Archive for the ‘Üleskutse’ Category

Ülevaade laekunud annetustest 2

Vahepeal olen jõudnud vanadpildid.net teise arenduste etapiga samuti ühele poole. Jäänud on rida väiksemaid pisiparandusi, mis ilmnevad kasutamise käigus ja saavad parandatud aja jooksul. Üldiselt ei pruugi tavakasutaja neid märgatagi.

Tehtud ja tasulisi töid oli kaks:

  • vanadpildid.net integratsioon ja sidumine Facebook sotsiaalvõrgustikuga – tulemuseks on toimiv vanadpildid.net Facebook leht
  • fotodele viitamiseks mõeldud lingi lisamine – eeldas muudatusi üldises kujunduses
  • lisaks said lisaväljad nagu Fotograaf, Allikas ja avaldamisõigused, Asukoht ja Sildid muudetud interaktiivseteks ehk siis neil klikkides näeb kasutaja kõiki sama märksõnaga varustatud fotosid

(veel …)

Reede, november 27th, 2015

Ülevaade laekunud annetustest

vanadpildid.net veebikeskkond on vahepeal astunud suure sammu edasi ja lisandunud on üks ammu lubatud funktsioon ning mõned väiksemad uuendused, sealhulgas kiiruse parandus. Kuigi teha on veel, suurim eesseisev töö on pildikeskkonna integreerimine Facebook sotsiaalvõrgustikuga, olen saanud esimese arve ja selle tasunud. Õnneks leidus päris palju neid, kes võtsid kinni minu üleskutsest arendusi toetada ja alljärgnevalt on ülevaade laekunud annetustest. Kuna osad annetajad ei ole oma isiku avalikustamisest huvitatud, jätan mingigi läbipaistvuse huvides aruandesse initsiaalid. Leiate ennast sealt üles! :)

Annetused seisuga 18.10.2015

(veel …)

Pühapäev, oktoober 18th, 2015

Heategevuslik oksjon vanadpildid.net heaks

Teeme selle siis ära! Olen pikalt mõlgutanud mõtet korraldada üks heategevuslik oksjon vanadpildid.net keskkonna tarbeks, mis on tervikuna äärmiselt ressursimahukas ettevõtmine. Kuid peamiseks oksjoni korraldamise ajendiks on septembris keskkonnale tellitud lisafunktsioonid ning täiustused. Peamine lisafunktsionaalsus on tagakülje esitlemine, mida lubasin juba 2013 aastal! Tollest korrast on mul ka olemas annetustena saadud 45€. Et ma seekord olen lubadusest kaugemale jõudnud, tõestab eile testversioonina käiku läinud tagakülje funtsioon. Tehtavate tööde käigus saab vanadpildid.net endale veel korraliku ja toimiva Facebook lehe ning fotodele lisakse eraldi väljadel kogu omanik ning avaldamisluba. Muude tööde seas muudetakse keskkonda kiiremaks ning tehakse muid väiksemaid muudatusi kasutuskogemuse parandamiseks. Kõik see kokku läheb maksma 587€, mis tuleb välja maksta 7 päeva jooksul alates konkreetse töö valmimisest. Tähtajad 10., 18., 23. ja 24. oktoober.

Oksjonile läheb käsitööna valminud Nahkanuia veiniriiul mõõtudega 120×53 cm, tehtud internetist saadud juhendite järgi . Riiuli teeb eriliseks kasutatud materjal, hiljuti kokku kukkunud Abrami elumaja voodrilauad, mis on kuivatatud ja lihvitud.  Kinnitusvahendina kasutasin ainult naelu ning puitpinnad on lakitud kvaliteetse Prantsuse sellakiga Liberon kaubamärgilt. Seega on riiul kasutusvalmis (va. seinakinnitused)!

(veel …)

Kolmapäev, oktoober 7th, 2015

Tulekul “ülemaailmne Vee päev”

:) Just selline kommentaar-üleskutse Nahkanuia ajaveebi laekus. Kuna kutses mainitud Sulev tegutseb Norra mõisas ning ma olen temaga ikka läbi saanud, jagan seda eraldi postituses. Seda enam, et näiteks ajaveebi lugeja Hillar ütles mulle ükskord otse, et peaksin rohkem jagama infot kohalike sündmuste kohta, mujalt tema ei vaata ning jääb seetõttu paljust huvitavast ilma.

Tere!

Mu tädipoeg Sulev Ojamaa palus edasi saata teate ülemaailmse Vee Päeva puhul toimuvast kohtumisest Oostriku allikal, mida võib ka teistele levitada:

Kõik inimesed, kes peavad lugu allikatest, on oodatud Eesti suurima allikate kompleksi – Norra allikate Oostriku allika juures ülemaailmsel Vee Päeval 22. märtsil 2015 kell 12.00. Laulame laule ja teeme muusikat allikale, igaühel on võimalus rääkida lugu oma lemmikallikast. Piknikukorv kaasa!

