Archive for the ‘Meened’ Category

Kiireimale Nahkanuia ripatsi Valdo Prausti hõbe-eri!

Kiireim pakkuja saab endale (soetada soodushinnaga) Nahkanuia ripatsi Valdo Prausti hõbe-eri! Selleks võta minuga ühendust kas telefoni teel (+372 5516999), saada mail marko@hong.ee või edasta oma omandamissoov läbi käesoleva postituse kommentaariumi. Esimesena minuni jõudnud soovija saab ripatsi endale hinnaga 595 krooni (tavahind 695 kr). Ripats on valmistatud tavapärase pronksi asemel hõbedast ning valminud autoritööna Mart Reino sepikojas Raplamaal. Kena ja unikaalne kingitus kas iseendale või lähedasele, sest selliseid ripatseid on tehtud vaid 3!

Ripatsi kohta üldiselt loe lähemalt postitusest “NN meened” ja selle Valdo Prausti hõbe-eri kohta postitusest “Nahkanuia ripatsi Valdo Prausti hõbe-eri“.

Kolmapäev, detsember 15th, 2010

Nahkanuia ripatsi Valdo Prausti hõbe-eri

Kunstnikud või kunstiinimesed on sageli äraarvamatud. Ütleme siis, et heas mõttes! Kui ma tellisin Mardi käest Valdole tänutäheks ajalooõhtul esinemise eest mõeldud Nahkanuia ripatsi, ei osanud ma aimata, et need kolm koopiat saavad seekord olema puhtast hõbedast. Tõepoolest olin ma mõni aeg tagasi Mardiga rääkinud ripatsi valmistamise võimalustest mingist väärismetallist nagu kuld või hõbe aga et see realiseerub sellisel ootamatul moel polnud küll plaanis.

Tegelikult näeb Mardi tehtud ripatsi hõbedast koopia välja väga hea! Sellel on ka üks vaieldamatu eelis pronksist variandi ees, nimelt kipub pronksist ripats igapäevasel kandmisel kaotama oma säravat väljanägemist ning oksüdeeruma. Eriti minul, kes ma seda kannan nii päeval kui öösel, tööl ja puhkehetkel, ujulas ja ujudes. Hõbeehe peaks kõigele sellele kenasti vastu panema.

(veel …)

Laupäev, november 13th, 2010

Ratasripats raamatukaanel

Küllap on nii mõnigi Nahkanuia ajaveebi lugeja sattunud lehitsema raamatut “Arad veed ja salateed”, mis sisaldab suurt hulka Järvamaa kohapärimuslugusid. Minul on ta kodus olemas ning olen isegi paaris postituses selle materjale kasutanud. Vaata näiteks “Järvamaa vanadel fotodel“.

Lasteaias kasvatajatega kohtudes torgati mulle see raamat nina alla ja uuriti, kas olen sellega tuttav. Olin kuid siis juhiti minu tähelepanu veel millelegi, mida ma vaatamata asjaolule, et see mul korduvalt silme ees pole juhtunud siiani märkama. Nimelt kaanekujundusele. Vaadake ka ise, kas leiate sealt midagi tuttavat?

(veel …)

Laupäev, märts 13th, 2010

Nahkanuial uued märgid ja võtmehoidjad

Kuna eelmine kogus märke ja võtmehoidjaid on laiali jagatud, tellisin Van Der Print OÜ-lt uued. Seekord sai märgi ja võtmehoidja läbimõõduks valitud 32 mm varasema 44 mm asemel. Mulle tundub, et väiksemat märki on lihtsam asjadega kokku sobitada. Suur märk võib mõnes olukorras hakata ebameeldivalt domineerima. Teise uuendusena sai lisaks valgel taustal Nahkanuia vapile tehtud ka sama asi rohelisel taustal. Kolmandaks on uute võtmehoidjate kinnitus palju parem ja vastupidavam.

