Archive for the ‘Välismaal’ Category

Olge ettevaatlikud – teed on libedad!

Vähe puudus, et oleksin täna hommikul ennast ja autot puruks sõitnud. Teeolud olid ka Eestis kehvad aga ilmselt mitte nii hullud kui Lätis. Seal olid vihm ja külm kombineerinud sellise libeduse, et kokku nägin kraavis 4 poolhaagist (!!) ja kaht sõiduautot. Veokid olid kõik korralikult krussis.

Mina sõitsin üle piiri kaheksa paiku. Oli pime ja ma lasin umbes 90-ga. Äkki sain aru, et tee peal on midagi suurt ees. Pidurdasin ja kuulsin kuidas ABS tegi oma töö aga auto hoog rauges teel oleva objekti suhtes liiga aeglaselt. Olin kindel, et põrutan sellele sisse. Õnneks märkasin viimasel hetkel, et pääsen sellest paremalt poolt mööda ja see mu päästiski.

Tegemist oli kahe suure poolhaagisega, millest üks oli risti üle tee. Mõlemad veokid olid tähistamata, ilmselt oli tegemist värske õnnetusega. Riiast naastes, täpselt 8 tundi hiljem, olid mõlemad autod sealsamas ja ma kasutasin juhust telefoniga olukord selle ajaveebi ning ajaloo tarbeks jäädvustada. Lahkun sellestsamast praost kust hommikul sisenesin. Olge siis ettevaatlikud!

Teisipäev, jaanuar 13th, 2015

Taas Amsterdamis

Amsterdam ©Nahkanuia

(veel …)

Laupäev, juuni 29th, 2013

Fotoseeria: Mann ja Tilde Egiptuses

Nahkanuia naised on siis ametlikult Egiptimaalt tagasi. Nende reisi jääb meenutama kolm ja poolsada turistiklõpsu, mille paremat osa saab näha siinsamas. Muid muljeid vahetage otse, kohvi ja koogi kõrvale. Nii on lihtsam. :)

Teisipäev, november 16th, 2010

Hea on olla oodatud

Peaksin olema pikast tagasisõidust läbi Euroopa välja puhanud aga pole mitte. Koju jõudsin teisipäeva hommikul vastu kolmapäeva kell 4. Kui poleks olnud äia, oleksin ennast ilmselt surnuks sõitnud, sest teel Pärnust Koeru läks pärismaailm unemaailmaga ikka korduvalt sassi. Korra tabasin ennast äia jutu peale sihukest jama suust välja ajamas, et hoia.

Mida öelda pika tagasisõidu kohta? Kõik sujus üllatavalt hästi ning vastupidiselt minu kartustele ei juhtunud midagi sellist, mis oleks kuidagigi moodi aeglustanud või takistanud tagasijõudmist. Liinibuss tõi mind Londonist Amsterdami pisut vähem kui 10 tunniga. Alustades 8:30 olime sihtpunktis  juba kell 18 ehk kaks tundi planeeritust varem. Miks ja kuidas see nii läks, mina aru ei saanudki.

(veel …)

Neljapäev, aprill 22nd, 2010

Mõned fotod Brighton’ist

Nagu Twitteris juba säutsusin, käisin päeval närvide rahustamiseks Inglismaa lõunarannikul linnakeses nimega Brighton, mis jäi ca 20 minuti rongisõidu kaugusele minu peatuspaigast. Ilm oli fantastiline ja rahvast palju liikvel. Brightoni rannapromenaad ja rand olid inimestest tulvil. Nauditi päikest, toitu, suhtlust, perega koosolemist. Mõnda julgemat võis isegi vees näha!

Võtsin kohalikest malli ja pikutasin ise ka poolteist tundi, küljealuseks erineva suuruse, kuju ja värviga kivimeri. Oli küll kosutav ja omamoodi kogemus. Vahetuma ettekujutuse saab minu lakoonilisele “reisikirjeldusele” allolevate fotode vahendusel.

(veel …)

Laupäev, aprill 17th, 2010

Põgenemisplaan

Plaan on siis järgmine. Homme hommikul Londonist bussi peale, mis kombineerituna praamiga, viib mind üle lahe Amsterdami. Seal olen öö ja esmaspäeval teise bussi peale, mis toob mind Eestisse. Lihtne!

Logistiliselt on asi tõepoolest lihtne, tegelikult on tegemist lihtsalt juhuste kokkulangemisega. Tänu reisibüroo Estraveli reisikonsultandile Liisile sain kaks pakkumist: esimene neist oleks tähendanud Eesti rendiautoga Prantsusmaa Calais nimelisest linnast läbi Euroopa kojusõitu, teiseks võimaluseks inimesi Amsterdami toimetav buss, mis alustab tagasisõitu esmaspäeval. Pudelikaelaks kujunes La Manche väina ületamine, sest läbi Dovre Calais’i olid kõik bussi- ja rongipiletid välja müüdud. Lõpuks õnnestus leida pilet liinile London-Amsterdam, mis väljub homme kell 8:30.

(veel …)

Laupäev, aprill 17th, 2010

Päev kesklinnas

Ega mulle see võõral maal ja suures linnas omal käel seiklemine pole kunagi väga meeldinud. Miks see nii on, pole nagu ikka mulle endalegi selge. Sest just suurlinnades, pean silmas eelkõige Euroopa suurlinnu, on kogu transpordisüsteemi toimine väga hästi korraldatud. Eriti kehtib see rongiliikluse kohta maa all ja peal. Kes ikka vähegi keelt mõistab, kuulmis- ja nägemismeel korras, saab kindlasti hakkama.

Hommikul istusin Gatwicki lennujaamast rongile ja sõitsin Victoria jaama Londonis, kust edasi läksin metrooga. Jõudsin kenasti soovitud sihtkohta, Regent Street ja Oxford Street ristmikule. Ei mingeid probleeme, isegi mitte sellist tunnet ei tekkinud, et eksiks ära või ei saaks hakkama.

(veel …)

Reede, aprill 16th, 2010

Important passenger information

(veel …)

Neljapäev, aprill 15th, 2010