Archive for the ‘Raamat ja Film’ Category

RAAMAT: Seiklusrikas suvepäev

Imbi Saarik on olnud Nahkanuia ajaveebi ja minu teiste veebiprojektide pikaaegne jälgija ja lugeja. Hiljuti ilmus tema sulest lasteraamat “Seiklusrikas suvepäev”. Kuna raamatu autor on pärit Vaolt ning tema raamat sisaldab lapsepõlvemälestusi kodukülast, passib see kenasti ka Nahkanuia ajaveebi. Plaanin raamatu osta ka oma tütrele, et see siis talle ette lugeda. Raamatut saab soetada näiteks Rahva Raamatu veebipoest, samas tasub vaadata ka mujale, sest hinnavahed on … olemas.

Rahva Raamat - Seiklusrikas suvepäev

Reede, oktoober 24th, 2014

RAAMAT: “… kuni surm teid lahutab”

KUNI SURM TEID LAHUTAB kaas

Ongi raamat Koeru metsavendadest valmis ja ma arvan, et need huvlised, kes ei jõua ära oodata 25. märtsil toimuvat samateemalist ajalooõhtut, võivad seda otsida raamatukauplustest. Need aga, kes kannatavad ja plaanivad tulla ajalooõhtule, saavad raamatu soetada ka sealt. Autor on selleks otstarbeks kõrvale pannud 30 eksemplari!

(veel …)

Esmaspäev, veebruar 24th, 2014

Peatselt tulekul

"Kuni surm teid lahutab" esikaas 

Teade autorilt: “… kuni surm teid lahutab” on praegu trükikojas ja pressid jahvatavad. Valmis saab arvatavasti paari lähema nädala jooksul. Siis annan Sulle juba täpsemalt teada ja eks siis otsustame ka teemakohase ürituse läbiviimise.

Raamat räägib Koeru kandi metsavendadest ja ürituse all peab autor silmas ajalooõhtut! See kõik tulekul! Raamatu esikaanel on kohalik kangelane, Metsanurga küla peremees Voldemar Jakovits.

Neljapäev, jaanuar 30th, 2014

RAAMAT: Õhtu nagu tulekahi

Õhtu nagu tulekahi - H.Joonuks

Kui ma hiljuti avaldasin neli Helmut Joonuksi fotot, mis kõik kajastavad Endla soostiku keskel asunud Nava talu elamist ja olemist, saatis Silver kommentaaris mulle ühe Helmut Joonuksi luuletuse. Luuletuse, mis pärines Helmut Joonuksi luulekogust “Õhtu nagu tulekahi”. Tellisin raamatu Raamatukoist ka endale ja sain selle täna kätte, tuttuuena. Aga mis veelgi olulisem, raamatu tiitelehel oli Joonuksi omakäeline pühendus Eerik Tederile. Eerik Teder (28. juuni 1928 – 19. märts 2004) oli Vikipeedia andmeileesti kirjandusteadlane, tõlkija ja bibliofiil“. Bibliofiil oli ka Joonuks ja ehk see neis siduski?

Jõudsin raamatut pisut sirvida ja mulle täitsa meeldisid Joonuksi luuletused. Võimaluste piires püüan neid tulevikus ka siin keskkonnas avaldada.

Laupäev, jaanuar 18th, 2014

RAAMAT: Roheliste Rattaretked 25

Hiljuti nägi ilmavalgust ajakirja Loodusesõber raamat “Roheliste rattaretked 25”, kus “vanad kaardid ja fotod elustavad ärkamisaja rohelise poliitika, lähimineviku identiteediotsinguid ning keskkonnasõprusele taandunud tänased matkad. Raamat kõneleb ka sellest, kuidas pika traditsiooniga retke ette valmistatakse, mida tehakse ja mõeldakse.” Teiste fotode seas elustab 2009 aasta rattaretke “Kuidas elad Luitemaa” ka 3 minu fotot. Õigemini küll fotot, mille peategelaseks on “väike Mati”. Need fotod leiad raamatu lehekülgedelt 93 ja 94 aga toon nad ka siinkohal ära.

