Archive for the ‘Nippi taastamine’ Category

Lauda veelauad

Sirkel @Nahkanuia

Enam ei mäleta, millest olen kirjutanud ja millest mitte. Aga on seal vahet? Eile võtsin käsile lauda kaks otsaseina, mille alumised palgid vihmaga korralikult läbi vettivad. Lausa nii läbi, et seestpoolt on näha. Palk on vundamendist isoleeritud tõrvapapiga kuid sellest ei piisa. Ei piisa seepärast, tuul lükkab vee palki mööda alla voolates palgi ja vundamendi vahele, kus veel puudub ära voolamise võimalus.

(veel …)

Laupäev, aprill 4th, 2015

Laut elektrifitseeritud

Lauda valgustus @Nahkanuia

:)

Nüüd peaks meie kevadel ootamatult kerkima hakanud laut suures osas valmis olema. Kõik oluline on olemas, puudu ainult mõned väiksemad detailid. Neljapäeval tuli hoonesse ka elekter kahe elektriku näol. Päev tööd ja paika sai nii kilp, pisikupesad kui sise- ja välisvalgustus.

(veel …)

Laupäev, september 13th, 2014

Lauda uksed

Lauda uksed @Nahkanuia

Saingi pärast pikka pusimist oma uhkele kõrvalhoonele uksed ette ja lukku. Uksed sain tegelikult juba mõni nädal tagasi valmis kuid aega võttis uksepalede viimistlus ja sobivate kinnituste leidmine.

(veel …)

Reede, september 5th, 2014

Laudal katus peal

Laudal katus peal @Nahkanuia

Troopiliseks kiskunud laupäeva kiuste saime laudale katuse peale. Minu valik jäi Ruukki trapetsprofiili kasuks. Lõppeva nädala esmaspäeval tellitud materjal jõudis Nahkanuiale juba kolmapäeva hommikul kell 7! Keerulisem oli leida plekile paigaldajaid. Kuigi olin sõlminud eelkokkuleppe mehega, kes katuse ette valmistas, jäi meil paigaldamise aeg temaga objektiivsetel põhjustel lahtiseks. Seepärast kaalusin alternatiive ja üks neist rakendus. Katust tulid paigaldama Margus ja Rene. Marguse nimi peaks olema tuttav, ta aitas mul omal ajal elumaja ehitada, Renega kohtusin esmakordselt.

(veel …)

Pühapäev, juuli 27th, 2014

Lauda katus – VI päev

Saigi valmis ja kõigepealt ringi peale.

Lauda katus - VI päev @Nahkanuia

(veel …)

Pühapäev, juuli 20th, 2014

Lauda katus – V päev

Lauda katus - V päev @Nahkanuia

Jätkan lauda katuse paneku teemaga. Kuigi lõpetasime täna kell üheksa, päris valmis me omadega veel ei saanud. Üks viilualune on lõplikult vormistatud, teine jäi pooleli. Mulle väga istub töö teostaja põhjalikkus, millist mul pole ammu olnud võimalust kohata! Viimati ehk siis kui Margusega minu maja tegime. Iga detail on lõpuni läbi mõeldud ning hoolikalt viimistletud.

(veel …)

Reede, juuli 18th, 2014

Lauda katus – IV päev

Neljandal järjestikusel katusepaneku päeval saime kile, distantsliistu ja roovi paika. Õnneks soosis meid ilm – vihma ei sadanud tilkagi ja vähene tuul puhus õigest suunast. Mina andsin materjali kätte ja Andres lõi selle paika. Kuigi tõin hommikul saematerjali pisut juurde, oleme siiani päris kenasti hakkama saanud.

Veel on jäänud otsaviilud. Ühele poole sai alusviilu aluskarkass valmis, mistõttu homme algab päev selle kinnilöömisega. Kas jõuame teise ka, selgub päeva jooksul.

Lauda katus - IV päev @Nahkanuia

(veel …)

Neljapäev, juuli 17th, 2014

Lauda katus – III päev

Kolmas päev katusepanekut on möödas. Hommikul võttis aega sarikate vahe kinnilöömine. Nüüd ei pääse tuul (ega ka kassid) naljalt seina ja katuse vahelt hoone 2-le korrusele. Kui ma alguses arvasin, et kile+roovitus ja otsaviilud kujutavad endast täiesti erinevaid tööetappe, selgus, et päris nii see pole. Otsaviilude tugikonstruktsioon seotakse katusega läbi sarika ja osaliselt ka roovi. Nii on tööjärg pisut “kaootilisem” aga tulemus saab kindlam.

Kile ja roovi löömisel läks abi vaja ja kuna kedagi julgemat parajasti võtta pole, tegin seda ise. Iga aastaga süveneb minus kõrgusekartus, nii et seal katuseharjal turnimine võttis parajalt läbi. Samas pole ka hullu midagi. Täna paneme teise poole. Kui ma küsisin, miks oli vaja alustada tagumisest küljest, sain põhjenduseks, et siis saab esimese külje, mis jääb ju külatänava poole kõigile näha, teha veatult. Hea mõte, sest mõned koolitunnid me teiselt poolt saime. Mulle meeldis, et katusele sai distantsliistu vahele pandud ka diagonaalid, mis muudavad katuse stabiilsemaks. Lisaks on iga sarikas omakorda ankurdatud kobaga seina külge.

(veel …)

Kolmapäev, juuli 16th, 2014