Tervitades,

Mikk Sarv

Pühapäev, märts 15th, 2015

Mida ma arvan Väinjärve hüppetorni lammutamisest

Mis Sulle meenub esimese asjana kui keegi ütleb “Väinjärv”. Paljudele seondub Väinjärv kindlasti kodukohaga, mõnele kalastamisega, teisele veepeoga. Siiski usun, et enamikele koerukatele tuleb Väinjärvega seoses meelde suvised ujumaskäigud ja pole kahtlustki – hüppetorn. Hüppetorn on olnud Väinjärve sümbol aastakümneid, isegi minu jaoks, kes ma alles kaheksa aastat tagasi siia kodu looma hakkasin. Kui vaadata vanu fotosid, on ka seal Väinjärve hüppetorn aukohal, juba eelmise sajandi esimesest poolest alates.

Et vanad asjad vajavad kõpitsemist ja/või väljavahetamist, on siililegi selge. Puidust torn, mis seisab vees, tekitab igas puiduga vähegi kokkupuutunud inimeses huvi ja küsimusi. Nii olen minagi alati huviga uurinud hüppetorni konstruktsiooni ning selle seisukorda. Ja et Väinjärve hüppetorn vajas hädasti põhjalikku remonti, pole kellelegi olnud saladus. Seda enam paneb mind imestama uudis Järva Teatajas. See on teie ees ainult osaliselt kuna JT keelas täismahus artikli avaldamise:

(veel …)

Pühapäev, veebruar 8th, 2015

Fotograaf Arthur Lestal

Müües osta.ee keskkonnas üht Jägala joa fotot sain ootamatu ja huvitava kontakti. Mees, kes foto ostis on kuidagi seotud Arthur Lestali nimelise fotograafiga ning otsib tema ülesvõtteid. Tahaksin teda kuidagi aidata ja sellest siis see postitus. Kuna Arthur Lestal tegutses hiljem ka Järvamaal, pildistades Albus, Järva-Madises, Seidlas ja sealkandis, pole ju võimatu, et meie kandi albumitest tema fotosid välja ilmub. Sellisel juhul võite julgelt mulle teada anda ja ma vahendan kontakti.

Kõige lihtsam viis Arthur Lestali fotosid ära tunda on foto tagaküljele jäetud templi järgi. See võib välja näha selline nagu alloleval väljavõttel. Logo on lillaga, mustad detailid on tollase fotopaberi tagaküljelt.

Arthur Lestal tempel

Seni võid valikut Arthur Lestali fotodest näha sellel lingil siin.

Esmaspäev, jaanuar 26th, 2015

“Ramon vajab reklaami”

rusticlighting.eu

Mu imearmas koduleht http://www.rusticlighting.eu ägab üksinduses. Igasugunegi reklaam või viide mõnel sinu väga kuulsal kodulehel oleks väga teretulnud.

Nüüd on see siis tehtud, reklaam minu “kuulsal kodulehel” on avaldatud ja omalt poolt julgen Ramonit soovitada. Ma küll ise ei ole veel pakutava toote tarbija aga tundes tegijat, kindlasti! Tehke tal tuju heaks!

Laupäev, mai 24th, 2014

Vana retseptiraamat

Minu kätte sattus hiljuti vihik vanade retseptidega. Alguses arvasin, et need on kirja pandud vene ajal aga sissekandeid lähemalt uurides leidsin sealt mitu, mille juures kuupäev 12.01.1934. Seega on tegemist esimese vabariigi aegse retseptikoguga ning pole välistatud, et need on kogutud Koeru perenaiste erinevatel toiduvalmistamise kursustel, sellistel nagu kujutavad mitmed fotod vanadpildid.net keskkonnas. Näitasin vihikut Maarjale ja pakkusin välja, et võiksime enne iga retsepti avaldamist need ise järele proovida. Kuna aga see võtaks väga kaua aega, otsustasin teha vastupidi. Allpool on terve retseptiraamat ja äkki … äkki lööte kaasa! Teeme nii, et kui keegi leiab sellest kogust midagi põnevat ja proovib järele, siis saadab ta tulemusest mulle pildi ja kui sulg jookseb, mõne kirjarea, mis ma omakorda ajaveebis avaldan. Kavatseme ise sedasama teha ja Mann valmis juba välja “kartohwli koogid”. Ühel ilusal päeval on nii illustreeritud kogu retseptiraamat.

(veel …)

Pühapäev, jaanuar 26th, 2014