Archive for the ‘vanadpildid.net’ Category

vanadpildid.net muutub nutikamaks

Osalesin veebruaris projektitaotlusega MTÜ Järva Arengu Partnerid poolt väljakuulutatud 2017 aasta Kevadvoorus. Värskelt üles riputatud kevadvooru taotluste pingereas on MTÜ Nahkanuia projekt saanud 79,43 punkti, mis tähendab antud meetmes auväärset teist tulemust. Põhimõtteliselt võib öelda, et projekt on heaks kiidetud.

(veel …)

Kolmapäev, aprill 19th, 2017

Koeru valla Teenetemärk

Koeru vald tähistas täna Aruküla mõisas oma 25. aastapäeva piduliku vastuvõtuga. Peeti kõnesid ja jagati tunnustust. Olin kutsutud kui üks Koeru valla Teenetemärgi saajatest. Koos kutsega kaasas olnud korralduses oli teenetemärgi andmine põhjendatud järgmiselt:

“Anda valla huvides aktiivse ühiskondliku tegevuse tunnustamiseks Koeru valla Teenetemärk Marko Männile.”

(veel …)

Laupäev, veebruar 18th, 2017

vanadpildid.net + veebipood

Elu tahab elamist ja raha teenimist. Ma ei ole seda meelt, et kõik meie ümber peab omama rahalist väärtust kuid paraku ei anna maailm meile teist võimalust. Vabatahtlikkuse ja annetuste baasil toimivad projektid ei ole ju muud kui kasumlike äriprojektide peegeldus. Selleks, et neis osaleda, peab osalejal olema aega ja vahendeid, mis ei teki iseenesest. Keegi kuskil teenib selle ressursi kellegi või millegi arvel ning suunab siis heategevusse kas otse või läbi vahendaja.

vanadpildid.net on selline projekt. Et seda projekti edukalt vedada, tuleb omada sissetulekut või teine võimalus, tuleb keskkond panna raha teenima. Mul on olnud mitmeid mõtteid kuid ühe, enamlevinuma, realiseerisin läbi miniarenduse eile ja integreerisin Vilk Veebipoe tootevaliku vanadpildid.net keskkonda. Nüüdsest on nii, et kui sirvida tavavaates fotosid, on parempoolse menüüriba all 2-3 kollektsioneerimisega seotud toodet. Neil klikkides viiakse kasutaja Vilk Veebipoe keskkonda.

(veel …)

Neljapäev, veebruar 2nd, 2017

vanadpildid.net uuendused ja arendused

Aeg ajalt tuleb vanadpildid.net keskkonda pisut raha panna. Tarkvara vajab uuendamist ja keskkond ise arendamist. Näiteks on juba pikemat aega pinnuks silmas olnud keskkonna kiirus. Lehed avanevad aeglaselt, mis on tõenäoliselt nii mõnegi huvilise eemale peletanud. Seepärast tellisin alltoodud arendustööd:

“vanadpildid.net on loodud Joomla!CMS 1.7 versioonil. Arvestades, et täna on kasutusel juba versioon 3.6, millega on parandatud rohkelt sisuhalduse nii turvavigu kui ka optimeeritud süsteemi üldiselt, on uuendamine uuele Joomla!CMS versioonile hädavajalik.

(veel …)

Esmaspäev, oktoober 31st, 2016

Kanuu renditasu vanades fotodes

Vanad fotod Hillarilt

Rentisin eile oma kanuu kolmeks päevaks välja. Reeglina ma oma asju laenata ei armasta, isegi sõpradele mitte kuid seekord tegin erandi. Ja mitte ainult seepärast, et küsija on minu jaoks läbinisti usaldusväärne inimene vaid paljuski ka renditasu tõttu. Nimelt “maksti” mulle kanuu laenutuse eest Koeru fotodega!

(veel …)

Laupäev, juuni 4th, 2016

Ajalooõhtu Karinu külamajas – TÄNA!

Ajalooõhtu Karinu külamajas

Vello Kallandi kutsel räägin täna õhtul vanadpildid.net projektist ning sellega seonduvatest rõõmudest ja muredest Karinu külamajas. Üritus algab 17:00. Kui oled huvitatud, tule kindlasti kohale!

Ürituse kutse on edastatud ka vanadpildid.net Facebook lehel. Kui soovid olla kursis vanadpildid.net tegemistega siis märgi keskkonna Facebook leht meeldivaks, nii jõuab kõik toimuv, uued fotod või toimuvad sündmused, Sinuni operatiivselt ja kaasaskantava nutiseadme korral kõikjal. :)

Neljapäev, märts 17th, 2016

Jahikeeld Saksavälja heinamaadel

Kalamees ja kirjasõber Jüri saatis mulle Tallinnast viite Järva Teataja 1934. aasta väljaandele, kus teavitatakse avalikkust jahikeelust praegusel Endla looduskaitsealal, toonastel jõeäärsetel luhaheinamaadel.

Järva Teataja nr. 37, 29 märts 1934:

Järva Teataja (1926-1944), nr. 37, 29 märts 1934

(veel …)

Laupäev, veebruar 20th, 2016

Aitäh Toomas!

Kui veel koerufoorum.net olemas oli, olin kuni selle lõpuni ainus, kes postitas rubriigis “Kiida vallaametnikku”. Kuigi ma ei taha selle postitusega kiita vallaametnikku vaid inimest, keda ma olen kaua tundnud, saate tema nime kuuldes kindlasti kohe aru, millest selline sissejuhatus.

Üldse on tore ja minu arvates sügavat kummardust väärt kui inimesed vaatamata oma episoodilistele või ka põhimõttelistele erimeelsustele täidavad kokkulepitud lubadusi. Tänu Toomasele sattus minu kätte kunagi üks Koeruga seotud fotosid täis album. Hiljuti palusin temalt seda uuesti, sest soovisin fotod uue skanneriga parema kvaliteediga üle skanneerida. Albumi sain ning seda tagastades palusin ma Toomasel albumi omanikult küsida enda kogusse kolm selles olnud harvaesinevat vaadet.

Toomas küsis, sai loa ning tõi mulle täna need fotod ära. Tuletan meelde, et eile lõpetasime Toomasega päeva teravas toonis teehooldusalaseid seisukohti vahetades, tema valla esindaja ja mina valla elanikuna. Kuigi neis küsimustes me kokkuleppele ei jõudnud, ei takistanud see Toomasel varasemaid kokkuleppeid täitmast! Sellised teod puudutavad mind sügavalt. Liiga sageli aetakse omavahel sassi töö ja isiklik elu. Mul on hea meel, et Toomas seda ei tee!

Laupäev, veebruar 20th, 2016