Archive for the ‘Talgud’ Category

Talgud Põltsamaa jõel

(veel …)

Pühapäev, juuni 5th, 2011

Hakkab pihta!

Hakkab jah pihta! Pihta hakkavad imeilusad, tuulevaiksed ja soojad õhtud, kus peale linnulaulu pole muud midagi kuulda. Hakkab kasvama muru ja puud lähevad roheliseks. Üksteise järel hakkavad pihta põllu- ja aiatööd, grilli-, lühikeste pükste ja rannahooaeg. Hakkab pihta paljajalu jooksmise ja mesilaste eest põgenemise aeg. Oi kui palju meeldivaid asju hakkab pihta või on juba alanud! Isegi liigevesi on sansõlmest peaaegu kadunud.

Olime perega pärast tööpäeva lõppu koos väljas. Maarja sörkis Vardja teel edasi tagasi, Matilde solberdas suures porilombis, Mati korjas tee äärselt mururibalt sundkorras kive ämbrisse, mina mässasin sansõlmega ning Truuper pendeldas ühe juurest teise juurde. Matit vaatama minnes märkasin küüni vundamendi juures mingit liikumist. Ma ei saanud alguses aru kellega tegu aga nähes looma liikumas ja hiireauku põgenemas, mõistsin, et tegemist on ilmselt nirgiga.

(veel …)

Kolmapäev, aprill 20th, 2011

Haava teed puhastamas

Samal ajal kui kogu Koeru rahvas ennastunustavalt Väinjärve veepeol ennast välja elab, toimus Nahkanuial midagi asjalikku. :) Koos Maareki, Aivo ja Vahuriga sai korralikult ära trimmerdatud ja sinnakukkunud puudest puhastatud 700 meetrit Haava metsatalu juurde viivat teed.

Millest oli sellise ennastsalgav otsus osa ilusast suvepäevast metsas veeta tingitud? Kindlasti ei olnud tegemist Koeru aasta tähtsündmuse, Väinjärve veepeo, teadliku boikoteerimisega (kuigi “ülikõrge” sissepääsutasu võis mingit rolli kõigi meie nelja otsuses irduda küll). :) Pigem oli tegemist ammuse kokkuleppega, mis mul Maarekiga tehtud ja mis äkitselt vaba tööjõu olemasolu raames realiseerus. Meie eesmärgiks oli ja on mitte lasta sel vanal taliteel, mida tänapäeval kasutavad aktiivselt kalamehed, lõplikult kaduda.

(veel …)

Laupäev, juuli 31st, 2010

Timberland Earth Day 2010

Earth Day on Timberlandi aasta üritustekalendris üks peamiseid sündmusi. Tegemist algatusega aastast 1970, mille eesmärgiks oli tõsta inimeste teadlikkust planeet Maa keskkonnast (allikas: Wikipedia). Timberlandi rahvale tähendab see, so. 22. aprill, tavaliselt tööandja poolt kinnimakstud ja üheskoos veedetud päeva kusagil kontorist eemal vabatahtlikult kogukonna heaks töötades. Eesti Timberlandi rahvas käis sel puhul Põhja-Kõrvemaal, kus koostöös RMK-ga korrastati Nikerjärve lõkkeplats ning korjati ära hulk mahaloobitud prügi nii sealselt õppearajalt kui ka Valgehobusemäe karjäärist. Usutavasti peaks meie poolt tehtu olema oluline suurele hulgale Eesti lastele, kelle huve Nikerjärve laagriplats ja loodusrada eelkõige teenivad.

Reede, aprill 23rd, 2010

Talguvideod

Talgutel tegin oma fotoaparaadiga ka mõned algelised videod, mis said YouTube üles laetud. Olgu nad siin ka kõigile näha. Esimene video on minu tehtud, teisele jäid lapsed ja kolmas on Maarja montaaz. :)

(veel …)

Pühapäev, mai 17th, 2009

Talgud Nahkanuial

Oli väga tore päev! Minu poolnaljaga väljakäidud mõttest Nahkanuial täna talgud korraldada sai asja rohkem kui ma lootnud olin. Rahvast just massides kohale ei tulnud aga need kes olid, on väärt ainult kiidusõnu! Kokku sai meid kuus, koos lastega kaheksa, nimeliselt: Janno, Külli, Kleer, Sergei, Inna, Marko, Maarja ja Mattis.

Talgute eesmärigiks oli puhastada Abrami laguneva talukompleksi õueala ja muuta see murutraktoriga hooldatavaks. Viimane seisnes eelkõige niidukit ohustavate kivide, okste ja kändude eemaldamises. Tööde loetelu sisaldas seega riisumist, tööd trimmeriga, okste ja puude saagimist ning pisut kaevamist.

Nagu juba öeldud, olid kõik talgulised väga tublid ja tööd murti vist küll kahekümne eest. Mul oli vahepeal lausa piinlik piltiga teha, nähes kui tõsiselt kõik oma ülesannet võtavad. Minu ettepanekud teha vahepeal puhkepaus naerdi naiste poolt välja. Pärast paari tundi riisumist väideti mulle, et nemad polevat mitte isegi alustanud veel! :)

(veel …)

Laupäev, mai 16th, 2009