Archive for the ‘Koeru’ Category

Uudis Kuma.fm vahendusel

Lihtsalt pean seda uudist vahendama, sest seda lugedes mõtlesin kohe oma tütrele, kes on 5 aastane ning kellele üksi metsas oldud öö jätaks ilmselt jälje kogu eluks. Julm värk.

Eile õhtul kella 21 paiku Ammuta külas autosse ootama jäetud poisslaps läks omapead kõndima.

Vanemate otsingud õhtul tulemusi ei andnud ning millegipärast jäädi lootma, et otsitav öö jooksul ise välja ilmub. Kui hommikuks vaid kolme-aastane laps omapead metsast välja polnud tulnud, helistas vanaema kell 10.34 lõpuks politseisse ja teavitas lapse kadumisest.

Enne politseinike saabumist siiski laps leiti, märjana ja läbikülmununa. Kohalejõudnud kiirabibrigaad välisi vigastusi ei tuvastanud ning laps leiti hetkel terve olevat. Muidugi pole välistatud külmetuse hiljem ilmnevad tagajärjed ning selles osas paluti vanematel väikesel ränduril silm peal hoida.

Perega hakkab tegelema Koeru valla sotsiaaltöötaja.

Reede, juuli 4th, 2014

Kino Koerus

Avastasime uue meelelahutusena enda jaoks kino Koeru Kultuurimajas. Seansside toimumisaja kohta leian info oma Facebooki seinalt ning seni oleme käinud vaatamas kaht filmi, “Seenelkäik” ja “Eestlanna Pariisis”. Miks mulle selline kohapeale kinovariant meeldib? See toob väärt Eesti filmid kodu lähedale hoides nii kokku aja- ning kütusekulu ja 3 eurone pilet on igati taskukohane. Pingid ei ole küll nii mugavad kui kinos aga filmielamuse saamist see ei sega. Saal on puhas ja korras, seltskond väärikas.

Maja inimestega rääkides sain aru, et nii näidatakse ainult Eesti filme. Mulle Eesti filmid sobivad (mitte päris kõik) ainult et neid ei ole ülemäära palju. Ise käiks küll korra või paar kuus niimoodi Koerus kinos. Väga lahe ettevõtmine! Plusspunktid kultuurimajale!

Kolmapäev, oktoober 31st, 2012

Pisut nostalgiat – Koeru kõrts

Tänase päeva märksõnad on suplus Väinjärves ja vanade fotode sirvimine. Mõlemad tegevused teatud mõttes pealesunnitud kuumuse ja parmude tõttu. Et sellest on kasu olnud, näitab ka allolev foto, mille hetk tagasi oma kaustadest leidsin. Jagage emotsioone, mis selle konkreetse fotoga seonduvad!

Laupäev, juuli 28th, 2012

Väinjärv ajas ja pildis

Mõtlesin, et vaatan ajaviiteks üle kõik need vanad fotod, mis ma olen kogunud Väinjärvest ning jagan neid Nahkanuia ajaveebi vahendusel. Sest kui vaadata Google Analytics andmeid, on suur osa (30-40%) ajaveebi tulevaid külastusi juhuslikku laadi ehk põhinevad mingil otsingusõnal ja otsingumootori poolt kuvatud vastetel. Usutavasti tõuseb sellest postitusest kasu neile, kes otsivad infot suviseid kodumaiseid puhkevõimalusi.

Alustuseks pean tunnistama, et päris iidseid fotosid mul täna veel ette näidata ei ole. Kõige vanemad fotod jäävad kahekümnendatesse-kolmekümnendatesse, olles reeglina dateerimata. Siiski võib olemasolevatest piltidest saada päris hea ettekujutuse Väinjärve rannas olnud meelelahutusvõimalustest. Pole vist olnud aega kui seal poleks olnud hüppesilda või paate. Ka hüppetorni ajalugu ulatub kindlasti 20. sajandi esimesse poolde.

(veel …)

Pühapäev, märts 18th, 2012

Kutse

20120214-092247.jpg

Teisipäev, veebruar 14th, 2012

Aitäh postkontorile!

Olen järjekindlalt otsinud Matile tinasõdureid ja kohati on otsinguid saatnud edu. Peamiseks ja tegelikult ka ainsaks ostukohaks on olnud osta.ee oksjonikeskkond. Viimati ilmus sinna suur hulk pakkumisi ühelt müüjalt, millest kaks leidsid tee ka Nahkanuiale, Mati tinasõdurite kotti.

Kuna Nahkanuial postkasti pole ja me seda Rõhu risti pole paigutanud, käime oma kirjadel-pakkidel järel postkontoris, kus meil on renditud postkast. Lihtne aga mitte mugav lahendus. Kuigi tänapäeval on vahemaad tänu autodele väikesed, satume tööpäeval ja tööajal alevisse väga harva. Kui see on nii, peab selleks olema “mõjuv” põhjus. Ja kütust kulub isegi lühikese otsa peale.

(veel …)

Neljapäev, september 16th, 2010

Koeru vaadatuna kiriku tornist

“Sa kõrge Jumal juhi mind ka õigel teel”. Need sõnad olid kirjutatud Koeru kiriku tornikella puidust kandekonstruktsioonile juba aastal 1926, mis laskis aimata, et mina ja Arvo ei olnud eile ajaloo esimesed kirikutorni külastajad. Tegelikult oli see minu initsiatiivil ja Allan Praatsi loal toimunud käik Koeru kiriku torni inspireeritud paljuski kõigist neist kaunitest vaadetest, mida sealt on objektiivi püüdnud mitmed proffessionaalsed fotograafid ammu enne mind. Ja seda juba ajal ning ka enne seda kui sinna ilmus eelmainitud tekst.

Meil ei õnnestunud häid kaadreid saada ja parimal juhul võib meie saavutusi pidada olukorra jäädvustamiseks. Et me asjaarmastajad olime, see oli meile endalegi selge ning küllap võib suurema osa meie fotode kunstilisest ja tehnilisest kvaliteedist (või puudumisest) panna just selle asjaolu arvele. Samas on Koeru aastatega nii roheliseks muutunud, et pisut veel ja ülevalt vaadates tundub nagu oleksime tagasi ajas kus ühe legendi järgi otsustati keset metsa kirik püsti lüüa. Et ongi kirik keset metsa. :)

(veel …)

Reede, juuli 23rd, 2010

“Suur tuleõnnetus Koerus”

Seekordne postitus AJALOO rubriigis viib lugeja Koeru, aastasse 1924, kus alevit laastas ränk tulekahju. Pole kahtlustki, et see kohalikus mõistes suur katastroof mõjutas mingil määral ka Nahkanuia rahva elu-olu kuid mitte see pole antud juhul peamiseks põhjuseks kirjutise avaldamisele. Peamiseid põhjuseid on kaks, millest teisena nimetatu sai määravaks.

Suur tuleõnnetus Koerus 1924

(veel …)

Esmaspäev, november 30th, 2009