Archive for the ‘Talv’ Category

Puhkusepäevik – 6. päev

Tagurpidi ©Nahkanuia

Sellise isa leidsid hommikul naine ja lapsed köögilaua taga istumas. See pole mul esimene kord tagurpidi särgiga esineda, viimati olin lausa kontoris ja valmistusin koolitust läbi viima.

(veel …)

Laupäev, november 12th, 2016

Puhkusepäevik – 5. päev

Ma ei teinud Maarja ees saladust, et oma viienda puhkusepäeva hommiku veedan toas arvuti taga, tegeledes peamiselt oma hobiga ehk vanade fotodega. Piltide skanneerimine, varundamine, tuvastamine ja lõpuks ka ülespanek on aeganõudvad tegevused. Teinekord on pooletunnise pusimise järel olemas vaid mõnest lausest koosnev kaastekst fotole.

Lõpetasin toas 11 paiku, et minna kolmandat järjestikkust päeva põletama oksi ja vedama tüvesid Vardja tee ääres. Kui ma ära tulin, oli umbes 2/5 platsist korrastatud ja mina saanud taaskord kinnitust teadmisele, et minu organism reageerib raskuste tõstmisele, isegi vedamisele, negatiivselt.

Vardja tee puhastamine ©Nahkanuia

(veel …)

Reede, november 11th, 2016

Puhkusepäevik – 3. päev

Ei teagi kohe millest alustada. Ehk sellest, et hommikul käis meie üleeile ostetud odavast presskannust läbi krõps ja lõunal ilutses kannu all kohviloik, märk sellest, et selle kannu koht oli prügikastis juba enne ostmist. Kahjuks ei ole mul lugejale anda kannu marki, et nad oskaksid sellise toote soetamisest hoiduda kuid soovitan lähtuda põhimõttest “odav ei võrdu toimiv”, isegi mitte siis kui seda ise väga uskuda tahame.

Odav presskann ©Nahkanuia

(veel …)

Kolmapäev, november 9th, 2016

Kaitseala sai uued piirimärgid

Möödunud pühapäeval peatus värava taga kaks suurt dziipi, mõlemal lisaks veel ka haagis. Selgus, et tuldi vahetama välja kaitseala piiritähiseid. Olemasolevad immutatud puidust postidel plastikule kleebitud tähised olid juba pikemat aega näruses seisus, osad postid pikali kukkunud ja plastik tükkideks. Huvitaval kombel vanu poste ära ei koristatud vaid löödi uued nende kõrvale.

Uued piiritähised ©Nahkanuia

(veel …)

Kolmapäev, november 9th, 2016

Merja 2016 vol 2

Olin sunnitud nimetama alanud talve Merja postituse täiendusega “vol 2”, sest eelmisel aastal saime talverõõme maitsta alles talve nö. teises pooles mistõttu sellenimeline sissekanne oli juba olemas.

Aga tore oli. Kelgutasime, vormistasime ühe väiksema rekordi, mängisime peitust, lumesõda ja mäetipu vallutamist, ronisime torni ning sõime lund. Rekordiks oli neljakesi roolikelguga mäest alla sõitmine. Varasemal korral tegime seda kolmekesi. Lisasin huvilistele valiku fotosid ja ühe video.

Merjamäel 2016

(veel …)

Laupäev, november 5th, 2016

Kaitsekapp sügavkülmale

Ma seekord ei kirjuta vaid räägin. Ka nii saab ja võib. Hea või halb idee, näitab aeg ja jääb igaühe otsustada.

(veel …)

Laupäev, detsember 19th, 2015

Rakett

Kindlasti oskavad kõik selle ajaveebi lugejad teha lumeinglit! Ja kui ei oska või pole teinud, siis vähemalt teavad, mis see on ja kuidas käib. Pole muidugi välistatud, et lähitulevikus see teadmine hääbub kuna pealekasvav põlvkond usub imedest ja inglitest enam tehnoloogia arengusse. Telefonid, arvutid, konsoolid, isesõitvad autod, virtuaalreaalsus ja raketid on need, mis köidavad noorte meeli.

Läksime Maarjaga jalutama ja leidsime teel Vardjale lumelt alloleva pildi. Eile mängisid sealsamas kolm 10-aastast poissi. Ei hakka kirjeldama, millega see joonistus meie jaoks sarnanes aga tegin pilti ja pärisin meestelt kodus aru. Selgus, et tegemist on raketiga ja ainult rumal ei saaks sellest aru: on ju olemas raketi keha, tiivad, ülemine ots ja piklik aken. Ja tõesti, kui nii mõelda, siis mingi sarnasus siin tõepoolest on. Nii et lapsevanemad, ei maksa ehmatada kui lumeingli asemel leiate lumelt … raketi.

"Rakett" @Nahkanuia

Pühapäev, jaanuar 18th, 2015

Merja 2014

Tänase päeva nael oli käik Merjamäele. Oleme seal nüüdseks vist pea igal talvel vähemalt korra käinud ja ei ole seegi erand. Lisaks keeldus Mati eile vanaemaga Tallinna minemast, sest pidi minuga “matkama” minema! Kust iganes ta selle põhjenduse võttis, oli mul seda kuuldes hea põhjus poisi kergekäeliselt antud lubadus ära kasutada.

Kuna Mati on vanemate survel sunnitud praeguste ilusate talveilmadega suusatamist õppima, läksime mäele sisuliselt murdmaasuusavarustuses. Kuidas meil välja tuli, näete all-lisatud videost. Monteerisin selle kokku Matile sünnipäevaks kingitud GoPro kaamera klippidest ja lisasin “inspireeriva” taustamuusika. Loo valikut põhjendan sellega, et tegemist on Eesti looga, see meeldib mulle, sobib oma tonaalsuselt just sellistesse lastega veedetud päevadesse ning lisaks olen korra selle loo autoriõiguste osas juba läbirääkimisi pidanud.

Matilde ja Mann ei saanud meiega seekord ühineda tüdruku haiguse tõttu!

(veel …)

Pühapäev, detsember 28th, 2014