Archive for the ‘Fotomeenutus’ Category

Sülemi püüdmine Abramil

Sellest on 2 päeva vähem kui 6 aastat tagasi, kui postitasin siia ajaveebi vahejuhtumi maja ette vahtra otsa lennanud mesilassülemist ning lisasin fotod. Täna kordus sama kuid seekord valisid mesilased pereheitmiseks pajupõõsa Abrami lauda taga, tee ääres. Seal silmas neid kalaretkelt naasev kalamees, helistas mulle ja mina omakorda teavitasin mesinik Kallet. Selle koostöö tulemusel sai Kalle kasti kaks peret kahe emaga, seda pisut enne paduvihmahoo saabumist. Mina kasutasin juhust ja dokumenteerisin olukorda oma kaameraga.

Mesilased valisid seekord pildistamiseks ebasobiva koha, madala pajupõõsa alumine oks vajus tuhandete mesilaste raskuse all kõrge teeäärse rohu sisse ja mul ei avanenud osalt seetõttu võimalust neid vabalt pildistada. Lisaks piirasin ennast objektiivi valikuga, mis siiski hiljem sai Maarja abiga parandatud. Ja muidugi kogemused, neid siiski napib.

Sülem @Nahkanuia

(veel …)

Teisipäev, juuni 30th, 2015

Teel Vardjale ja Vardjal 15.04.2015

Kevadet on vist küll pildistatud iga nurga alt ja kohati tekib kõikidest neist sini- ja muu lille fotodest küllastus. Kui neid aga metsavahel ise näha, haarab käsi iseenesest kaasasoleva fotoka järele ning silm hakkab juba eos otsima võimalikke võttenurki. :)

Jalutasime Maarjaga õhtul Vardjale. Päike tuli välja, tuult ei olnud, hoopis mõnus oli. Esmakordselt elus olime tunnistajaks loodusprotsessile, mida naljalt päriselus ei näe. Vardja veskitammi jäänustel seisatades kuulsime vastaskaldalt kummalist naksumist. Selgus saabus paari sekundi pärast, kui jurakas lepp meie silmade all äkki raginal jõkke kukkus. Vahtisime mõlemad Maarjaga üksteisele otsa ja olime sõnatud.

15.04.2015 @Nahkanuia

(veel …)

Kolmapäev, aprill 15th, 2015

Nava, Räägu, Kaerassaare, Araksaare ©Tarmo Mikussaar

“Saadan Sulle mõned pildid 2008 aasta jaanuarist mil külastasime Erinevaid paiku Sinijärve ümbruses. See oli ka üks harukordseid juhuseid kui vanajõele tõmbas ööga nii kõva jää peale, et sai vabalt kõndida ja jää oli nii selge, et madalamates kohtades oli põhi ilusti näha. Tänapäeval täiesti müstiline kogemus.

Need kaks pilti on Räägult. Eriti jäi mulle seal silma see lõhatud kivi. Hirmus vaev on nähtud, auk puuritud, tõenäoliselt “kaaliga” (tolleaegne isevalmistatud lõhkeaime) lõhki lastud ja siis nii sama jäänudki. See kivi on seal tihedas nõuka ajal istutatud kuuse noorendikus sees.

Räägu @Tarmo Mikussaar

(veel …)

Laupäev, aprill 4th, 2015

Matiga Haaval

Veetsin laupäeva ennelõuna oma pojaga. Võtsime suurelt ette ja käisime Haaval. Muidugist mõista tuli initsiatiiv minult, sest tee on pikk ja arvestades ilmastikuolusid, parajalt raske. Pildiseeria koostasin neist fotodest, kus Mati peal. Meie väljakutsed tulevad fotodelt kenasti esile.

Ja siin on üks GIF fail sellest, kuidas Mati päris lõpus läbi suure porilombi jookseb. Poiste värk.

Laupäev, aprill 4th, 2015

Tuisku otsimas ja trotsimas

Olin kaks ja pool päeva Prahas ning tundub, et kahetseda pole midagi. Esmakordselt tundsin Eestisse jõudes mingisugust ebamugavust, kuidagi väga raskelt mõjus lennukist välja astudes see sombune, hall talveilm. Täna hommikuks olin nii välja puhanud ja sisse elanud, et ajasin traktoriga majaesise tee puhtaks. Tuisust hoolimata. Ja siis läksime Maarjaga jalutama.

Arvasin, et kõnnime hommikul jõele läinud kalameeste jälgedes aga nemad oleksid nagu lennanud, lagedal polnud teele jäänud neist ühtki jälge. Vahtisin ringi, et meid aoti ümbritsevat lumemöllu pildile saada aga tarvitses mul vaid kaameratoru tõsta kui tuul otsekui võlusõnade jõul rauges. Nagu sellistel puhkudel kombeks, kasutasin modellina koera. Midagi jäi siiski pildile ja meenutab tagantjärele tänast päeva. Kui linnas ehk ei tundugi tuul nii tugev ja lund palju, saab piltidelt aimu, et päris igal pool Eestimaal see nii ei ole.

Tuisku otsimas ja trotsimas @Nahkanuia

(veel …)

Pühapäev, veebruar 8th, 2015

Jalutuskäik Vardjale

Pärast Nahkanuia fotoblogi tegemist polegi ma pikemaid fotopostitusi teinud, et mitte mõnelt vähegi õnnestunud klõpsult seda pisukest aupaistet ära võtta. Siin on üks selline postitus neile, kelle jaoks foto tähendab rohkem kui tuhat sõna, kokku raamatujagu sõnu.

Ühesõnaga, käisime koeraga Vardjal ja saime seda teha väga mõnusas tempos. Mann läks laste ja sõbrannaga Tartusse kinno ning mul oli piisavalt aega, et iga samblikututi või kuivanud rohulible juures roomata. Ka ilm toetas jalutuskäiku mõõdukate külmakraadide ja tuulega. Korraks tuli isegi päike välja ja me ei kiirustanud üldse.

Kliki pildil, et näha suuremalt ja siis sirvi nooleklahvidega.

(veel …)

Pühapäev, veebruar 2nd, 2014

Tildega hulkumas

Mattis jäi ootamatult haigeks ja on kõrge palavikuga teist päeva pikali. Tilde tahaks küll ka haige olla aga vististi on küsimus pigem tavapärasest väiksemas tähelepanus, mis talle venna haiguse tõttu osaks saab. Seepärast võtsin tüdruku täna, aasta viimasel päeval, kaasa ja me läksime hulkuma. Jõudsime Norra mõisa juurde, kus tegime pikema peatuse, pildistasime ja jõime allikavett. Mõned klõpsud selle enneolematult sooja sügise ja talve meenutuseks.

Tildega Norras 31.12.2013 ©Nahkanuia

(veel …)

Teisipäev, detsember 31st, 2013

Mardimäe 2013 sügisel

Mardimäe 2013 sügis ©Nahkanuia

Eilset postitust kirjutades sain idee käia taas vaatamas Mardimäe talu Piibe jõe taga. Võtsin Mattise kaasa ja läksime. Kõik on peaaegu nii nagu see minust eelmisel korral jäi aga tundus nagu oleks maja vahepeal vastu võtnud hulga külalisi. Uksed olid lahti aga see oli vast suurim tehtud kahju. Midagi polnud ära viidud. Ega sealt midagi võtta polegi. Püüdsin leida uusi võttenurki ja paar sellist leidsin. Lisaks olgu teada, et seekord on kõik fotod lõikamata ja töötlemata, ma teinekord ikka teen seda parema tulemuse saamise nimel.

(veel …)

Laupäev, november 16th, 2013