Archive for the ‘MTÜ Nahkanuia’ Category

Kõik pole võimalik

Sain sellest esimest korda aru kui ei suutnud keskkooli ajal ära rääkida tüdrukut, kes mulle meeldis. Toona polnud tehtu ja selle tagajärgede analüüsimise vastu vajadust, leidsin sobivad selgitused ja läksin eluga edasi. Nüüdseks olen aru saanud, et sellest korrast oleks mõndagi võinud kõrva taha panna.

Tihtipeale võib kuulda edukaid jagamas oma elutarkust, mille lahutamatuks osaks on “tahtmine”. “Tuleb ainult tahta” ning “julgeda unistada” ja kõik teostub. Olen ka ise neid lauseid erinevatel ametipositsioonidel kasutanud, kuid mida aeg edasi, seda olukorrapõhisemalt, püüdes anda ka praktilisi juhendeid nende ilusate üleskutsete näitlikustamiseks. Üldiselt on mulle selline mõtteviis ning selle viljelejad vastukarva.

(veel …)

Teisipäev, november 6th, 2012

Tasuta asju pole olemas

Sageli jätame ise või jäetakse mulje nagu oleksid tasuta saadud asjad tasuta. Tegelikult see nii ju ei ole ja paljudel on seda tõestavad kogemused. Mõtlesin sellele kui toimetasin täna Jaani vanametalli kokkuostu vana järelhaagist, mille eest saadud rahadega soovin katta Vardja tee ehituskulusid.

Mul endal tuli “ainult” see tükkideks lõigata, Järva-Jaani toimetada ja raha kasseerida. Pealtnäha lihtne ülesanne aga tegelikult? Kui mul poleks olnud selles tugevat partnerit ning veel mõningaid häid inimesi, oleks suurem osa teenitud rahast läinud kulude katteks.

Kõigepealt tuli leida inimene, kes haagise lõikuriga sobivateks tükkideks lõikab, küsides samas töö eest mõistlikku hinda. Kas on üldse olemas mõistlikku hinda töö eest, mida tuleb teha õhtupimedas, väljas, vihmaga, pärast oma põhitööd? Kahtlen. Aga ma leidsin sellise inimese ja olen talle tänulik.

(veel …)

Esmaspäev, oktoober 29th, 2012

INFOTAHVEL: Vardja veskiveski

Esimene MTÜ Nahkanuia poolt tellitud infotahvlitest sai täna Vardja vesiveski juurde paigaldatud.

(veel …)

Laupäev, august 4th, 2012

Vardja infotahvel v2

Vardja infotahvli parandatud versioon on lugejate ees. Tekste, peamiselt fotoallkirju, on muudetud kompaktsemaks, muutunud on logode paigutus ja päise värv. Kokkuvõttes jäi tahvel praeguses versioonis pikkuses lühem. Mõned muudatused saavad enne valmistamist toimuma veel. Pisut muudan teksti ning vanadpildid.net logo liigub üles, fotode vasakpoolse tulba lõppu.

Käisin ka Vardjal ja “mõõtsin” oma telefoniga tahvli planeeritavas asukohas ära GSM levi. Kasutatavaks telefoniks oli iPhone 4S ja operaatoriks EMT. Nagu allpool oleval ekraanipildil võib näha, oli 3G kenasti olemas ja vähemasti Facebook avanes. Usun, et sellest piisab ka lihtsas html keeles veebilehe vaatamiseks.

Tuleva nädala alguses lasen teha ära viimased muudatused ja usun, et reedel saan selle Vardjale üles panna.

(veel …)

Laupäev, juuli 28th, 2012

Vardja infotahvli mustand – avalda arvamust

Siin on Vardja infotahvli esimene kavand. Tegemist on tööversiooniga, kui kellelgi on häid ettepanekuid, lisage need kommentaarina.

