Archive for the ‘vanadpildid.net’ Category

vanadpildid.net uuendused ja arendused

Aeg ajalt tuleb vanadpildid.net keskkonda pisut raha panna. Tarkvara vajab uuendamist ja keskkond ise arendamist. Näiteks on juba pikemat aega pinnuks silmas olnud keskkonna kiirus. Lehed avanevad aeglaselt, mis on tõenäoliselt nii mõnegi huvilise eemale peletanud. Seepärast tellisin alltoodud arendustööd:

“vanadpildid.net on loodud Joomla!CMS 1.7 versioonil. Arvestades, et täna on kasutusel juba versioon 3.6, millega on parandatud rohkelt sisuhalduse nii turvavigu kui ka optimeeritud süsteemi üldiselt, on uuendamine uuele Joomla!CMS versioonile hädavajalik.

(veel …)

Esmaspäev, oktoober 31st, 2016

Kanuu renditasu vanades fotodes

Vanad fotod Hillarilt

Rentisin eile oma kanuu kolmeks päevaks välja. Reeglina ma oma asju laenata ei armasta, isegi sõpradele mitte kuid seekord tegin erandi. Ja mitte ainult seepärast, et küsija on minu jaoks läbinisti usaldusväärne inimene vaid paljuski ka renditasu tõttu. Nimelt “maksti” mulle kanuu laenutuse eest Koeru fotodega!

(veel …)

Laupäev, juuni 4th, 2016

Ajalooõhtu Karinu külamajas – TÄNA!

Ajalooõhtu Karinu külamajas

Vello Kallandi kutsel räägin täna õhtul vanadpildid.net projektist ning sellega seonduvatest rõõmudest ja muredest Karinu külamajas. Üritus algab 17:00. Kui oled huvitatud, tule kindlasti kohale!

Ürituse kutse on edastatud ka vanadpildid.net Facebook lehel. Kui soovid olla kursis vanadpildid.net tegemistega siis märgi keskkonna Facebook leht meeldivaks, nii jõuab kõik toimuv, uued fotod või toimuvad sündmused, Sinuni operatiivselt ja kaasaskantava nutiseadme korral kõikjal. :)

Neljapäev, märts 17th, 2016

Jahikeeld Saksavälja heinamaadel

Kalamees ja kirjasõber Jüri saatis mulle Tallinnast viite Järva Teataja 1934. aasta väljaandele, kus teavitatakse avalikkust jahikeelust praegusel Endla looduskaitsealal, toonastel jõeäärsetel luhaheinamaadel.

Järva Teataja nr. 37, 29 märts 1934:

Järva Teataja (1926-1944), nr. 37, 29 märts 1934

(veel …)

Laupäev, veebruar 20th, 2016

Aitäh Toomas!

Kui veel koerufoorum.net olemas oli, olin kuni selle lõpuni ainus, kes postitas rubriigis “Kiida vallaametnikku”. Kuigi ma ei taha selle postitusega kiita vallaametnikku vaid inimest, keda ma olen kaua tundnud, saate tema nime kuuldes kindlasti kohe aru, millest selline sissejuhatus.

Üldse on tore ja minu arvates sügavat kummardust väärt kui inimesed vaatamata oma episoodilistele või ka põhimõttelistele erimeelsustele täidavad kokkulepitud lubadusi. Tänu Toomasele sattus minu kätte kunagi üks Koeruga seotud fotosid täis album. Hiljuti palusin temalt seda uuesti, sest soovisin fotod uue skanneriga parema kvaliteediga üle skanneerida. Albumi sain ning seda tagastades palusin ma Toomasel albumi omanikult küsida enda kogusse kolm selles olnud harvaesinevat vaadet.

Toomas küsis, sai loa ning tõi mulle täna need fotod ära. Tuletan meelde, et eile lõpetasime Toomasega päeva teravas toonis teehooldusalaseid seisukohti vahetades, tema valla esindaja ja mina valla elanikuna. Kuigi neis küsimustes me kokkuleppele ei jõudnud, ei takistanud see Toomasel varasemaid kokkuleppeid täitmast! Sellised teod puudutavad mind sügavalt. Liiga sageli aetakse omavahel sassi töö ja isiklik elu. Mul on hea meel, et Toomas seda ei tee!

Laupäev, veebruar 20th, 2016

Väline kõvaketas My Cloud, WD / 3 TB

Väline kõvaketas My Cloud, WD / 3 TB ©Euronics

Mäletate lugu sellest, kuidas ma tellisin endale Telia internetipoest välise kõvaketta ja kuidas kaval DPD autojuht selle mulle õigel päeval toimetama jättis. Eile võtsin kätte, läksin Euronics’i ja ostsin soovitud seadme kohe välja. Nagu tagantjärele tihtipeale selgub, tulevad ebaõnnestumised kasuks ja nii oli ka seekord. Tellitud (ja äraöeldud) seade mahutas 2TB andmeid, kuna seda kaupluses enam polnud, ostsin 3TB seadme. Hinna poolest tuli ilmselt sama välja, sest järelmaksuga oleksin 2TB seadme eest tasunud umbes sama palju kui nüüd kallima variandi väljaostmisel.

(veel …)

Laupäev, veebruar 13th, 2016

Näitus “Näkiga näkkab”

Näkiga näkkab

(veel …)

Reede, jaanuar 15th, 2016

60+ kirjutab vanadest piltidest

Ülemöödunud nädalal käisin Koeru koolis ajalootunde andmas. Tegin koolile ise pakkumise ja see võeti lahkesti vastu. Mulle usaldati kokku nelja ajalootunni juhatamine. “Erilise kohtlemise” osaliseks said kõik kolm keskkooli klassi, lisaks mõned üheksandikud ja 5b. Näitasin Triina tehtud videot, vanadpildid.net keskkonda, rääkisin lugusid vanadest fotodest ja testisin noorte oskusi detailide märkamisel ning kodukoha tundmisel. Tore oli. Ajalooõpetajalt sain tänuks Koeru kirjadega pastaka (kirjutab muideks väga hästi) ja lõppeks võttis minuga ühendust üks poiss, kes tõi skanneerimiseks mõned põnevad pildid oma vanaema fotokarbist!

Eelmisel nädalal juhatasin järjekorras neljandat ajalooõhtut, teemaks vanad fotod. Kohalviibijaid, keda oli päris palju, iseloomustas asjaolu, et nad kõik olid mulle suuremas osas tuttavad ja oma panuse vanadpildid.net arengusse andnud. Oleksin oodanud rohkem uudistajaid. Loodan siiski, et osalejaid jäi rahule. Kui mitte minuga, siis väikese meenega, mille igaühele kinkisin. Sain ka huvitava kontakti. Oma abikaasaga tuli ajalooõhtule hiljuti Vaole kolinud Vahuküla juurtega mees, Grünberg Aliide tütrepoeg ning jagas minuga pere fotoalbumist tehtud fotode skanneeringuid! Need pole veel üles pandud, sest koopiate kvaliteet ei vastanud minu kõrgetele nõudmistele ning tegime plaani uuesti kohtuda, et fotod suuremalt arvutisse skanneerida.

(veel …)

Teisipäev, detsember 8th, 2015