Archive for the ‘Meelimari’ Category

Tildega Norras

Käisime Tildega täna Norras kondamas. Külastasime mõisa ja seejärel veetsime aega üle tee asuval koristatud viljapõllul, kus põhk pallidesse oli rullitud. Initsiatiiv tuli Tilde käest, kes on mitmel korral maininud, et ta tahaks uuesti vana koolimaja külastada. See koht pidavat talle meeldima. Fotokas oli kaasas, tegin mõned pildid ja mõned tegi tüdruk.

Hommikupooliku veetsin tagapool metsaalust trimmerdades. Sinna kulus ikka mitu head tundi aga sain suvise võla peaaegu, et makstud.

Tildega Norras 2016

Laupäev, september 17th, 2016

1. september

Alustasime 2016 kooliaastat 4:30 varahommikul aeda äraeksinud kähriku kisa peale, keda koer piirama asus. Mul ei jäänud muud üle kui riided selga tõmmata ja olukorda klaarima minna. Minu tulekust sai koer hoogu ja olukord nägi välja selline:

Matit kogu see lärm ei seganud, ta isegi ei teadnud ärgates toimunust midagi. Ülejäänud kolme öörahu oli vahejuhtumi tõttu aga häiritud ja vähemalt mina vajasin lõunal paar tassi kohvi väsimuse peletamiseks.

(veel …)

Neljapäev, september 1st, 2016

Pisitütre õnnelik õnnetus

Matilde Meelimari lasteaia lõpupeol ©Nahkanuia

Reedel tähistati paljudes Koeru kodudes lapse või laste viimast lasteaiapäeva. Ka meie Matildet olid tulnud õnnitlema kõige lähedasemad pereliikmed, kellega pärast Nahkanuial lapse suursündmust tähistasime. Suurema osa ajast istusime väljas, tegime moe pärast grilli ja lasime hea maitsta Koeru praeguste ja tulevaste kondiitrite-pagarite kätetööl. Aitäh Merike ja Mirjam!

(veel …)

Pühapäev, mai 29th, 2016

Lasteaia sünnipäev

Miika tantsutüdrukud ©Nahkanuia

Eile pidas Koeru lasteaed oma 43. sünnipäeva. Matilde Meelimari jaoks jääb see viimaseks, sest järgmisel aastal ootab teda kool. See aga ei tekistanud temal ja teistel Miika tantsutüdrukutel esitamast tempokat ja kaasakiskuvat tantsukava. Filmisin selle üles prooviesinemisel ja lisan video. Ka teised esitatud etteasted olid toredad ja rahvas elas kenasti kaasa! Aitäh kasvatajatele selle töö ja vaeva eest! Mõnel juhul ainult kasvataja esineski, lapsed olid suurest rahvahulgast ehmatatuna liikumisvõimetud. :)

(veel …)

Laupäev, veebruar 20th, 2016

Tilde ja linnud

Maarja vana iPhone tühjendades sain sealt lõpuks kätte mõned ammu lindistatud hetked seoses meie pisitütrega. Tegemist on 2012 aasta aprillis ülesvõetud vestlusega, meie ees on lahti linnuraamat ja vaatame sealt koos linnupilte. Oma suureks üllatuseks ja rõõmuks avastan, et minu tütar on juba kolme ja poole aastaselt näinud valdavat enamust eestimaal pesitsevatest lindudest. Kuigi tüdruku jutt on enesekindel, jäi mulle vestluse lõpuks hinge väike kahtluseuss, kas ta ikka rääkis lõpuni tõtt!? Sest mäletate ju küll seda talvist videolindistust, kus esines samuti väga enesekindel neiu!

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Pühapäev, november 1st, 2015

Tilde ja ratas

Tilde ja ratas @Nahkanuia

Rattaga õppis Tilde sõitma käesoleva aasta märtsikuus ja selle kohta on olemas minu lühipostitus. Siiani on oskus jäänud poolikuks ning täiel määral kasutamata kuna rattale minek ja sealt mahatulek on toimunud kõrvalise abiga. Oleme proovinud neid tegevusi küll harjutada aga erilise eduta. Siiski, mõned päevad tagasi sai tüdruk peaaegu selgeks rattalt mahatuleku.

(veel …)

Teisipäev, juuni 16th, 2015

Tilde meigiminutid

Ühel päeval kui ma kodus tööd tegin, tuli Matilde, tõi kohale oma meigiasjad ja asus ennast meikima. Talle märkamatult panin telefoni salvestama. Video on küllaltki pikk, üle 10 minuti aga päris huvitav jälgida. Vahepeal pean ma tütart nõustama aga nagu video pealt näha, ei ole minu kohalolek tulemuse saavutamise saavutamiseks absoluutselt vajalik.

Neljapäev, mai 7th, 2015

Matilde puhub nätsumulli

Matilde õppis hiljuti tegema nätsumulli ja demonstreerib seda igal võimalikul juhul. Raske on tagasi hoida naeru nähes tüdruku pingutusi ja püüdlikkust.

Laupäev, mai 2nd, 2015