Archive for the ‘Eratee’ Category

Kaitseala sai uued piirimärgid

Möödunud pühapäeval peatus värava taga kaks suurt dziipi, mõlemal lisaks veel ka haagis. Selgus, et tuldi vahetama välja kaitseala piiritähiseid. Olemasolevad immutatud puidust postidel plastikule kleebitud tähised olid juba pikemat aega näruses seisus, osad postid pikali kukkunud ja plastik tükkideks. Huvitaval kombel vanu poste ära ei koristatud vaid löödi uued nende kõrvale.

Uued piiritähised ©Nahkanuia

(veel …)

Kolmapäev, november 9th, 2016

Minu abikaasa on …

… salaalkohoolik ja ahelsuitsetaja. See selgus hiljaaegu! Nimelt korjasin mitmel oma jalutuskäigul Vardja teelt üles suitsukonisid ja -pakke, jõe äärest aga õllepurke. Esimese hooga kahtlustasin muidugi jõe äärde suunduvaid kalamehi ning teed kasutavaid jahimehi. Kuid kuna mõlema grupi esindajad vandusid sisuliselt käsi piiblil, et nemad hoiavad loodust ning enne lasevad enne oma jäseme maha raiuda kui sellel loodust reostada, jäi vaid üks variant.

Suitsukoni Vardja teel ©Nahkanuia

(veel …)

Pühapäev, aprill 24th, 2016

Oksahunnik purustatud ja veetud

Okste purustamine Vardja teel ©Nahkanuia

Kuid Vardja tee ääres seisnud okshunnik sai täna purustatud ja minema veetud. Kui varasematel kordadel on purustamisega kaasnenud täielik “tsirkus” koos tee lõhkumisega, siis seekord kulges kõik äärmiselt meeldivalt. Leidsime koos sobiva koha ümberkeeramiseks ja kuigi märg rohi oli libe, saadi kõik kätte ilma maapinda või teed lõhkumata. Viimase auto peale läks minu palvel ka 4 väiksemat oksahunnikut, mis jäid minust maha kui ma kunagi teeserva puhastasin.

Fotol on purustamine äsja alanud ja tolmab pinnas, mis on puude ja nende juurte külge jäänud.

Pühapäev, juuni 1st, 2014

Kinnisasja kasutamine jahipidamiseks

Taas tuli ühe tuttavaga jutuks Vardja tee ja selle kasutamine erinevate huvigruppide poolt. Kui kalameestega on asi selge, siis jahimeestega mitte nii väga. Et paremini aru saada, millised on jahimeeste õigused minu kinnisasjal, võtsin uue jahiseaduse teksti lahti, lugesin veebist kommentaare ja küsisin abi oma juristist sõbralt.

Ühesõnaga on mulle korduvalt “nina alla hõõrutud” jahimeeste õigust kasutada nii Vardja teed kui ka minu maad ilma minult luba küsimata haavatud uluki jälitamiseks või siis tabatud looma äratoomiseks. Mulle ei mahu pähe, et minu kordatehtud kinnistust sõidab ühel ilusal hetkel ja sõltumata tingimustest üle üks kuni sada autot, kõik toomas või tabamas üht looma, vajamata selleks luba ning valimata kohta. Kes kannab tekkinud kahjud? Kuidas on jahiseadus kooskõlas teeseaduse ja asjaõigusseadusega, mis mõlemad kaitsevad selgelt kinnisasja omaniku huve? Mida jahiseadus tegelikult ütleb?

(veel …)

Pühapäev, mai 19th, 2013

Lühidalt teehooldusest ja Abramist

Valla poolt tellitud Vardja tee esimese 1000 meetri hööveldamise kvaliteet ei ole kiita. Höövel on tee horisontaalse sahaga läbi sõitnud ning, võib vist küll nii öelda, teinud kasu asemel pigem kahju. Kahju seisneb lahtise kruusa kuhjamises tee äärde ning varasema profiili hööveldatud teepinna lõpliku tasahööveldamise. Lahtine kruus teeservades on hilisemale teehooldusele kadunud materjal aga lisaks ei lase see ka veel teettammilt maha valguda, eriti kui seda soodustab tee laitmatult sile põhi. Imelik, et teemehed ise sellele tähelepanu ei pööra.

