Archive for the ‘Tambu’ Category

Lastega Tambule ja tagasi

Kui tööpäev läbi sai ja arvutikaane kinni lõin, kuuldus toast jälle vaidlemise ja tülitsemise hääli. Just parajal ajal, et kahele kiusupunnile riided selga sundida ning lühikesele jalutuskäigule vedada. Võtsime suuna Tambule, et näha mis seal talve jooksul muutunud on.

Enne kui kunagist Tambu taluõue ümbritsevate kuuskede vahele pugesime, ajasime lendu paarikümnest linnust koosneva sookureparve. Kunagises taluaias võttis meid vastu hingemattev lehk, mille põhjus lebas sealsamas õunapuu all. Ilmselt katku surnud siga, keda ma talvel lume tõttu märganud polnud. Teise samasuguse leidsime hetk hiljem kümmekond meetrit eemalt. Usun, et need loomad surid enam vähem samal ajal seaga, kelle möödunud aastal samuti lastega Abrami tagant kraavist leidsin.

(veel …)

Esmaspäev, aprill 18th, 2016

Tambu fotod

Kild killu haaval koguneb Nahkanuia kohta materjali. Teinekord täitsa üllataval kombel ja inimestelt, kellest seda oodatagi ei oska.

Allolevad pildid on Tambu talust, millest on Nahkanuia ajaveebis päris palju juttu olnud (vaata RUBRIIK Tambu). Praegu murrangi pead, mis nurga alt need võetud on. Tuleb ilmselt maja juures ära käia ja seal vaadata.

(veel …)

Neljapäev, juuli 23rd, 2009

Tark tegu see suvine metsa väljavedu

Olen kohaliku elanikuna Tambu kinnistul toimuvatel raietöödel silma peal hoidnud ehk lihtsalt vaadanud kuidas asjad kulgevad. Minu arvates ei kulge need kohe üldse, vähemalt mitte normaalsel kombel. Maa on pehme mistõttu napib ümberkeeramisvõimalusi, autod jäävad kinni ja lõhuvad teed. Lisaks muutub tümaks igasugune maa kui sellel korduvalt edasi-tagasi sõita. Nagu ütles üks mu hea sõber, ei ole suvine metsaraie vastutustundlik tegu ja mul ei jää muud üle kui temaga nõustuda.

Järgnev foto ei ole tavaline foto vaid kolmest pildist kokku seatud. Kui sul on aega 15 sekundit, vaata seda ja sa näed kuidas mõne päevaga muutub heinamaa mudamülkaks (tegemist on suure failiga, mis ei pruugi aeglasema ühendusega arvutites kohe avaneda).

Teisipäev, juuli 14th, 2009

Palgivedu Nahkanuial – mis saab teest?

Palkide äravedu Nahkanuial sai täna hoo sisse nagu ka vihm. Seda viimast kallas vahelduva eduga sisuliselt terve päeva. Vahepeal nagu oavarrest, nii et kõik oli ümberringi hall, siis jälle tibutades. Nagu sellistel puhkudel ikka, muutub siis maapind pehmeks ja mured saavad alguse. Aga mõned inimesed ei õpi ja mõned ei tahagi seda teha.

Alljärgnevalt on lugeja ees neli kronoloogilises järjekorras salvestatud videot. Suurem osa, mis mul öelda, on öeldud nende videote taustaks (alates teisest videost). Valla tähelepanu tahan juhtida täna viimasena ja kõige lootusetumalt kinni istunud autojuhi sõnadele, kes arvas, et ma võiksin koju minna, sest see on valla tee (tegelikult oli ta eratee, küll mitte minu aga siiski, peal)!! Järelikult võib valla tee peal teha seda, mis iganes pähe tuleb! Milline loov suhtumine!

(veel …)

Neljapäev, juuli 9th, 2009

Tambu mets

Imelik on see ilmaelu! Heitlik, täis ootamatuid kannapöördeid ja muutusi. Mõned neist meeldivad, teised jällegi mitte.

Alles see oli kui Tambu Tom (nagu ma teda kutsusin) oma maatükki müüma hakkas, lootes oma 40 hektari eest saada sõna otseses mõttes miljoneid kroone. Kui tehing lõpuks 3-4 korda odavama hinnaga teoks sai, omandas kinnistu üks Jõgevamaa metsaga tegelev ettevõte. Kohe alguses lubas ettevõtte esindaja, et mets võetakse maha.

