema veranda moodi konstruktsiooni peale. Seal on loomal soojem, sest tuul ei käi peale, kuivem, sest eenduv katus kaitseb täiendavalt vihma eest ning ka meil meelerahu, sest nii jääb muru kuudi ees mudaks trampimata. See viimane on üpriski tavaline pilt majapidamistes, kus pereliikmeks on õuekoer. Üldiselt on kõik sujunud plaanipäraselt kui mitte pikk, soe ja nüüdseks juba märg sügis poleks meile vingerpussi mänginud.  Kuigi riisusime valdava osa majaümbruse puude otsast langenud lehti kokku, oli palju neidki, mille ma niidukiga purustasin. Purustamise käigus muutus õuemuru aastaaega arvestades soovitust lühemaks ning kaotas sellega suure osa oma vastupidavusest tallamisele. Mingil ajal märkasime, et koer, kes liigub aias nagu nööri mööda, on tekitanud murule või murusse nähtavad teerajad. Suvel neid ei olnud, sest kasvav muru ja regulaarne niitmine varjasid varasemad jäljed, mistõttu ei saanud ka harjumus ühest ja samast kohast käia endale hoogu sisse. Nüüd siis sai. Olukorra lahendamiseks panime koera teele ette mõned käepärased esemed, paar kasti, paar ämbrit ja reha, et ta vahelduseks käiks paarkümmend sentimeetrit sissetallutud rajast vasakul või paremal.

(veel …)

Neljapäev, oktoober 30th, 2014

Lõunapaus

Istun köögis ja puhkan nagu fotoltki näha. Mann arvas, et ma näen nii “armas” välja ja tegi minust ühe ülesvõtte. Imelik, et see müts mul nii kipub peas olema, ja pidevalt veel. Mäletan, et Vahukülas maal olles kandis isa alati Mammi (oma ema) dressipükse, mis olid talle suured ning alalõpmata oli tal pool p…t paljas. Mul selliseid dressikaid kuasgilt võtta pole, ilmselt olen asendusena välja mõelnud selle mütsiasja.

Laupäev, november 10th, 2012

Huumor: Marko Mänd Nahkanuia külast ja tema koer

Mais laekus kohalikule politseikonstaablile alltoodud e-kiri. Kuna tegemist ei ole konstaabli vastutusalaga, jõudis e-kaebus, nii oleks seda õigem nimetada, vallavalitsusse. Vallavalitsusest käidi olukorda kontrollimas, vesteldi külaelanikega ning sellega asi minu jaoks piirdus.

Sellise kirja peale ei oskagi reageerida, pole kindel kas peakski. Inimene, kes selle kirjutas, omab kõrgharidust (vastavad initsiaalid olid ka e-kirja manuses), on Nahkanuial käinud minu teada minu siinoldud aja jooksul 2 korda, elab meist 100 kilomeetri kaugusel … Neil põhjustel ei näe ma põhjust ennast õigustada, tõde minu ja Kloontruuperi kohta teavad kõik, kes on minu juures käinud ning seepärast paigutan postituse Nahkanuia huumorinurka.

NB! Udeva rahvas! Olge siis ettevaatlikud, teie ja teie kariloomade elu on ohus, lohutuseks jääb teile teadmine, kelle süül see nii on.

(veel …)

Teisipäev, juuni 12th, 2012

Hommikune vaidlus köögis

Näen autot käivitama minnes Rõhu pool tee ääres põtra. Jooksen tagasi tuppa ja näitan looma ka lastele, kes jäävad teda aknast uudistama kuni taas toas olen. Läheb lahti elav arutelu, mis algab Tilde ja Mattise vaidlusest. Mattis ütleb, et tegemist on pulliga, mille peale Tilde karjub, et ei, tegemist on põdraga. Püüan olukorda tasakaalu tuua ja ütlen, et Mattisel on ka õigus, kuna isapõtra kutsutakse põdrapulliks ja emaslooma põdralehmaks. Selle peale sekkub pereema, kes jubedusest õlgu võdistades ütleb, et “lehm” on naisterahva kohta jube sõna. Mina ei saa jällegi aru kuidas põder saab olla naisterahvas ning kuidas ma peaksin teda siis kutsuma, kas naispõdraks. Ei, see ei sobivat, kasutada tuleb hoopis sõna “emane”. Emane põder, emane inimene – nalja kõigil nabani.

Praegu paistab Nahkanuial päike, toas köevad ahjud, Tilde piinab mind ja Maarjat, laskmata meil kummalgi midagi teha. Mannil on täna sünnipäev.

Teisipäev, jaanuar 31st, 2012

Vaatlemismaterjaali õpereisideks Koerus

Juhuslikult nagu ikka sattus täna kolikastist minu kätte raamat “Õpereiside juht” (1924), mille on Haridusministeeriumi ülesandel korraldanud H.Anso, Haridusministeeriumi Kooliosakonna juhataja abi. Eessõnas raamatule ütleb autor:

Kirjanduses on aga tarvitatavad andmed niivõrd laiali pillatud, et säält teateid võttes kergesti mõndagi väga huvitavat tarvitamata võis jääda, teisi teateid üles võis võtta aga puudulikkude andmete järgi jne. Neil põhjustel, kui ka liig lühikese tööaja tõttu, eo olnud küllalt võimalust põhjalikumaks tööks tarviliselt materjaali koguda ja kõiki tarvitatud andmeid täpsemalt kontrolleerida, mille tõttu raamat, võib oletada, küllalt täielik ei ole ja mõni objekt välja jäetud, teiste vaatlemisväärilisuse, kindla asukoha või kohapäälse nimetuse kohta temas eksitud võib olla.

(veel …)

Teisipäev, mai 24th, 2011

Minu õhtusöök!

Kolmapäev, mai 18th, 2011