Archive for the ‘Kohalik elu’ Category

Hull sügis

2017 aasta oli minu jaoks väga keeruline. Sellesse mahtus palju ebameeldivat kuid usutavasti veelgi rohkem meeldivat. Kui ebameeldivale võib taha kirjutada rahanumbri, saab meeldivat saab mõõta läbi saadud kogemuste, eneseteostuse ning tekkinud vaimsete ja füüsiliste harjumuste.

(veel …)

Laupäev, jaanuar 6th, 2018

Uus trafo

Trafo vahetus Rõhul ©Nahkanuia

Et ma keskmise eestlasena ei ole just suurim Eesti Energia austaja, pole vist suur üllatus. Talun seda suurettevõtet, sest paremat pole kuskilt võtta ning loodan, et nad oma enesekindluses ikka kahe jalaga maa peale jäävad. Tähendagu see mida iganes. Samas püüan ikka meeles pidada, et ka selles ettevõttes töötab inimesi, kelle isiklikud tõekspidamised ja maailmavaade tööandja omadega õnneks ei kattu. Vähemalt avalikkusele jäetud kuvandi osas.

(veel …)

Reede, veebruar 21st, 2014

Naturaalmajandus

Oleme tasapisi hakanud Nahkanuial enda tarbeks toitu kasvatama. Loomulikult ei jagu sellest vähesest, millest hetkel jõud üle käib, terveks aastaks aga tööst on rõõmu ja midagi oma aiamaalt võttes tahaks uskuda, et see on tervislikum kui kauplusest ostes. Ikkagi 60 km raadiusest! :)

Müüsin täna naabrinaisele kaks kotti kartuleid. Kuidagi imelik oli kartulite eest raha küsida aga tasuta andmine ei tulnud seekord, värskete mälestustega kartulivõtust, kõne allagi. Samas küsisin endalt, mida ma selle 12 euro ja pisu vastutasuks saadavate porganditega peale hakkan? Kindlasti on see raha aga mida selle eest saab? Kaua neli inimest sellest söövad? Kui arvestada päevades siis kindlasti kümnetes kordades vähem kui kahest kotist kartulist saaks.

(veel …)

Laupäev, september 29th, 2012

Rahvakoosolek

Tulin äsja Koeru kultuurimajast rahvakoosolekult, mille teemaks oli Koeru gümnaasiumi säilimine. Koosolekut juhtis abivallavanem Ülle Jääger, pikema ametliku sõnavõtuga esinesid Koeru Keskkooli direktor Tiit Kalda ja vallavanem Väino Tippi. Minu arvates oli tegemist väga hästi korraldatud koosolekuga ning suuremas osas asjaliku kuulajaskonnaga, mida kinnitasid ka esitatud küsimused ja ettepanekud.

Miinuspoolele jäi kindlasti koosolekul osalenud osade volikogu liikmete soov tuua osa omavahelisi hõõrumisi volikogust rahva ette. Ja see ei meeldinud mulle. Üldmulje arutelust oli, nagu öeldud, väga hea. Minu kiidusõnad Toomas Tammikule, Kaarel Kuttile, Himot Põldverele, Uuno Aanile, Toomas Aanile, Kirsika Ilmjärvele, kes tahtsid ja suutsid oma küsimuste ning ettepanekutega mingi konkreetse sõnumi saata. Minu arvates said oma rollidega anda taustinformatsiooni ja küsimustele vastates hakkama ka kooli esindajad Tiit Kalda ja Anneli Eesmaa ning valla esindajana nii Ülle Jääger kui Väino Tippi.

(veel …)

Pühapäev, märts 25th, 2012

Just minu mõtted …

Koeru volikogu on umbusaldamas revisionikomisjoni esimeest. Sellega seoses ka tänases Järva Teatajas väike nupuke pealkirjaga “Liigne agarus jätab komisjoni esimehe ilmselt kohata“. Kuna koerufoorum.net hetkel maas, siis avaldan Nahkanuia ajaveebis Kaareli kommentaari JT artikli kommentaariumis. Just minu mõtted! Rasvane tekst minu valikul.

Kaarel
08.02.2011 12:01
Huvitav lüke muidugi koalitsiooni poolt, et niigi pihta saanud eneseväärikusele veelgi tuld lisada siis hakata veel ainuvõimu kindlustama teisiti mõtleva revisjonikomisjoni esimehe umbusaldamisega.

Millised lepingud siis ikkagi küsimusi tekitavad ja kas need vaadatakse vallavalitsuses, mis on KK otsuste järelvaataja, üle? Samas ei ole seal enam tegemist erapooletu otsusega kuna direktor on nii juht kui läbi koalitsiooni enese järelevalvaja.

Lisaks millal Tiit Kalda poolt viidatud kontrollimised on läbi viidud ja millised on tulemused? Kas selleks on olemas ka protokollid või muud auditid, millega saab avalikult tutvuda?

Teisipäev, veebruar 8th, 2011

Autojuhid ettevaatust: Preedis saar keset teed

(veel …)

Neljapäev, juuli 29th, 2010

“Meistrite nimekiri” taas päevakorral

Viimane Koeru Kaja (detsember 2009) tõi minuni huvitava leiu. Seal oli väike kuulutus, mis kutsus inimesi vaatama Koeru kandi fotosid aadressil koeruauto.ee. Läksin minagi, osalt kartusest kas vanadpildid.net keskkonnale on tekkinud konkurent, osalt  uudishimust, millega on tegu. Eneselegi ootamatult avastasin hoopis pildigaleriid nii mulle kui ka paljudele teistele koerukatele tuntud kohtadest nagu Preedi, Väinjärve ja Ervita! Ja tegemist ei olnudki vanade fotodega (huhh, kivi langes kohe südamelt) vaid kaasaegsete fotodega.

(veel …)

Neljapäev, detsember 10th, 2009

Ervita rand

Vaatamata rahanappusele vallas ja minu viimasele külastusele Ervita randa vähemalt aasta tagasi, kujutasin seda kohta palju kenamana ette. Olime täna poisiga mitu tundi puid ladunud ja kahe riida lõpetamise tähistamiseks otsustasime rattaga ujuma sõita. Kuna Väinjärve rand jäi kaugemale, langes otsus Ervita poole kasuks, millest mul nagu juba öeldud olid päris head mälestused.

Vaatepilt mis mulle avanes oli päris trööstitu. Lagunev sild, kalaraibete, krõpsu- ja suitsupakiga küllastatud sillaümbrus, prügist üleujutav prügikast jne. Õnneks sai silla lõpust peeaegu ohutult vette hüpata  ja kaugemal tundus kõik nii nagu peab. Hea, et poisile taipasime kummirõnga kaasa võtta, kalda lähedal vetikates poleks tal ilma selleta midagi teha olnud. Ja see vettehüppamise jutt pole ka naljapärast räägitud. Läbi vee kumas endiselt vana silla post, mis võis olla piisavalt sügaval, et selle vastu “peakat” hüpates mitte kaela murda aga võib olla ka mitte. Ja rääkimata sillast ise. Ime, et sellel üldse käia sai.

(veel …)

Teisipäev, juuli 14th, 2009