(veel …)

Laupäev, jaanuar 16th, 2010

Arheoloog Tanel Moora Nahkanuia ripatsist

Lõpuks ometi suutsin konventeerida *.wma laiendiga helisalvestuse Tanel Moora arvamusest Nahkanuia ripatsi kohta mp3-ks, mida võimaldab mängida ajaveebis kasutusel olev plugin nimega Audio Player. Tanel Mooraga õnnestus mul pikalt vestelda Preedi külapäeval möödunud suvel, kuhu Preedi Kuningamäge kaevanud vanameister koos Kalle Krooniga kohale tuli. Juttu tuli nii mõnestki põnevast teemast ja tulevikus avaldan meelsasti teisiga Taneli seisukohti. Need on kohati küll mahlaka sõnakasutusega kuid usutavad ja selged. Selles heliklipis avaldab ta arvamust Nahkanuia ripatsi tähenduse kohta ja mul ei jäänud muud kui temaga nõustuda. Meile oponeerib ajaloolane Kalle Kroon.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Nii et Nahkanuia ripats sündis väga suure tõenäosusega naise soovist ilusa asja järele, mille ta mees siis kiiresti hankis. Päikese, kuu ja tähed võib asjast välja jätta nagu ka haldjad ja muu sarnase temaatika. :) Kuulake ise!

Nahkanuia ripatsi kohta saab rohkem lugeda postitusestest “Arheoloogilised leiud Rõhult ja Preedist” ja teema “NN meened” alt. Ripatsi valmistamise protsessist lugemiseks vaadake rubriiki “Meened“.

Esmaspäev, oktoober 19th, 2009

Nahkanuia ripats jälle saadaval

Nahkanuia ripats on jälle saadaval! Huvilistel tasub minuga ühendust võtta, sest riptasite kogus on piiratud (kõigest 3 tükki).

Meie ise, Maarja mina, kanname ripatsit igapäevaselt ja oleme ehtega väga rahul. Tore oleks kuulda ka teiste ripatsi endale soetanute arvamust! Jagage oma emotsioone!

Pühapäev, september 20th, 2009

Nahkanuia T-särk supersoodsa hinnaga

Ilmad on ootamatult soojaks läinud ja tänavatel võib näha inimesi lausa T-särkides kõndivat. Tegelikult õige T-särgi hooaeg alles tuleb ja Nahkanuia rahvas soovib aidata kõigil selleks valmis olla. Selleks oleme ajaveebi lugejatele ette valmistanud soodsa pakkumise, mis ajastuselt sobitub kenasti ka praegu aktuaalsete töötuse ja kokkuhoiu temaatikaga. :)

Kindlasti torkas hoolsale lugejale silma viimases Nahkanuia Kajas (26.04.2009) avaldatud teade koostööst internetikauplusega kohver.com, kust on võimalik endale soetada Nahkanuia T-särk. Särgi hind 295 krooni. Hind ei ole just kõige odavam aga see tuleneb eelkõige sellest, et tegemist on väikese tiraaziga tootega. Ka särk ise sai valitud kvaliteetne1 ning näeb välja selline.

Foto: Kalev Lilleorg

(veel …)

  1. Ise olen kandnud Nahkanuia T-särki paar nädalat ning selle omadustega väga rahul. Särk on olnud mitmeid kordi pesus ja selle aja jooksul pole veninud ei kaelus ega miski muu. []

Kolmapäev, aprill 29th, 2009

Nahkanuia Kaja 26.04.2009

Nahkanuia rehvivahetustöökoda

Täna alustas taaskord tööd Nahkanuia rehvivahetustöökoda. Paranenud on tööde teostamise kvaliteet ning kiirus, seda uute töövõtete ning töövahendite arvelt. Viimase suurema investeeringu tegi rehvivahetustöökoda 5×10 cm prussi, pikkusega 1,5 meetrit, mille abil rummu külge kinniroostetanud velgi lahti taguda.

(veel …)

Pühapäev, aprill 26th, 2009