Archive for the ‘Tööd-toimetused’ Category

Puhkusepäevik – 7. päev

Lumememm ©Nahkanuia

Viimane puhkusepäev algas voodis olles hiirelõksu klõpsuga köögist. Kaks päeva tühjana seisnud lõks sai oma esimese ja kahjuks ka viimase ohvri. Sest mingil kummaliselt põhjusel ei suutnud ma teist korda lõksu päästikut fikseerida, mistõttu polnud sellest mingit kasu ning prügikasti presskannu kõrvale see rändas.

(veel …)

Pühapäev, november 13th, 2016

Puhkusepäevik – 6. päev

Tagurpidi ©Nahkanuia

Sellise isa leidsid hommikul naine ja lapsed köögilaua taga istumas. See pole mul esimene kord tagurpidi särgiga esineda, viimati olin lausa kontoris ja valmistusin koolitust läbi viima.

(veel …)

Laupäev, november 12th, 2016

Puhkusepäevik – 5. päev

Ma ei teinud Maarja ees saladust, et oma viienda puhkusepäeva hommiku veedan toas arvuti taga, tegeledes peamiselt oma hobiga ehk vanade fotodega. Piltide skanneerimine, varundamine, tuvastamine ja lõpuks ka ülespanek on aeganõudvad tegevused. Teinekord on pooletunnise pusimise järel olemas vaid mõnest lausest koosnev kaastekst fotole.

Lõpetasin toas 11 paiku, et minna kolmandat järjestikkust päeva põletama oksi ja vedama tüvesid Vardja tee ääres. Kui ma ära tulin, oli umbes 2/5 platsist korrastatud ja mina saanud taaskord kinnitust teadmisele, et minu organism reageerib raskuste tõstmisele, isegi vedamisele, negatiivselt.

Vardja tee puhastamine ©Nahkanuia

(veel …)

Reede, november 11th, 2016

Puhkusepäevik – 4. päev

Järjekorras neljas puhkusepäev pidi algama sõiduga Paidesse, kus mul oli kokku lepitud kohtumine. Kõik kulges plaanipäraselt kui arvata välja põrandapraost elutoa põrandale surema roninud hiir, kes tuli likvideerida. Hiired on kõik neile pandud mürgikarbid tühjaks tassinud ja paaril viimasel päeval on seda olnud ka lõhnast tunda. Kes on kogenud, see teab millest jutt käib.

Hiiri tundub sel aastal olevat rohkesti, seda on ka teised rääkinud. Meie peamiselt siiski kuuleme neid. Sellised revolutsioonilised väljaastumised nagu fotol on pigem haruldased. Ja ega suurt midagi teha ei saa kui juba tehtud: mürki jagame (toas), kassid kah püüavad ja söövad (õues). Täna tõi Maarja poest lisaks kaks lõksu, panen need ka üles.

(veel …)

Neljapäev, november 10th, 2016

Puhkusepäevik – 3. päev

Ei teagi kohe millest alustada. Ehk sellest, et hommikul käis meie üleeile ostetud odavast presskannust läbi krõps ja lõunal ilutses kannu all kohviloik, märk sellest, et selle kannu koht oli prügikastis juba enne ostmist. Kahjuks ei ole mul lugejale anda kannu marki, et nad oskaksid sellise toote soetamisest hoiduda kuid soovitan lähtuda põhimõttest “odav ei võrdu toimiv”, isegi mitte siis kui seda ise väga uskuda tahame.

Odav presskann ©Nahkanuia

(veel …)

Kolmapäev, november 9th, 2016

Tee Kangelasele

24.05.2016 ©Nahkanuia

Kuigi aeg pole selleks parim, tegin mais korda mitmeid aastaid meie krundil laiutanud kiviprügi mahapanekukoha. Kivihunnikust sai õuetee, mis otseselt ei kuhugi kuid kaudselt avab võimaluse kunagi tulevikus pääseda autoga lähemale Kangelase asundustalu vundamendile, mis iganes seal ka ei paikneks.

(veel …)

Reede, mai 27th, 2016

Puude lõhkumine

Sain kenasti oma muruplatsid niidetud ja ühe koorma lõhutud küttepuidki koju tuua ning Mati abil ära laduda, kui hakkas sadama. Tulime tuppa ja ma hakkasin otsima võimalusi kuidas möödunud nädalavahetusel (08.05.2016) puudelõhkumisest tehtud fotoseeria pisut edevamalt pakendada. Tulemus sai selline:

(veel …)

Laupäev, mai 14th, 2016

Veebruari teine pool Nahkanuial

Tekkis isu vahepeal midagi Nahkanuia ajaveebi ka kirjutada. Isiklikus elus midagi põrutavat pole toimunud aga vähemtähtsat toimub igal nädalal.

Veebruaris korrastasime Maarjaga metsaalust, kus ma võtsin maha suurema osa sinna esimesest puhastuslainest jäänud toomingaid. Nüüd on teeäärne metsaalune palju valgem ja võimalusi rohurinde tekkimiseks enam.

13.02.2016 ©Nahkanuia

(veel …)

Kolmapäev, märts 9th, 2016