Juhtisin teehoolduse kvaliteedile ka abivallavanema tähelepanu ja ma väga loodan, et sellest vestlusest sünnib midagi enamat kui sõbralik formaalsus. Sain Ülle vastusest aru, et Vardja tee pole ainus, kus teehooldaja pole talle pandud kohustusi läbinisti korrektselt täitnud. Täna käis Ülle ka oma silmaga tehtut kaemas ja tundub, et nõustus minuga.

Mina trimmerdasin eile ära esimesed sadakond meetrit Vardja tee serva minust tahapoole. Kevadine niiskus on pannud rohu kasvama ja ma arvan, et on paras aeg esimene trimmerdamine ära teha. Täna püüan jõuda Kördi esise kraaviga ühele poole ja ehk kaugemalegi.

Abramist niipalju, et otsustasime Maarjaga, et sel aastal me Abramil muru ei niida. Lihtsalt ei jätku ressurssi ja olemine on ka kuidagi ebanormaalselt ratsionaalne. Piirdun majaümbruse ja Kördiga, neist kahest piisab täiesti, et mind muruniitmise kunstiga trimmis hoida.

Kolmapäev, mai 23rd, 2012

7(9/8)2BBK

Kui auto (hõbedane dziip) numbrimärgiga 792 või 782 BBK juht/omanik loeb seda ajaveebi või teeb seda mõni tema tuttav, palun tal minuga kiiresti ühendust võtta. Minu number on 5516999. See aitab ära hoida võimalikke ebameeldivusi ja -mugavusi tulevikus! Olen tänulik ka viite eest auto omaniku tuvastamisel.

(veel …)

Teisipäev, mai 8th, 2012

Peatselt algavad Vardja tee ehitustööd

Laupäeval alustatakse Vardja tee rekonstrueerimistöid. Esmajärjekorras tulevad kohale saemehed, kes teele pisut ruumi teevad ja seejärel juba suur ning raske roomik, mis tee puhtaks kooribning autokasti laadib.

Eile käisin tee rahastamise sooviga Rakveres pangas. Eesmärgiks on katta sildfinantseerimise abil Vardja tee rekonstrueerimise projekti maksumus. Töö tegijale tähendab panga osalus muidugi seda, et enne objekti lõplikku vastuvõtmist pank ülekannet ei tee. Mulle anti lootust, et laen on võimalik ning vastus peaks saabuma kas reedel või hiljemalt esmaspäeval. Loodan parimat!

(veel …)

Neljapäev, juuni 3rd, 2010

490 meetrit

Just niipalju meetreid kraavi puhastas õemees Junts kahe päeva jooksul. Tegemist on kuivenduskraaviga, mis sai mõned aastad tagasi rajatud Abramilt alates kuni praegu Männi nime kandva kinnistu lõpuni. Teisisõnu on tegu kraaviga, mis kulgeb piki minu kinnistule jäävat Vardja tee lõiku. Eelmisel aastal sai lubatud, et hoian selle jupi puhtana ja nüüd sai see Juntsile tänu võimalikuks.

Töötavat õemeest vaadates selgus taaskord tõsiasi, et kõik on kättevõtmise asi! Olgu see siis muru niitmine, puude ladumine, ehitustööd – asju tehes saavad need tehtud! Ainult vaadates ja unistades ei toimu midagi. Ja olgugi, et eilane päev oli parmude poolest selle suve hulleim, sai see ~1000 meetrit kraavikülge (2×500), tehtud praktiliselt 5-6 tunniga.

Lisaks muutus ilusamaks Kördi, sest ka sealne rohurinne sai tunda trimmerijõhvi ning veel üht-teist. Tagasivaatavalt võiks oma (tegelikult siiski õemehe) tööd hinnata hindega 5+.

(veel …)

Laupäev, juuli 25th, 2009