Archive for the ‘Väinjärv’ Category

Väinjärvel uisutamas

Lapsed jäid meil vana-aasta õhtul Paidesse minu ema juurde ja jõudsid tagasi alles täna. Piisavalt hilja, et saime Maarjaga käia Väinjärvel uisutamas ja võtta pärastlõunal vastu minu hea sõber Ints perega.

Päris huupi me välja ei läinud, tegemist oli Koeru valla poolt korraldatud Väinjärve uisupäevaga, kus ei puudunud uisulaenutus ja muusika. Sõitsime Maarjaga järve risti-põiki läbi, mina osalesin täpsushokivõistlusel ning kiusasin kaameraga kalale tulnud seppa. Ma ei tea kui paljud uisutajad oskasid tähele panna värskeid ilvese jälgi üle järve?

Laupäev, jaanuar 2nd, 2016

Mida ma arvan Väinjärve hüppetorni lammutamisest

Mis Sulle meenub esimese asjana kui keegi ütleb “Väinjärv”. Paljudele seondub Väinjärv kindlasti kodukohaga, mõnele kalastamisega, teisele veepeoga. Siiski usun, et enamikele koerukatele tuleb Väinjärvega seoses meelde suvised ujumaskäigud ja pole kahtlustki – hüppetorn. Hüppetorn on olnud Väinjärve sümbol aastakümneid, isegi minu jaoks, kes ma alles kaheksa aastat tagasi siia kodu looma hakkasin. Kui vaadata vanu fotosid, on ka seal Väinjärve hüppetorn aukohal, juba eelmise sajandi esimesest poolest alates.

Et vanad asjad vajavad kõpitsemist ja/või väljavahetamist, on siililegi selge. Puidust torn, mis seisab vees, tekitab igas puiduga vähegi kokkupuutunud inimeses huvi ja küsimusi. Nii olen minagi alati huviga uurinud hüppetorni konstruktsiooni ning selle seisukorda. Ja et Väinjärve hüppetorn vajas hädasti põhjalikku remonti, pole kellelegi olnud saladus. Seda enam paneb mind imestama uudis Järva Teatajas. See on teie ees ainult osaliselt kuna JT keelas täismahus artikli avaldamise:

(veel …)

Pühapäev, veebruar 8th, 2015

JT: Toapoisist ratsaväekindraliks

Eile avaldas Järva Teataja oma veebilehel, võib olla ka paberlehel, Kaarel Aluoja artikli pealkirjaga “Väinjärve mõisa toapoiss kasvas ratsaväekindraliks“. Tegemist on tasulise artikliga, mida mittetellijad lugeda ei saa, seepärast olgu see allpool ära toodud.

Mind huvitas see artikkel kahel põhjusel. Kõigepealt seetõttu, et räägitakse Väinjärve mõisast. Aga ka seepärast, et foto, mis artiklit ehib, sai Kaarel vahetuse käigus just minu käest. Tegemist on taaskord ühe suurepärase näitega sellest kuidas vanu fotosid saab, võib ja tuleb kasutada. Mina maksin selle konkreetse foto eest 75€, sain vahetuse käigus Kaarli käest üksjagu puuduvaid Koeru vaateid vastu ning lõpptulemusena on need kõik huvilistele vaatamiseks avaldatud kas vanadpildid.net keskkonnas või siis ülaloleva näite baasil Järva Teatajas. Tänan Kaarlit selle foto avaldamise eest! Allpool sama foto minu kogust (jah, mulle jäi üks veel):

Veinjärve mõis

(veel …)

Reede, jaanuar 16th, 2015

Väinjärvel uisutamas

Kuigi tänaseks oli jää Nahkanuia uisukraavil muutunud piisavalt paksuks, et sealt keegi enam läbi ei kukkunud, otsustasime Matiga minna Väinjärvele uisutama. Tegelikult oleks õigem öelda, “otsustasin” ja võtsin Mati kaasa. Kuigi poiss puikles alguses vastu, hakkas talle kohale jõudes asi päris meeldima ning lõpuks avaldas ta isegi soovi õhtul tagasi tulla. Emme saapad olid küll pisut suured aga sellegipoolest tegime järvele suure tiiru peale. Lisaks meile veetsid järvel aega kalamehed, tuttavad ja võõrad.

Praegu on jää uisutamiseks parajalt paks kuigi ettevaatlik tuleb sellegipoolest olla. Väinjärvel laiutas lisaks veel paar suuremat pragu, mis küll iseenesest uppumisohtu ei kujuta aga praost väljavalgunud vesi võtab suure hooga uisu nii kinni, et võib kergesti ninali käia. Ka mahasadanud lumi ei kujuta endast veel takistust kuigi seda on täpselt parasjagu. Väiksem sula või täiendav lumesadu rikuks uisujää siseveekogudel täielikult. Edasi tulevad fotod.

(veel …)

Pühapäev, jaanuar 19th, 2014

Isad ja pojad …

… igaühele oma. Väinjärve, 29.06.2013.

Isad ja pojad ©Nahkanuia

Laupäev, juuni 29th, 2013

Matil ujumas käidud

Esimene ujumaskäik ©Nahkanuia

(veel …)

Pühapäev, mai 12th, 2013

Nädal(avahetus) pildis

Ma pole pikalt midagi postitanud. On küll teemasid, mis on hetkel aktuaalsed ja tahaksid välja tulla aga ma ei oska neid veel endale sobivalt ning suupäraselt sõnastada. Ootan siis. Maja juures mul samuti mingeid suuri projekte käsil pole, küll võtavad väiksemad tööd ja toimetused oma aja, mistõttu olen õhtuti minetanud igasuguse ilukirjandusliku väljendusoskuse ning -tahte. Aga blogi ju külastatakse, viimasel ajal üllatavalt palju, mistõttu mõtlesin, et täna peab olema see päev, kus midagi ilmutan.

Kas olete tähele pannud, milliseid vaatepilte taevas viimasel ajal ilmutab? Tumesinised vihmapilved, sageli tuulest keerdu kistud ja nende vahelt piilumas päike. Või siis kaks esimest viimase valguses. Või lihtsalt pilved. Vaatan taevast ja püüan entusiastlikumatel hetkedel seda jäädvustada. Viimasel ajal pole see õnnestunud. Võtkem või see foto.

(veel …)

Pühapäev, august 26th, 2012

“Väinjärvekal”

Matilde Meelimari jaoks ei ole olemas mingit Väinjärve, on Väinjärvekas. Jutt “Väinjärvekale” minekust algab hommikul ja lõpeb õhtul, kui ujumas on käidud mitu korda ning suplemisest saadud külmavärinad osutuvad puhtfüüsiliseks takistuseks. Muidu on tirts tubli. Venna kõrvalt on ta õppinud vette hüppama ja teeb seda ilma igasuguse sunnita ise, alates tänasest joostes ja hüppega. Täpselt nii nagu videos.

(veel …)

Laupäev, august 4th, 2012