Archive for the ‘Mati’ Category

Puhkusepäevik – 4. päev

Järjekorras neljas puhkusepäev pidi algama sõiduga Paidesse, kus mul oli kokku lepitud kohtumine. Kõik kulges plaanipäraselt kui arvata välja põrandapraost elutoa põrandale surema roninud hiir, kes tuli likvideerida. Hiired on kõik neile pandud mürgikarbid tühjaks tassinud ja paaril viimasel päeval on seda olnud ka lõhnast tunda. Kes on kogenud, see teab millest jutt käib.

Hiiri tundub sel aastal olevat rohkesti, seda on ka teised rääkinud. Meie peamiselt siiski kuuleme neid. Sellised revolutsioonilised väljaastumised nagu fotol on pigem haruldased. Ja ega suurt midagi teha ei saa kui juba tehtud: mürki jagame (toas), kassid kah püüavad ja söövad (õues). Täna tõi Maarja poest lisaks kaks lõksu, panen need ka üles.

(veel …)

Neljapäev, november 10th, 2016

1. september

Alustasime 2016 kooliaastat 4:30 varahommikul aeda äraeksinud kähriku kisa peale, keda koer piirama asus. Mul ei jäänud muud üle kui riided selga tõmmata ja olukorda klaarima minna. Minu tulekust sai koer hoogu ja olukord nägi välja selline:

Matit kogu see lärm ei seganud, ta isegi ei teadnud ärgates toimunust midagi. Ülejäänud kolme öörahu oli vahejuhtumi tõttu aga häiritud ja vähemalt mina vajasin lõunal paar tassi kohvi väsimuse peletamiseks.

(veel …)

Neljapäev, september 1st, 2016

Matist hakkab asja saama

Panin Mati nädalavahetusel murutraktori selga ja lasin tal oma järelevalve all pisut niita. Poiss sai kenasti hakkama aga päris üksi ma ikkagi veel teda niitma ei usalda. Paljugi mis võib juhtuda.

(veel …)

Esmaspäev, mai 30th, 2016

Rattaga kooli

Mati pidi täna hommikul rattaga kooli minema. See teeb edasi-tagasi umbes 17 kilomeetrit ja pole ime, et poiss selle üle õnnelik polnud. Aga läks siiski ja leidis eneses jõudu meile naeratada.

(veel …)

Teisipäev, mai 17th, 2016

Matiga Haaval

Veetsin laupäeva ennelõuna oma pojaga. Võtsime suurelt ette ja käisime Haaval. Muidugist mõista tuli initsiatiiv minult, sest tee on pikk ja arvestades ilmastikuolusid, parajalt raske. Pildiseeria koostasin neist fotodest, kus Mati peal. Meie väljakutsed tulevad fotodelt kenasti esile.

Ja siin on üks GIF fail sellest, kuidas Mati päris lõpus läbi suure porilombi jookseb. Poiste värk.

Laupäev, aprill 4th, 2015

Rakett

Kindlasti oskavad kõik selle ajaveebi lugejad teha lumeinglit! Ja kui ei oska või pole teinud, siis vähemalt teavad, mis see on ja kuidas käib. Pole muidugi välistatud, et lähitulevikus see teadmine hääbub kuna pealekasvav põlvkond usub imedest ja inglitest enam tehnoloogia arengusse. Telefonid, arvutid, konsoolid, isesõitvad autod, virtuaalreaalsus ja raketid on need, mis köidavad noorte meeli.

Läksime Maarjaga jalutama ja leidsime teel Vardjale lumelt alloleva pildi. Eile mängisid sealsamas kolm 10-aastast poissi. Ei hakka kirjeldama, millega see joonistus meie jaoks sarnanes aga tegin pilti ja pärisin meestelt kodus aru. Selgus, et tegemist on raketiga ja ainult rumal ei saaks sellest aru: on ju olemas raketi keha, tiivad, ülemine ots ja piklik aken. Ja tõesti, kui nii mõelda, siis mingi sarnasus siin tõepoolest on. Nii et lapsevanemad, ei maksa ehmatada kui lumeingli asemel leiate lumelt … raketi.

"Rakett" @Nahkanuia

Pühapäev, jaanuar 18th, 2015

Merja 2014

Tänase päeva nael oli käik Merjamäele. Oleme seal nüüdseks vist pea igal talvel vähemalt korra käinud ja ei ole seegi erand. Lisaks keeldus Mati eile vanaemaga Tallinna minemast, sest pidi minuga “matkama” minema! Kust iganes ta selle põhjenduse võttis, oli mul seda kuuldes hea põhjus poisi kergekäeliselt antud lubadus ära kasutada.

Kuna Mati on vanemate survel sunnitud praeguste ilusate talveilmadega suusatamist õppima, läksime mäele sisuliselt murdmaasuusavarustuses. Kuidas meil välja tuli, näete all-lisatud videost. Monteerisin selle kokku Matile sünnipäevaks kingitud GoPro kaamera klippidest ja lisasin “inspireeriva” taustamuusika. Loo valikut põhjendan sellega, et tegemist on Eesti looga, see meeldib mulle, sobib oma tonaalsuselt just sellistesse lastega veedetud päevadesse ning lisaks olen korra selle loo autoriõiguste osas juba läbirääkimisi pidanud.

Matilde ja Mann ei saanud meiega seekord ühineda tüdruku haiguse tõttu!

(veel …)

Pühapäev, detsember 28th, 2014

Mati 10. sünnipäev

Mati 10. sünnipäev @Nahkanuia

Pidasime eile Nahkanuial Mati sünnipäeva. Kohal oli Mati valitud seltskond külalisi, kelle tegevusi pidin enesele ootamatult nelja tunni jooksul koordineerima. Aga poisid olid toredad ja meil oli minu arvates päris lõbus.

(veel …)

Pühapäev, september 21st, 2014