Archive for the ‘Matk’ Category

Poistega jõge puhastamas

Täna tegime ära selle, mida olin juba paar aastat plaaninud ja käisime poistega Põltsamaa jõest prügi korjamas. Hea seltskond ja ilus ilm tegid päeva äärmiselt nauditavaks vaatamata varasele tõusmisele ja väsitavale mõlamisele. Meid premeerite lähivaates, võiks öelda lausa esireas, üle jõe ujuva põdra nägemise ja kahe suure kotitäie taaraga.

Poisid olid mõlemad väga tublid. Kuigi tundus, et motivatsioon oli üleval niigi, premeerisin neid iga leitud taaraühiku pealt 10 eurosendiga. Kokku teenisid noormehed nii oma sõiduga mõlemad 5€, sest saime kokku 99 ühikut taarat, millele lisandus sületäis muud rämpsu.

Tegin meie retkest telefoniga pilte ja paar videot. Need kõik on teie ees esmalt fotodest koostatud meeleoluka videona, seejärel ühe naljaka klipina meie retkelt ning kõige lõpuks Flickr albumina (kliki fotol). Läbisime kokku ca 20 kilomeetrit, milleks kulus 9 tundi ja mille sisse mahtus lõunapaus Tammemäe laagriplatsil.

(veel …)

Laupäev, mai 7th, 2016

Ootamatud külalised

Head uut aastat kõigile neile, kes Nahkanuia ajaveebi vanast harjumusest veel külastavad. Ma pole ammu postitanud ja iga päevaga jääb soovi seda teha järjest vähemaks. Mulle on hakanud tunduma, et siin on mingi seos minu enese seesmise rahulolu ja rahuga. Alates möödunud aasta juunist kui lõppes minu tööleping ECCO-s, olen olnud liimist lahti ning kuidagi hajevil. Üks oluline verstapost on selja taha jäetud, õppetund teatavaks võetud. Võib olla tunnen ühel hetkel, et olen valmis neist asjust kirjutama aga täna kindlasti mitte. Olgu see sissejuhatus väikeseks eneseõigustuseks nende ees, kes olid harjunud alustama päeva Nahkanuia ajaveebiga.

Vana aasta õhtul saabus meie värava taha kolmest autost koosnev karavan noortega, kes otsisid muust maailmast isoleeritud laagriplatsi, kus vana aasta ära saata ja uus vastu võtta. Juhatasin nad Vardjale kuid nad ei jäänud sealsete oludega rahule, polnud vist piisavalt eraldatud, ning suundusid jõeäärt pidi edasi sügavamale looduskaitsealale. Mingi ime läbi õnnestus neil üles leida väikene lagendik Haava teel, mõnisada meetrit enne Haava lagendikku, kuhu ka telk püsitati. Sealt me nad Maarjaga järgmisel hommikul, aasta esimesel päeval, leidsimegi. Tuleb noortele au anda, kogu vajamineva vedasid nad kohale seljas, sest autod jäeti värava juurde parklasse. Küllap oli ka see osa nende plaanist, muuta see väljasõit veelgi meeldejäävamaks.

Viimati käis Vardja lagendikul telkimas hoopis teistsugune seltskond. Ka talvega vedas neil paremini.

(veel …)

Reede, jaanuar 1st, 2016

Lastega Haavale ja tagasi

Ajasin pärast hommikusööki poisid välja plaaniga teha kõige muu vahelduseks üks väike matk. Ja kuigi tüdruk lõi ka kampa, seadsime sammud Haavale, mis peaks jahimeeste mõõtmise järgi olema 1,7 kilomeetrit Vardja teest. Kuigi tee oli mudane ja seetõttu raske, meie seas virisejaid ei olnud ning me saime kenasti hakkama. Isegi jalad jäid kuivaks.

Lastega Haavale ja tagasi ©Nahkanuia

(veel …)

Laupäev, detsember 26th, 2015

Lastega rabas

Laupäeva keskpäeval tuli Maarja lagedale ideega teha midagi koos lastega ja pakkus välja terve suve planeeritud rabamatka. Mõeldud-tehtud. Pakkisime asjad ja lapsed ning asusime teele. Plaan oli minna Toomalt algavale matkarajale, kõndida üle raba kulgeval laudteel ja teha peatus raba keskel asuvas vaatetornis. Kuigi kohale jõudes selgus, et rada on remondis, võtsime riski ja astusime edasi. Teel raba poole kohtasime paari naist, kes kinnitasid nii laudaraja remonti kui ka seda, et see pole seni ühtki meist varem alustanud matkalist seganud.

