Archive for the ‘Meedias’ Category

Näitus “Näkiga näkkab”

Näkiga näkkab

(veel …)

Reede, jaanuar 15th, 2016

60+ kirjutab vanadest piltidest

Ülemöödunud nädalal käisin Koeru koolis ajalootunde andmas. Tegin koolile ise pakkumise ja see võeti lahkesti vastu. Mulle usaldati kokku nelja ajalootunni juhatamine. “Erilise kohtlemise” osaliseks said kõik kolm keskkooli klassi, lisaks mõned üheksandikud ja 5b. Näitasin Triina tehtud videot, vanadpildid.net keskkonda, rääkisin lugusid vanadest fotodest ja testisin noorte oskusi detailide märkamisel ning kodukoha tundmisel. Tore oli. Ajalooõpetajalt sain tänuks Koeru kirjadega pastaka (kirjutab muideks väga hästi) ja lõppeks võttis minuga ühendust üks poiss, kes tõi skanneerimiseks mõned põnevad pildid oma vanaema fotokarbist!

Eelmisel nädalal juhatasin järjekorras neljandat ajalooõhtut, teemaks vanad fotod. Kohalviibijaid, keda oli päris palju, iseloomustas asjaolu, et nad kõik olid mulle suuremas osas tuttavad ja oma panuse vanadpildid.net arengusse andnud. Oleksin oodanud rohkem uudistajaid. Loodan siiski, et osalejaid jäi rahule. Kui mitte minuga, siis väikese meenega, mille igaühele kinkisin. Sain ka huvitava kontakti. Oma abikaasaga tuli ajalooõhtule hiljuti Vaole kolinud Vahuküla juurtega mees, Grünberg Aliide tütrepoeg ning jagas minuga pere fotoalbumist tehtud fotode skanneeringuid! Need pole veel üles pandud, sest koopiate kvaliteet ei vastanud minu kõrgetele nõudmistele ning tegime plaani uuesti kohtuda, et fotod suuremalt arvutisse skanneerida.

(veel …)

Teisipäev, detsember 8th, 2015

NN fotoblogi, Instagram ja Facebook

20.06.2015 kollaaz @Nahkanuia

Kui soovid olla 100% kursis Nahkanuia tegemistega, soovitan heita aeg-ajalt pilk Nahkanuia fotoblogisse, hakata jälgima minu Instagrami postitusi või saada Facebook sõbraks. Seal on palju sellist, mis Nahkanuia ajaveebi ei pruugi jõuda. Facebook tundub olevat kõige turvalisem valik, kuna sinna koondub info Nahkanuia ajaveebist, Nahkanuia fotoblogist ja Instagram’ist. Nii et saame “sõpradeks”! :)

(veel …)

Laupäev, juuni 20th, 2015

JT – Järv meelitas jääle uisutama

Päev enne Vabariigi aastapäeva jagas Facebook leht “Väinjärve heaks” teadet, et Väinjärvel saab uisutada. Mind ennast polnud aga Maarja käis lastega kohapeal. Kasutame pereringis matkauiske, mis on pikema rauaga, kannast lahti ja kinnituvad saabaste külge suusasidemetega. Lisaks oma lastele oli meil külas ka õepoeg Tommy, kokku seega neli. Kuna osalejaid oli vähe, jäi Mann lastega üritust kajastanud JT ajakirjaniku fotosilma ette. Pilte vaata JT galeriist, mis teatavasti on tasuline!

JT - Väinjärvel uisutamas

Reede, veebruar 27th, 2015

JT: Toapoisist ratsaväekindraliks

Eile avaldas Järva Teataja oma veebilehel, võib olla ka paberlehel, Kaarel Aluoja artikli pealkirjaga “Väinjärve mõisa toapoiss kasvas ratsaväekindraliks“. Tegemist on tasulise artikliga, mida mittetellijad lugeda ei saa, seepärast olgu see allpool ära toodud.

Mind huvitas see artikkel kahel põhjusel. Kõigepealt seetõttu, et räägitakse Väinjärve mõisast. Aga ka seepärast, et foto, mis artiklit ehib, sai Kaarel vahetuse käigus just minu käest. Tegemist on taaskord ühe suurepärase näitega sellest kuidas vanu fotosid saab, võib ja tuleb kasutada. Mina maksin selle konkreetse foto eest 75€, sain vahetuse käigus Kaarli käest üksjagu puuduvaid Koeru vaateid vastu ning lõpptulemusena on need kõik huvilistele vaatamiseks avaldatud kas vanadpildid.net keskkonnas või siis ülaloleva näite baasil Järva Teatajas. Tänan Kaarlit selle foto avaldamise eest! Allpool sama foto minu kogust (jah, mulle jäi üks veel):

Veinjärve mõis

(veel …)

Reede, jaanuar 16th, 2015

Osta, müü või vaheta: naturaalmajandus.ee

Leidsin keskkonna läbi oma statistika, jaotisest mis näitab, millised veebilehed Nahkanuiale viitavad. Läksin vaatama ja sain teada, et  veebikeskkond naturaalmajandus.ee on värskelt avatud ning ootab kasutajaid. Tulevase edu seemneks siis minu 65 kuusepaku müügikuulutus. Tänan omalt poolt ja soovin tulevikuks edu! Ehk hakkan isegi kasutama.

Naturaalmajandus.ee

Kolmapäev, detsember 24th, 2014

Märgatud

Nahkanuia tegemised on leidnud vahepeal mitmes kohas (taas)äramärkimist.

Esimene äramärkimine nägi ilmavalgust käesoleva aasta esimeses pooles (loodan, et mu mälu mind alt ei vea) Koeru valla esinduskaante näol. Neli minu Nahkanuia fotot jäid sõelale ning leidsid koha kaante tagaküljel. Pakkumine tuli kusjuures vallalt. Nii et kui juhtute vallalt saama dokumendid kenade roheliste kaante vahel, selliste nagu allolevatel fotodel, leiad nende tagaküljelt minu kodukülas tehtud fotod.

Koeru valla esinduskaaned

(veel …)

Reede, november 21st, 2014

Laupa küla kalender 2014

Käisin eile õhtul Türil Kaarel Aluojaga vahetuskaupa tegemas. Sain temalt päris häid Koeru fotosid, pakkudes vastu mõned Paide vaated oma kollektsioonist. Muu hulgas andis ta mulle kalendri, mille esikaanel olev foto on saadud minu pere käest, täpsemalt äia kaudu. Tegemist on järjekordse hea näitega sellest kuidas õigetesse kätesse sattunud vana foto leiab praktilise ja kohase rakenduse ega kao kollektsionääri tahtel “avalikust käibest”. See (väga kvaliteetne ning hea teostusega) kalender jõudis Kaarli vahendusel tasuta iga Laupa küla pereni.

Laupa küla 450 kalender

Pühapäev, november 2nd, 2014