Archive for the ‘Ühiskonnakriitiliselt’ Category

Koeru piirkonnajuhi valimisest

“Värske” Facebook kuulutab, et Järva vald on leidnud endale piirkonnajuhi, kelleks sai endine Koeru abivallavanem Toomas Tammik. See postitus ei tule Toomasest vaid sellest kuidas toimus piirkonnajuhi valimine minu silmade läbi. Kandideerisin samuti.

(veel …)

Teisipäev, jaanuar 23rd, 2018

Poistega jõge puhastamas

Täna tegime ära selle, mida olin juba paar aastat plaaninud ja käisime poistega Põltsamaa jõest prügi korjamas. Hea seltskond ja ilus ilm tegid päeva äärmiselt nauditavaks vaatamata varasele tõusmisele ja väsitavale mõlamisele. Meid premeerite lähivaates, võiks öelda lausa esireas, üle jõe ujuva põdra nägemise ja kahe suure kotitäie taaraga.

Poisid olid mõlemad väga tublid. Kuigi tundus, et motivatsioon oli üleval niigi, premeerisin neid iga leitud taaraühiku pealt 10 eurosendiga. Kokku teenisid noormehed nii oma sõiduga mõlemad 5€, sest saime kokku 99 ühikut taarat, millele lisandus sületäis muud rämpsu.

Tegin meie retkest telefoniga pilte ja paar videot. Need kõik on teie ees esmalt fotodest koostatud meeleoluka videona, seejärel ühe naljaka klipina meie retkelt ning kõige lõpuks Flickr albumina (kliki fotol). Läbisime kokku ca 20 kilomeetrit, milleks kulus 9 tundi ja mille sisse mahtus lõunapaus Tammemäe laagriplatsil.

(veel …)

Laupäev, mai 7th, 2016

Minu abikaasa on …

… salaalkohoolik ja ahelsuitsetaja. See selgus hiljaaegu! Nimelt korjasin mitmel oma jalutuskäigul Vardja teelt üles suitsukonisid ja -pakke, jõe äärest aga õllepurke. Esimese hooga kahtlustasin muidugi jõe äärde suunduvaid kalamehi ning teed kasutavaid jahimehi. Kuid kuna mõlema grupi esindajad vandusid sisuliselt käsi piiblil, et nemad hoiavad loodust ning enne lasevad enne oma jäseme maha raiuda kui sellel loodust reostada, jäi vaid üks variant.

Suitsukoni Vardja teel ©Nahkanuia

(veel …)

Pühapäev, aprill 24th, 2016

Eestis on ilus elada!

Selle tõestuseks postitan foto naerusuiste pereliikmetega. Kõik on rõõmsad!

Eestis on ilus elada ©Kimmu

Kolmapäev, veebruar 24th, 2016

Ebameeldiv kliendikogemus DPD-lt

Jagan tänast ebameeldivat kliendikogemust.

Eile tegin EMT ja Elioni e-poest tellimuse. Tellisin välise kõvaketta Western Digital My Cloud USB 3.0, 2 TB ning üheks peamiseks tellimuse tegemise eelduseks oli laupäevane tarneaeg. Plaanisin vaba päeva kulutada seadme paigaldamiseks, sellega tutvumiseks ning oma pildiarhiivi korrastamiseks.

Tellimus 5252179

(veel …)

Laupäev, detsember 12th, 2015

Haava tee puhastamine 2015

Ma ei olegi vist kirjutanud, et millalgi suve esimeses pooles, pärast tuulemurru ja metsakuiva väljavedu, tõi Toivo Vardja teele kolm suurt koormat killustikku, millest piisas, et ühel lõigul suuremad augud päris korralikult ära täita. Ja kuigi on tegemist järgimist vääriva teoga, mis rõhutab mitte ainult omanikuks olemise rõõme vaid ka kaasnevaid kohustusi, on olukord ideaalist kaugel. Siiski võib Vardja tee seisukorda pidada endiselt rahuldavaks ning erilist rõõmu teeb see, et teega seonduv on nüüdseks pälvinud vähemalt kahe omaniku tähelepanu. Selle tulemusel peaks tee olukord pärast põllutööde lõppu paranema veelgi.

Üle pika aja puhastati ka Haava teed. Seda tegid kohalikud jahimehed möödunud nädalavahetusel eesmärgiga hakata seal saabuval hooajal jahti pidama. Viis meest läksid trimmerite ja saagidega varustatult Haavani välja, saagides tee peal läbi kõik sinna kukkunud puud ja oksad ning trimmerdades maha noore võsa. Viimati tegime sedasama Ervita meestega aastal 2010. Erinevuseks ehk niipalju, et meie töö tulemus oli hoolikam, kuna trimmerdasime maha ka kõrge rohu kuid me ei jõudnud nii kaugele kui jahimehed. Järgnevatel aastatel on tee puhastamine toimunud Haava lagendikku puhastama mineva traktori poolt “kõrvalsaadusena”, kõik teel olev lihtsalt lömastatakse traktori rataste all.

(veel …)

Neljapäev, september 10th, 2015

Lootusetu lugu

Käisime Maarjaga õhtul Väätsa prügilas. Muidugi mitte jalutamas vaid keskkonda säästmas. Rehvihunniku juurde sõites märkasin kummaliselt rabelevat lindu ja mulle tundus, et ta oli millegi küljes kinni. Tagurdades saime teada kuidas. Linnu jalg oli jäänud betoonjuraka küljest väljaturritavate armatuurvarraste vahele kinni ning oli rabelemise tulemusel peaaegu küljest tulemas. See nägi välja nii …

Kajakas Väätsa prügilas @Nahkanuia

(veel …)

Teisipäev, juuli 21st, 2015

Äraütlev vastus Imastust

Äraütlev vastus Imastust @Nahkanuia

Siin on üks huvitav postkaart, saadetud 1933. aastal Kiltsi asulasse läbi Pikevere postiagentuuri. Soetasin selle Pikevere “pärast” kuid samaväärselt meeldis mulle ka kaardile jäädvustatud sõnum. Selles ütleb Imastu invaliidide kodu juhataja ära preili Meta Limbergile karjatalitaja koha. Otsin ka ise parajasti tööd ja julgustav on näha, et a) tööotsimine ja äraütlevad vastused polnud võõrad ka 100 aastat tagasi, ilmselt varemgi, b) soliidsetes asutustes teati juba siis milline näeb välja viisakalt äraütlev vastus ning oldi teadlikud selle väljastamise vajalikkusest. Mitte alati ei toimi see meie päevil ja olemasolevate tehniliste võimaluste juures samamoodi.

Foto esikülje, millega on seotud ka üks küsimus, postitasin vanadpildid.net keskkonda.

Neljapäev, juuli 16th, 2015