Me tornist kaugemale ei läinudki. Ühelt poolt ei tahtnud segada tööd tegevaid mehi ja teisalt tundus juba käidud tee piisav. Tagasi on ju ka vaja minna. Jalutasimegi jõhvikaid otsides mööda rada auto poole ja tegime oma kerge lõunapausi ühel vastvalminud platvormil.

Et meie jalgsimatk jäi planeeritust lühemaks, tegime lisapeatuse vana Piibe silla juures ja käisime taaskord Mardimäel. Päris mõnus oli.

(veel …)

Pühapäev, oktoober 25th, 2015

Kanuumatk lastega

Usun, et me pole Maarjaga ainsad lapsevanemad, kelle lastel suvel kodus “midagi teha pole”. Kuigi neljapäeval olime Türil kohvikute päeval, reedel käsime Põhja-Eesti, laupäeval Väinjärve ääres ja õhtul veel Paides minu õe juubelil, vahitakse kodus telerit, istutakse arvutis ja mossitatakse. Parimal juhul leitakse endale 10-ks minutiks tegevus väljas, et siis taas virtuaalmaailma sukelduda. Ma pisut liialdan ja teen ülekohut aga suures plaanis on see nii, eriti Matiga. Tüdruk oleks ja on muidugi rohkem väljas.

Kanuumatk lastega @Nahkanuia

Et tänane ilm polnud tugeva tuule tõttu klassikaline rannailm, otsustasin hommikupoole lastega ette võtta lühikese kanuumatka. Ideaalne lõik selleks jääb Kirikumäe ja Jõeküla vahele. Ilusate kallaste, selge vee ja valdavalt kivise põhjaga käänuline Vanajõgi ei kaota kvaliteedis ka pärast Sinijärvest väljuva kanaliga ristumist. Põnevust lisavad Araksaare kärestik ja üksikud jõkke kukkunud puud, millest mööda- või ülesaamiseks tuleb kasutada nii akrobaatikat kui leidlikkust.

(veel …)

Pühapäev, juuli 5th, 2015

Jalgrattamatk Vardjale – tehtud!

Jalgrattamatk Vardjale @Nahkanuia

Ei ole just palju neid olukordi, kus Nahkanuia külarahva liitumine kasvatab osalusprotsenti 2 korda. Täna just nii läks. Viiele liikumissarja „Tunne Koeru valda“ raames Nahkanuiale saabunud matkalisele lisandus meie näol 80%.

(veel …)

Neljapäev, mai 21st, 2015

Täna toimub jalgrattamatk Vardjale!

Koeru valla neljaetapilise liikumissarja „Tunne Koeru valda“ raames toimub täna rattamatk Vardjale. Kui oled huvitatud ja vihma ei pelga (praegu hommikul sajab Nahkanuial vihma), löö kindlasti kaasa! Korraldaja esitas ka mulle kutse osaleda aga kuna pean tööasjus Narvas käima, pole ma kindel kas jõuan. Parimal juhul liitun matkalistega Nahkanuial, halvimal juhul ei liitu üldse.

Liikumissarja kava:

I etapp: 21.05.15 Jalgrattamatk Vardjale, matka algus kell 17:00, kogunemine Koeru vallamaja ees.
II etapp: 04.06.15 Jalgrattamatk Norra-Oostriku allikatele, matka algus kell 17:00, kogunemine Koeru vallamaja ees.
III etapp: 09.07.15 Jalgsimatk Umbjärvele, matka algus kell 17:00, kogunemine Ervita bussijaama juures.
IV etapp: 20.08.15 Jalgrattamatk Merja linnamäele, matka algus kell 17:00, kogunemine Vao seltsimaja ees.

Pakume igal etapil osalejatele kehakinnitust ja matkajooki. Kõikidel etappidel osalenutele auhind.

Vardja veskitalu kohta leiad huvitavat lugemist sellelt lingilt.

Neljapäev, mai 21st, 2015

Matiga Haaval

Veetsin laupäeva ennelõuna oma pojaga. Võtsime suurelt ette ja käisime Haaval. Muidugist mõista tuli initsiatiiv minult, sest tee on pikk ja arvestades ilmastikuolusid, parajalt raske. Pildiseeria koostasin neist fotodest, kus Mati peal. Meie väljakutsed tulevad fotodelt kenasti esile.

Ja siin on üks GIF fail sellest, kuidas Mati päris lõpus läbi suure porilombi jookseb. Poiste värk.

Laupäev, aprill 4th, 2015