Kolmapäev, juuli 25th, 2012

699,24

Tambu maatüki müügiga paar aastat tagasi jäi siia põllule ripakile suuremat sorti plekist kuut või isegi garaaz. Kui Tambu põld välja renditi, tõmbas rentnik selle traktoriga minu maatüki taha ning omanikuga leppisime kokku, et ma võin selle maha müüa ning saadud raha eest teed remontida. Müük osutus muidugi vaevaliseks kuigi pean tunnistama, et südamega ma seda ei teinud ka. Need vähesed potentsiaalsed ostjad, kellega võinuks kaubaks minna, pakkusid metallist hüti eest kaks-kolmtuhat krooni, mida mina ilmselgelt väheks pidasin. Ja õigesti tegin.

Kuna Vardja tee ehituseks võetud hiigel-laen tahab tagastamist, otsustasin ma putka suve lõpus tükkideks lõigata ja vanarauda toimetada. See õnnestuski aga suurema vaeva ja kulubaasiga kui osanuksin arvata. Kuigi gaasilõikaja sain Ervitalt, kulus lõikamisele algselt planeeritud 2-3 tunni asemel hoopiski 8! Ühest hapnikuballoonist sai kolm ning vanaraua toimetus Järva-Jaani läks maksma 160 kilomeetri jagu kütust. Lisaks abilise tööaeg. Selle kõige juures suutsime putka taladel keevitatud põhja lõigata vaid kaheks tükiks, millest kumbi võis kaaluda ca 400 kilo. Kokku ilma kütuseta maksin “töötasude” ja materjalidena välja 95 EUR.

(veel …)

Kolmapäev, august 24th, 2011

MTÜ Nahkanuia projektidest

Ja nädalavahetuse lõpetuseks veel üks väike postitus vanadpildid.net projekti teemadel, mis on jäänud viimasel ajal toppama ning millest ma, tõtt öelda, eriti rääkida ei taha. On selge, et see on minu viimane projektirahadega teostatud projekt. Edaspidi teen kas oma vahenditega või ei tee üldse.

Nimelt selgus, et projekti valmimine venib äärmiselt proosalisel põhjusel. Kuna projektirahad laekuvad alles pärast tööde teostamist, ei ole ma oma soovidega esmaste prioriteetide hulgas, kuhu mahuvad maksejõulised kliendid. Nii on projekt pidevalt nihkunud ja nihkunud kuni praeguse ajani ega ole siiani päris valmis. Seda hoolimata asjaolust, et hinnapakkumises on selgelt kirjas:

Projekti teostamiseks kuluv ligikaudne aeg on 6 nädalat. Ajaarvestuses pole arvestatud pangalinkide ja muude kolmandate osapoolt pakutavate teenuste rakendamisega, kuna see sõltub suuresti kolmandast osapoolest.

(veel …)

Pühapäev, juuli 10th, 2011

MTÜ Nahkanuia – 2011 aasta tuleb sama terav

Sain hiljuti äärmiselt meeldiva kogemuse osaliseks, kui avastasin, et MTÜ Nahkanuia arveldusarvele oli laekunud kaks küllaltki kopsakat annetust. Üks neist summas 250 ja teine 200 krooni, kusjuures esimese annetuse selgitusse oli märgitud, et see on ajalooõhtu jätkumise eesmärgil.

Annetustega on selline huvitav lugu, et kuigi nad on teatud mõttes planeeritud, ei saa planeerida nende summat. Lisaks on iga annetus tulenevalt Eestis levinud mõtteviisist, et “tasuta sain, järelikult ei maksa saadud asi midagi”, siiski meeldiv üllatus ja … planeerimata tulu! “Tulu” siiski mitte otseses mõttes, sest MTÜ-ga seotud väljaminekuid on samuti ning vähemasti MTÜ Nahkanuia puhul kipuvad need mitmekordselt ületama “tulud” ehk annetused. “Annetuste” all pean ma silmas annetusi väljastpoolt minu pereringi, mida 2010 aasta jooksul laekus summas 550 krooni (jätan välja ühe suure annetuse, mille saamine on seotud Vardja tee rekonstrueerimisega).

(veel …)

Neljapäev, detsember 30th, 2010