See muidugi ei takistanud ettevõttel vahepeal kinnistut müümast. “Müüa 18. sajandi talukoht“, nii oli müügikuulutus sõnastatud. :) 1.65 miljonit krooni küsiti selle eest!

Vahepeal käidi kinnistut üle vaatamas, sest kusagil selle piires paikneb kaitsealuse kotka pesa ja paar päeva tagasi teavitas ettevõtte esindaja mind kohe-kohe toimuma hakkavast raiest.

(veel …)

Neljapäev, juuli 2nd, 2009

Peamiselt lindudest, pisut ka muust

Olime perega praktiliselt päev otsa väljas! Ilm oli lihtsalt fantastiline ja tegemist jagus ka küllaga. Mõned esiltõstmist väärivad seigad.

Tegin kindlaks, et lind, kelle tuvastamata häälitsus mind juba pikka aega piinanud on, on ilmselt hallpea-rähn ehk hallrähn. Linnu kohta võib lugeda ülevaadet Loodusõppe veebikeskkonnast. Selle tiivulise kummalist, naeru meenutavat häälitsust olen siin kuulnud tithipeale. Viimati istudes Kördil ja kuulates rästaste kädistamist. Aga tänaseni polnud ma näinud hääle tekitajat. Või oleks õigem öelda, ei suutnud välimust ja häält kokku viia.

Kui rähn täna minu pea kohal Nipi-Kõrsi ees “naerma” hakkas, püüdsin ma pikka aega tulutult teda leida. Kuigi ma ei teadnud siis veel, et tegemist on rähniga, tekkis kahtlus kohe pärast seda, kui minu vaatlus mingit tulemust ei andnud. Arvasin siis, et tegemist peab olema tüvel liikuva linnuga. Kui ma siis lõpuks lindu ennast silmasin, ehmatas ta millegi peale ja lendas minema. Nii polegi ma lõpuni kindel, kas see okste vahel silmatud olevus oli hallrähn või roherähn. Aga küllap kohtan ma teda uuesti, sest nüüd ma tean, kust ning keda otsida!

(veel …)

Kolmapäev, aprill 22nd, 2009

Ämbritäis kartulipesuvett, Nipi nimest ja ühest haarangust

Ajaviiteks ja endiselt kontides istuva haiguse peletamiseks otsustasin likvideerida ühe vana võla ja kuulasin selleks läbi möödunud aasta sügisel lindistatud intervjuu Endel Lillemaaga. Eesmärk oli leida üles helilõik, kus Endel kirjeldab üht lustakat vahejuhtumit Tambu talu perenaisega ajal, mil ta kolhoosi esimees oli. Leidsin üles nii selle kui veel paar teist huvitavat ja naljakat lugu.

Kõigepealt siis lugu sellest kuidas Tambu perenaine kogemata noorele kolhoosiesimehele ämbritäie kartulipesuvett näkku läigatab. Selle loo ülesriputamise veksli käisin välja postituses “Müüa 18. sajandi talukoht“.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Järgmine lugu heidab pisut valgust Nipi nimekuju tuntusele külaelanike seas ning lisaks kirjeldab Endel talle omasel muhedal viisil üht naljakat vahejuhtumit seoses Nipi nimega.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Kolmas lugu on sellest, kuidas kohalikud omakaitsemehed haarangut käisid pidamas. Kes teab kui kiiresti sõda tegelikult oleks läbi saanud, kui sõdimist oleks meeste poolt kogu aeg tõsiselt võetud.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

 

Laupäev, aprill 4th, 2009

Müüa 18. sajandi talukoht!

Ei, ei, ei – ärge arvake, et olen müüki paisanud oma kodu, Nippi Kõrsi talu. Veel mitte! :) Aga täna internetis ajaviiteks kinnisvara müügikuulutusi sorides torkas mulle silma üks neist. Järvamaal, Koeru vallas, Rõhu külas on müügil vana Tambo talukoht. Kinnistu suuruseks on 39,8 hektarit, sellest 14, 3 ha on metsamaa ja 17,2 ha haritav maa.

See Nippi Kõrsi naaberkinnistu oli müügis alles 2008 aasta suvel ning vahetaski lõpuks omanikku. Tundub, et uus omanik on selle mingil põhjusel omakorda otsustanud rahaks vahetada. Edu talle, sest 1 650 000 krooni tundub praegustes tingimustes antud asukohale üpriski krõbe. Müüakse ju ikkagi vana talukohta, mitte metsamaad. :)

(veel …)

Pühapäev, jaanuar 18th, 2009