Archive for the ‘Tehnika’ Category

Väline kõvaketas My Cloud, WD / 3 TB

Väline kõvaketas My Cloud, WD / 3 TB ©Euronics

Mäletate lugu sellest, kuidas ma tellisin endale Telia internetipoest välise kõvaketta ja kuidas kaval DPD autojuht selle mulle õigel päeval toimetama jättis. Eile võtsin kätte, läksin Euronics’i ja ostsin soovitud seadme kohe välja. Nagu tagantjärele tihtipeale selgub, tulevad ebaõnnestumised kasuks ja nii oli ka seekord. Tellitud (ja äraöeldud) seade mahutas 2TB andmeid, kuna seda kaupluses enam polnud, ostsin 3TB seadme. Hinna poolest tuli ilmselt sama välja, sest järelmaksuga oleksin 2TB seadme eest tasunud umbes sama palju kui nüüd kallima variandi väljaostmisel.

(veel …)

Laupäev, veebruar 13th, 2016

ATV korras

Ühel päeval tuletas Koeru jahimeeste pealik mulle meelde, et olen neile ühe postituse “võlgu”. Ta pidas silmas Vaalis sügisel metssigade väljaveol puruks sõidetud ATV remonti ja nende osa selles.

Kymco MXU 500 ©Nahkanuia

(veel …)

Laupäev, jaanuar 16th, 2016

Kaitsekapp sügavkülmale

Ma seekord ei kirjuta vaid räägin. Ka nii saab ja võib. Hea või halb idee, näitab aeg ja jääb igaühe otsustada.

(veel …)

Laupäev, detsember 19th, 2015

Vaalis jahimeestel abis

Oktoobri lõpus saabus Timeksist postkasti murutraktori remondiarve. Millalgi augustis kadus traktoril jõud, mootor hakkas paukuma ning niitmisega kaasnes kohutav bensiinihais. Kahtlustasin üht ja teist, vahetasin ja puhastasin ära kõik, mis vahetada või puhastada oskasin ning lõpuks viisin masina hooldusesse. Selgus, et üks “pütt” või siis silinder ei tööta. Lõpuks pääsesin süütepooli vahetusega, mis läks kokku maksma vähem kui 100€.

Reedel helistas Motohoovist Jüri ja teatas, et paar ammu tellitud ATV juppi on kohale jõudnud ja võin neile järgi minna. Rõõm oli suur, lõpuks ometi terendas silmapiiril lootus oma tehnika korda saada. Jäi ainult hooldusaeg kokku leppida ja masin Tartusse toimetada.

Kui laupäeval helistas Rene ja palus mind ATV-ga appi kütitud sigu metsast välja vedama, võtsin kutse rahuliku südamega vastu. Laadisin oma puhta ATV käru peale, Mati autosse ning sõit läks Vaali poole. Selgus, et sead on 100-150 meetri sügavusel võpsikus, kuhu pääsemiseks tuli kiinidega ligipääs rajada. Puhastatud ligipääs nägi välja umbes selline:

(veel …)

Pühapäev, november 8th, 2015

Imeline leid metsast

See lugu jätkub. Kirjutan pikemalt kui olen looreha metsast kätte saanud. Nüüd võtangi tööriistad ja stardin päästemissioonile. PS! Kuulamiseks vajad ilmselt klappe, sest heli salvestamine on ebaõnnestunud. :)

Teisipäev, oktoober 6th, 2015

Minu tehnikaprojekt – AKTIV hobuvikat

Suvi, niipalju kui seda on olnud, on jõudnud poole peale ja vähemalt Nahkanuial on valla tee servad niitmata. Petserimaanteel ei paistaks meie auto eemalt põllult vaatajale ilmselt kättegi, sest malts varjab seda täiesti. Tunnen kuidas mu vererõhk paljalt seda postitust kirjutades tõuseb, nii vihaseks ajab. Ametnikud räägivad kokkuhoiust, püksirihma pingutamisest aga sellises olulises valdkonnas nagu teehooldus lastakse raha tuulde. Täna hooldamata tee maksab tuleval, või ületuleval, või kaugemas tulevikus valusalt kätte. Riigimaanteede servi on siinkandis niidetud vähemalt kaks korda, kui mitte rohkem. Saatsin möödunud nädala lõpus abivallavanemale küsimuse ja sain vastuseks, et vastava hanke lõpp paistab ning järgmisel (praeguseks juba käesoleval) nädalal peab töö saama tehtud. Imestasin siis ja ikka veel, kas tõesti ajastatakse sedavõrd planeeritavad hanked viimasele minutile, tegelikult hetke, mil on juba hilja? Selgitage seda mulle palun keegi!

Igal juhul on kasvav rohi probleem. Kellele suurem, kellele väiksem ning eraldatud kandis nagu Rõhu või Nahkanuia, pole lihtne kohast abi saada. Õuemuruga on lihtsam, selle pügamise abivahendid on igas Eesti majapidamises kohustuslikud kuid näiteks tee servadega on keerulisem. Sama nende heinamaatükkidega, mis omanikud on jätnud välja rentimata. Minu 6 hektarit on rendil kuid teeservadega mässan ise. Vahelduva eduga, mõnel aastal puhastades mõlemad kraavi kaldad, teisel jällegi ainult ühe, teepoolse. Masinad on külas olemas aga teenivad ainult omanikke. Näha neid kõrvalkrundil või “eikellegimaad” puhastamas pole võimalik. :)

(veel …)

Teisipäev, juuli 7th, 2015

“Poleks pidanud minema”

Kinni @Nahkanuia

Kalamees, kes hommikul rattaga läks ja pärastlõunal naases, väitis oma matka Haavale olnud uskumatult raske. Vett oli rohkem kui tarvis kõikjal mujal kuid mitte jões. Ja tõepoolest, vett on palju. Kõik mahajäetud kaevud külas, Kördi tiik ja tagapool olevad kraavid on pilgeni täis. Viimaste päevade vihmad on vahepeal normaliseerunud olukorra taas pea peale pööranud. Kördil niites ja murutraktorist kohati maha mudalögased jäljed ja vahepeal olin suisa vee sees.

(veel …)

Laupäev, mai 9th, 2015

Puulõhkuja “Peeter”

Viimased kuusepakud lõhkusin talvel, kerge külmaga. Hiljem pole olnud võimalust, tahtmist ja ka ilma. Suvel tundub lõhkumine lausa füüsikaseaduste vastu olevat, sest väljas seisnud või värskelt metsast toodud pakud ei allu sageli neis sisalduva niiskuse tõttu lõhkuja tahtele.

Olen paar korda püüdnud seda tülikat ülesannet, kuusepakkude lõhkumist, enda pealt ära saada. Paar suve tagasi õnnestus meil selleks palgata üks Koeru mees. Hiljem tegin paar katset toimetada Nahkanuiale oma lapsepõlvesõber Peeter, kes on avalikult Facebook vahendusel väitnud, et puude lõhkumine on tema lemmiktöö. Kuid ka sellest ei tulnud midagi välja. Miks – seda tuleb küsida Peetrilt.

Olles “sundseisus” otsustasin teistsuguse abilise kasuks ja soetasin Stokkerist endale SCHEPPACH hüdraulilise vertikaalse puulõhkuja HL 800e.

(veel …)

Laupäev, mai 2nd, 2015