Archive for the ‘Ekstreem’ Category

Loorehaga Haavalt

Eile postitasin siia ajaveebi video vihje peale metsast leitud loorehast. Tänane postitus keskendub sellel, kuidas looreha metsast ära tõin.

Loorehaga Haavalt @Nahkanuia

Toomine jagunes kolme suurde etappi. Esimene neist oli looreha metsast kättesaamine ja väljatirimine. Teine etapp oli loorehaga umbes poole metsatee läbimine lihasjõul, kõrvalise abita. Kolmas etapp tähendas teise poole metsarajast läbimist ATV-l, looreha spetsiaalse seadeldisega järel lohisemas. Kõik see võttis mul täna terve päeva ja lisaks kaks komplekti riideid. Kõigele vaatamata parkisin looreha enne päikeseloojangut homseks survepesuks köögi akna alla!

(veel …)

Teisipäev, oktoober 6th, 2015

Põdravedu Nahkanuial

Pealkiri nagu Rene soovis, lugu ise aga on järgmine.

(veel …)

Laupäev, oktoober 3rd, 2015

Haava tee puhastamine 2015

Ma ei olegi vist kirjutanud, et millalgi suve esimeses pooles, pärast tuulemurru ja metsakuiva väljavedu, tõi Toivo Vardja teele kolm suurt koormat killustikku, millest piisas, et ühel lõigul suuremad augud päris korralikult ära täita. Ja kuigi on tegemist järgimist vääriva teoga, mis rõhutab mitte ainult omanikuks olemise rõõme vaid ka kaasnevaid kohustusi, on olukord ideaalist kaugel. Siiski võib Vardja tee seisukorda pidada endiselt rahuldavaks ning erilist rõõmu teeb see, et teega seonduv on nüüdseks pälvinud vähemalt kahe omaniku tähelepanu. Selle tulemusel peaks tee olukord pärast põllutööde lõppu paranema veelgi.

Üle pika aja puhastati ka Haava teed. Seda tegid kohalikud jahimehed möödunud nädalavahetusel eesmärgiga hakata seal saabuval hooajal jahti pidama. Viis meest läksid trimmerite ja saagidega varustatult Haavani välja, saagides tee peal läbi kõik sinna kukkunud puud ja oksad ning trimmerdades maha noore võsa. Viimati tegime sedasama Ervita meestega aastal 2010. Erinevuseks ehk niipalju, et meie töö tulemus oli hoolikam, kuna trimmerdasime maha ka kõrge rohu kuid me ei jõudnud nii kaugele kui jahimehed. Järgnevatel aastatel on tee puhastamine toimunud Haava lagendikku puhastama mineva traktori poolt “kõrvalsaadusena”, kõik teel olev lihtsalt lömastatakse traktori rataste all.

(veel …)

Neljapäev, september 10th, 2015

Nahkanuia ekstreem – kukkumine purdel

Kunagi ammu tegin siia ajaveebi kategooria Ekstreem, mille alla soovisin koondada kõik AFV stiilis videod Nahkanuial või nahkanuialastega. Esimese video lisasin kategooriasse 24.06.2009 ehk täpselt viis aastat enne alloleva naljaka vahejuhtumi postitamist. Kokkulangevusi on veelgi, mõlemal korral olen peakangelane mina ise ja seda ilma igasuguse soovita olukorda selles suunas kuhu ta liigub, lükata. Tegemist on juhustega, millele on leidunud salvestaja. Eelmisel korral õemees ja seekord õde ise.

Taustast ehk niipalju, et tulime 24.06 hommikul perega Preedi jõe äärde Vardjal ilma ja loodust nautima. Võtsin jalad paljaks ja kõndisin purdel üle jõe. Tagasi tulles vedas tasakaal alt … Muuseas on eespool viidatud 2009 aasta video pealt näha Vardja tee olukord toona. Vahepeal on see tundmatuseni muutunud.

(veel …)

Teisipäev, juuli 1st, 2014

7(9/8)2BBK

Kui auto (hõbedane dziip) numbrimärgiga 792 või 782 BBK juht/omanik loeb seda ajaveebi või teeb seda mõni tema tuttav, palun tal minuga kiiresti ühendust võtta. Minu number on 5516999. See aitab ära hoida võimalikke ebameeldivusi ja -mugavusi tulevikus! Olen tänulik ka viite eest auto omaniku tuvastamisel.

(veel …)

Teisipäev, mai 8th, 2012

Mati murrab

Mul on rõõm üle pika aja teha üks postitus rubriigis Nahkanuia “Ekstreem”. Tundub, et isa riskigeen on üle kandnud pojale, kes seda igas mõttes üpriski edukalt ellu rakendab. Videol murrab Mati üht kuivanud ja tuule poolt ümberlükatud puud metsas pooleks kaaluda. Midagi mida poistele ikka teha meeldib.

Pühapäev, aprill 22nd, 2012

Matkamehed Vardjal

Neljapäeva õhtust kuni laupäeva pärastlõunani külastas Nahkanuia küla grupp omapäraseid matkamehi. Suuskadel ja kelkusid enda järel vedades mindi Nipi Kõrtsi juurest Vardjale ja jäädi sinna kaheks ööks.

Ega ma ei teadnud, et jäädi Vardjale. Arvestades varustuse hulka ja kogu minekuga kaasnevat emotsiooni, arvasin ma, et minnaks vähemalt üle raba Navale. Seepärast oli üllatus kui õetütrega reede õhtul Vardjale jalutades nad sealt eest leidsime.

(veel …)

Pühapäev, veebruar 26th, 2012

Reegel nr. 2

(veel …)

Kolmapäev, jaanuar 25th, 2012