Sain raamatust ja seal avaldatud minu fotodest teada loodussõprade aastavahetuse peol raamatu toimetaja Helen Arusoo käest, kellega mind seob varasem koostöö mõne ajakirjale kirjutatud artikli näol. Raamat ise saabus mõni nädal hiljem posti teel. Muidugi, et mul pole midagi sellisel moel avaldatud fotode vastu ja tagantjärele mõeldes oli see kolmepäevane rattasõit pojaga, kes küll palju ei suhelnud, väga mõnus meenutada. Ja veelgi toredam, kui see ka teistele meeldis.

(veel …)

Neljapäev, jaanuar 16th, 2014

Raudselt parim “Eesti” film

Mandariinid ©Nahkanuia

31. oktoobril Eestis esilinastunud film “Mandariinid” linastus täna Koeru Kultuurimajas. Sain võimsa filmielamuse. Minu jaoks on tegemist vaieldamatult parima seninähtud “Eesti” filmiga. Võib olla isegi parima seninähtud sõjafilmiga, mille sisu oli üldplaanis küll kergelt etteaimatav kuid teostus seevastu harukordselt hea! Väga, väga hea film. Hästi valitud näitlejad, sisukas dialoog, ehedad emotsioonid ja olustik. Soovitan kindlasti!

(veel …)

Neljapäev, november 21st, 2013

Uus külaraamat tulekul

Väinjärve valla TK partei-algorganisatsioon, arutades 3. novembril 1949.a. parteidistsipliini rikkumise küsimust, oli sunnitud märkima, et Jaan Piibeleht “süstemaatiliselt on hakanud tarvitama alkoholi, ei täida parteiorganisatsiooni poolt antud ülesandeid”. Lisaks veel “Tänasel parteikoosolekul on Piibeleht niivõrd viina mõju all, et ei tea, mida suust väljendab, kõige laimavaid sõnu meile, kommunistide kohta, lubades maha lasta jne.”
EK(b)P Järvamaa Komitee büroo siiski pehmendas karistust. Valju noomituse asemel sai Jaan Piibeleht noomituse, kuna olevat oma veast aru saanud ning lubanud end parandada.

See lõiguke Jaan Piibelehest on pärit peatselt Vello Kallandi sulast ilmuvast külaraamatust “SANTOVI KÜLA MUINASAJAST TÄNAPÄEVANI”. Tunnen Vellot juba ammu, olen vist siiani Eesti Geneoloogia Seltsi Järvamaa osakonna liige, mida Vello juhib. Selle konkreetse raamatuga seovad mind vanad fotod. Nimelt on mitmed peatselt ilmuvas raamatus avaldamisele tulevaid fotosid pärit just vanadpildid.net keskkonnast.

Hetk tagasi ajasin Vello, kes juba valmistub raamatut välja andma, segadusse, teatades talle, et tema raamatus Santovi lähistele paigutatud Haava kõrts võib olla tegelikkuses seesama, mis asus Preedi jõe ääres. Kas mul on õigus või mitte, selgub huvilise jaoks raamatust endast.

Kahjuks pole mul luba jagada Vello telefoni aga kui Sul on raamatusoov, leiad Vello üles ka näiteks Näguderaamatust. Teate talle oma soovist seal!

Kolmapäev, oktoober 23rd, 2013

Filmisoovitus: L’auberge rouge

The Red Inn ©http://en.unifrance.org/

Viimati Koeru Konsumit külastades jäi filmiriiulil silma prantsuse film nimega “The Red Inn” (2007, prantsuse keeles “L’auberge rouge”) hinnaga 1,60€. Lugesin filmikarbil olevat lühikirjeldust ja ostsin ära. Sain nii hea filmielamuse, et soovitan teistelegi. 1.60€ selle filmi eest on ilmselgelt vähe aga kui nii odavalt veel saab, tasub see kindlasti endale soetada! Sisu ette ära ei räägi, jätan avastamiseks. Filmi kohta põhjalikumalt näiteks siit.

Esmaspäev, august 26th, 2013