Archive for the ‘Ajalooõhtu’ Category

Ajalooõhtu Karinu külamajas – TÄNA!

Ajalooõhtu Karinu külamajas

Vello Kallandi kutsel räägin täna õhtul vanadpildid.net projektist ning sellega seonduvatest rõõmudest ja muredest Karinu külamajas. Üritus algab 17:00. Kui oled huvitatud, tule kindlasti kohale!

Ürituse kutse on edastatud ka vanadpildid.net Facebook lehel. Kui soovid olla kursis vanadpildid.net tegemistega siis märgi keskkonna Facebook leht meeldivaks, nii jõuab kõik toimuv, uued fotod või toimuvad sündmused, Sinuni operatiivselt ja kaasaskantava nutiseadme korral kõikjal. :)

Neljapäev, märts 17th, 2016

Ajalooõhtu tulemas …

Värske asi, täna hommikul sai eile väljakäidud ajalooõhtu idee külge kuupäeva ja kellaaja. Räägin vanadest fotodest aga eelkõige tutvustan vanadpildid.net keskkonda.

AJALOOÕHTU vanadest fotodest  25.11.2015

Teisipäev, november 3rd, 2015

See artikkel ei meeldi mulle

Tõde on ohvrite relv

„Olgu tõe väljaselgitamine ohvrite kättemaks kurjategijatele ja meie moraalne garantii tuleviku jaoks” – selliste sõnadega algab sarjas „Metsavenna-eri” ilmunud raamatu „Puhake, paremad pojad III” (Martin S. Kull, Eesti Ajalookirjas- tus 2013) eessõna. Kuldsed sõnad.

Me teame, et alati, kui on vahetunud riigikord, on ka muutunud Eestimaa ajalookäsitlus. Nii on mulle selgeks saanud, et tõelist ajalugu saab teada ainult tol ajal elanud inimeste mälestustest.

Peale Teist maailmasõda ka meie pere represseeriti ja nii sattusingi mina metsavendluse keerisesse. Minu ema varjas end ühes sealses talus. Viibides nende sündmuste keskel, tekkis mul teadmine, et toimunut peab tuleviku jaoks talletama. Ja seda olen ma teinud ligi viiskümmend aastat, sest teadjad inimesi jääb aina vähemaks.

Küüditamise aastapäeval, 25. märtsil tomus Koeru kultuurimajas ajalooõhtu metsavendluse teemal. Kohale tuli ka raamatute sarja „Metsavendluse-eri” autor. Mul tärkas lootus, et nüüd on hea võimalus võrrelda, kas kohalike inimeste mälestused lähevad kokku ka sellega, mida teised on uurinud.

(veel …)

Laupäev, mai 17th, 2014

Ajalooõhtu järelkaja … jätkub

Lisaks minu poolt postitatud ülevaatele 25. märtsil toimunud ajalooõhtust, ilmus Terje Truska sulest ülevaade ka aprilli Koeru Kajas. Lugedes seda ülevaadet tundub mulle, et üritusega jäädi siiski pigem rahule kui vastupidi. Tänan Terjet ülevaate avaldamise eest!

Koeru Kaja aprill 2014 - Raamat metsavendlusest küttis meeli

(veel …)

Teisipäev, aprill 15th, 2014

Ajalooõhtu järelkaja

Tere, Marko. Sinu poolt ürituse idee ja korraldamine oli tõesti meistri töö. Tundub, et kõik olid õnnelikud.

Nii kirjutas möödunud teisipäeval, mis oli juhuslikult ka märtsiküüditamise aastapäev, Koeru kultuurimajas toimunud metsavendade teemalise ajalooõhtu kohta Martin Sebastian Kull, raamatu “… kuni surm teid lahutab“, autor. Arvestades kohaletulnud rahva hulka, mis nõudis vahetult enne ürituse algust broneeritud väikese saali vahetamist suure vastu, oli huvi teema vastu meeletu, kohal oli üle 60 inimese! Kuid kas üritust võib pidada kordaläinuks? 

Ajalooõhtu metsavendadest ©Nahkanuia

(veel …)

Laupäev, märts 29th, 2014

AJALOOÕHTU: artikkel Järva Teatajas

Vahendan eile JT digiväljaandes avaldatud (tasulist) artiklit täna õhtul Koerus toimuvast metsavennateemalisest ajalooõhtust, mis on samas ka viimane meeldetuletus ürituse toimumisele. Olen pisut mures ruumi mahutavuse pärast, sest praegu kehtiva kokkuleppe järgi saame tagada istekohad kuni neljakümnele inimesele. Arvestades varasemaid ajalooõhtuid, polegi selle rekordi saavutamine nii võimatu. Aga elame-näeme. Ajalooõhtu toimub täna õhtul Koeru Kultuurimajas algusega kell 18:00 ja on tasuta. Nagu JT-s on öeldud, on inimeste huvi tõttu autori poolt ajalooõhtuks kõrvale pandud raamatute hulk kahanenud 15 eksemplarini. Tundub, et ainult kiiremad saavad!

(veel …)

Teisipäev, märts 25th, 2014

AJALOOÕHTU: artikkel märtsi Koeru Kajas

Värskes märtsikuu Koeru Kajas on leheküljel 6 artikkel raamatu “… kuni surm teid lahutab.” toimetajalt. Samas on tegemist ka sissejuhatusega 25. märtsil toimuvale ajalooõhtule, kus oma arusaama ja nägemust siinse metsavendluse olemusest tuleb selgitama raamatu autor Martin S. Kull. Kui Sul Koeru Kaja ei ole, siis artiklit võid sellegipoolest lugeda siitsamast.

PS! Lõppeva nädala keskel Loomepalmiku kauplust külastades selgus, et sinna saabunud metsavennaraamatud olid sisuliselt läbi müüdud. Kas lisa tuleb, mina öelda ei oska. Küll on autor lubanud võtta ajalooõhtule kaasa paarkümmend eksemplari, mistõttu võiks soovijail olla mõniteist eurot sularaha kaasas. Õhtu ise on tasuta nagu ikka! Ole kohal!

(veel …)

Laupäev, märts 8th, 2014

RAAMAT: “… kuni surm teid lahutab”

KUNI SURM TEID LAHUTAB kaas

Ongi raamat Koeru metsavendadest valmis ja ma arvan, et need huvlised, kes ei jõua ära oodata 25. märtsil toimuvat samateemalist ajalooõhtut, võivad seda otsida raamatukauplustest. Need aga, kes kannatavad ja plaanivad tulla ajalooõhtule, saavad raamatu soetada ka sealt. Autor on selleks otstarbeks kõrvale pannud 30 eksemplari!

(veel …)

Esmaspäev, veebruar 24th, 2014